The-West: Život na západe

Páči sa Ti tento príbeh ?


  • Celkový počet hlasujúcich
    166
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser4451

Hosť
Jack bežal tak rýchlo, ako sa len dalo. Vetvičky konárov mu práskali pod nohami, keď cez ne bežal a dupal ako rozzúrený býk. Otvoril dvere chatrče a zahľadel sa na kľúčik, ktorý bol položený na malom stole. On ho nikdy do kľúčovej dierky nevložil, aj keď mu povedali, že to je kľúč od dverí chatrče, no v deň keď sem prišiel boli dvere odomknuté..
Jack už takmer určite vedel, na čo tento kľúčik slúži a ako otvorí tú zásuvku, ktorú sa nepodarilo ešte nikomu otvoriť, či už nejakým kľúčom, alebo násilím. Tieto dve veci mali totižto totožnú odpoveď, pretože vzájomne súviseli. Jack prišiel k zásuvke a strčil do nej kľúč. Pasoval! Teraz sa už len pozrieť, čo je vo vnútri..

[SPOIL]15.Kapitola ... už čoskoro ! Je však ešte o ňu na tomto fóre záujem ?[/SPOIL]
 

DeletedUser4451

Hosť
15.Kapitola - Tak kto má pravdu

Jack bežal tak rýchlo, ako sa len dalo. Vetvičky konárov mu práskali pod nohami, keď cez ne bežal a dupal ako rozzúrený býk. Otvoril dvere chatrče a zahľadel sa na kľúčik, ktorý bol položený na malom stole. On ho nikdy do kľúčovej dierky nevložil, aj keď mu povedali, že to je kľúč od dverí chatrče, no v deň keď sem prišiel boli dvere odomknuté..
Jack už takmer určite vedel, na čo tento kľúčik slúži a ako otvorí tú zásuvku, ktorú sa nepodarilo ešte nikomu otvoriť, či už nejakým kľúčom, alebo násilím. Tieto dve veci mali totižto totožnú odpoveď, pretože vzájomne súviseli. Jack prišiel k zásuvke a strčil do nej kľúč. Pasoval! Teraz sa už len pozrieť, čo je vo vnútri. Jackovi sa triasli ruky, ale to nebolo nič v porovnaní s tým, ako vzrušene sa cítil. Otvoril zásuvku a našiel v nej kúsok malého lístka na ktorom bolo napísané len Pod schodmi.... Jack bežal ku schodisku a pod schodmi našiel starú rozlámanú skriňu. Netrpezlivo ju odsunul a pod ňou našiel koberec. Vôbec si nevšimol, že starec medzitým vošiel do chatrče a netrpezlivo naňho hľadel. Jack siahol na koberec a rýchlo ho odsunul, našiel pod ním drevenú podlahu a črty otvoru, ktorý tam až príliš vrážal do očí. Jack nehľadal nič, s čím by sa dalo poklop otvoriť, proste doň celou silou kopou a drevený poklop sa rozletel. Zrazu sa pod nimi začala objavovať čierno-čierna tma a viedla do akejsi tajnej pivnice. Jack si aj so starcom zobrali po dvoch sviečkach a pomaly zostupovali zaprášenými vŕzgajúcimi schodíkmi dolu do pivnice. Pred nimi sa tiahla obrovská podzemná miestnosť a na bočných stenách jej viseli staré pochodne, Jack ich všetky zapálil a až potom zistil, čo všetko sa nachádza v jeho blízkosti. Boli tam rôzne poháre a trofeje, na stenách viseli kožušiny rôznych zverí, vyzeralo to, že tam mal snáď všetko od bobra až po bizóna a potom si Jack všimol na čom stojí. Bol to obrovský koberec spravený z mŕtveho medveďa Grizzlyho. Boli tam taktiež rôzne nástroje zbrane, pivnica zrejme kedysi fungovala aj ako dielňa. Jacka však zaujímala len jedna vec a ani ju nemusel dlho hľadať. Obrovský svietiaci lovecký nôž sa nachádzal oproti schodisku na opačnej strane miestnosti len tak položený na stole. Nad stolom bol na stene vyrytý nápis (očividne spravený práve týmto nožom) - Alan Bowie. Jack chcel ísť k obrovskému nožíku a chytiť ho do vlastných rúk, no starec ho predbehol a veľmi zvláštnym prekvapeným pohľadom sa naň pozeral. Keď však chcel Jack niečo povedať, ozvali sa kroky smerujúce zo schodiska a do pivnice prišla tretia osoba. Starec okamžite chytil Bowieho nôž pevne do rúk, pripravený bojovať, Jack vytiahol Drakeovu predovku a muž, ktorý prišiel do pivnice už držal v rukách svoju strelnú zbraň. Bol to Bill McSwady s pohľadom, ktorý vravel, že nemá príliš dobrú náladu (možno sa mu len zle pozeralo na starca držiaceho nôž). Jack si však všimol, že McSwady nemieri naňho, ale na starca, pričom viac ho ohrozuje Jack, keďže má strelnú zbraň, ktorá ešte k tomu minie asi len v ojedinelých prípadoch.
„Pekne, pekne, takže sa našla oná bájna zbraň Alana Bowieho, mám pravdu?" začal rozhovor posmešným tónom McSwady.
„MY, sme ho našli, takže môžeš pekne krásne vycúvať z tejto miestnosti," nahnevane odsekol starec.
„Nemáš právo tu rozkazovať, táto budova, ako aj táto miestnosť patrí Jackovi, nie tebe, hlupák starý," uzemnil ho McSwady.
„Jack ... ?" spýtavým pohľadom pozrel starec k Jackovi.
„Áno, táto chatrč ako aj táto pivnica je moja, takže McSwady, ty tu nemáš čo hľadať," vyjadril sa aj Jack.
McSwadyho to však očividne prekvapilo. Nečakal, že Jack bude tak pevne stáť na starcovej strane.
„Jack, ja nie som ten zlý, nie som ten, ktorý by mal teraz odísť ver mi, to ten starý darebák podviedol ťa! Oklamal ťa a ty si mu uveril. To nie je tvoja chyba, nie, to on.." povedal McSwady a Jackovi zrazu pripadal šialený.
„McSwady naposledy ti hovorím aby si odišiel, máš na to desať sekúnd, potom budem nútený strieľať, k sebeobrane," varoval ho Jack.
„Dobre, ako chceš. Ale varujem ťa, neotáčaj sa tomu starému hlupákovi chrbtom, môže ta bodnúť a.." začal McSwady no starec ho prekričal.
„ZMIZNI DO PEKLA ODKIAĽ SI PRIŠIEL, INAK PO TEBE TEN NOŽÍK HODÍM A TY VIEŠ ROVNAKO DOBRE AKO JA, ŽE TENTORAZ NEMôŽEM MINÚŤ!"
McSwady začal cúvať ku schodom, pričom si vôbec nevšímal Jacka, ale stále hľadel len na starca.
„Počkať.." zrazu sa McSwady zastavil a prihovoril sa Jackovi, pričom neprestal pozerať a mieriť na starca, takže to vyzeralo akoby tie slová venoval jemu. „Jack, ešte jednu vec. Povedz tomu starému šialencovi, nech ti dá Bowieho nôž, nech ti ho dá do rúk, schválne čo spraví!"
„Povedal som ti aby si vypadol McSwady," opakoval sa Jack.
„Urob to!" naliehal McSwady. „Sľubujem, že ak ti ho dá tak vypadnem, ak ťa s ním nechá odísť, tak pôjdem preč."
„Ako chceš.. pán Clain, prosím dajte mi nôž, nech ten ničomník konečne odíde," prihovoril sa Jack starcovi, no starec sa nehýbal a pohľad sklopil na nôž.
„Odísť.." zdalo sa, akoby tieto slová starec venoval nožíku.
„Áno on odíde, len mi dajte ten nožík pán Clain, prosím," pokračoval Jack a McSwady na starca len s úžasom hľadel.
„Nemôže odísť, nemôžeš, teraz keď som ťa našiel.." pán Clain tieto prázdne slová venoval opäť len nožíku a rozprával sa iba s ním, akoby bol v tranze.
„Vravel som to," povedal McSwady a na jeho tvári sa zrazu objavil šialený úsmev.
„Pán Clain!" zakričal Jack a vtedy sa stalo niekoľko vecí.
Starec zdvihol pohľad na Jacka a pevne chytil Bowieho nôž. Jack namieril zbraň na starca a nechápavo naňho hľadel. McSwady stále mieril na starca a pomaly sa k nemu začal približovať.
„Jack, ustúp od neho! Je to blázon," povedal McSwady, no starec zdvihol nôž nad hlavu a prenikavým pohľadom pozeral Jackovi do očí.
McSwady začal rýchlo kráčať ku nim, no starec už držal nožík pevne nad hlavou a chystal sa seknúť. McSwady sa po ňom rozbehol a v momente keď starec spustil nožík nadol sa ozvali dva výstrely. Jack hľadel rýchlo zo starca na McSwadyho a nechápal čo sa stalo. Aj on aj McSwady vystrelili po starcovi, no jedna guľka teraz vŕtala starcove rameno a druhá McSwadyho hruď.
„Nie!" zakričal Jack a rozbehol sa k McSwadymu.
Pochopil. McSwady zasiahol starca do ramena no v tom momente vystrelil aj Jack a jeho guľka smerovala presne do Bowieho noža a nejakým zvláštnym spôsobom sa od neho len odrazila, pričom na ňom nenechala ani škrabanec a zasiahla McSwadyho. Ten teraz ležal v kaluži krvi na zemi. Vedľa nich ležal aj starec bezpochýb mŕtvy. Dostať guľku do ramena z takej blízkosti a zbrane v jeho veku.. to by musel byť zázrak, keby prežil. Jacka však teraz trápil osud McSwadyho, ktorý bol ešte dosť mladý na to aby zomrel a keby to bolo kvôli nemu, tak by ho prenasledovali výčitky do konca života. Jack odhodil zbraň a sklonil sa k McSwadymu.
„Bola.. to.. nehoda.. nemôžeš za to," upokojoval ho McSwady.
„Budeš v poriadku je to len jedna guľka, zavolám pomo.." Jack to nedopovedal, pretože sa ozval ďalší výstrel z Drakeovej predovky a zasiahol McSwadyho slabé telo do chrbtice a Jacka zavalili litre krvi. Starec z posledných síl vystrelil z odhodenej Jackovej zbrane a brutálnym spôsobom McSwadyho dorazil. Po tom hneď ochabol aj on a už nebolo pochýb, že je naozaj mŕtvy. Jack sa len triasol a bezvýznamným pohľadom hľadel na lístok s ďalším odkazom a nápovedou, ktorý dopadal zo stola, kde predtým ležal Bowieho nôž do kaluže krvi na zemi.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4451

Hosť
Čo sa stalo potom...

[SPOIL]„Jack... Jack! Jack preber sa... nemôžeš byť... nie to nie, to nie je tvoja krv, Jack! Nepreberá sa... je mŕtvy. Čo sa tu preboha stalo?"[/SPOIL]
 

DeletedUser

Hosť
musim pochválit tento pribeh este ho len idem citat dal som si to vsetko do wordu a vytlačim si to
 

DeletedUser

Hosť
Angel? tvoj príbeh je perfektný kedy budeš pokračovať? alebo to už končí?:)
 

DeletedUser4451

Hosť
Zrejme to končí nemám vôbec čas aj s westom robím už pár mesiacov to, že len prídem dám prácu na expy a odídem (lvl 120 a potom end).
 

DeletedUser

Hosť
Je to super. :D Dokonca môžeš s toho spraviť knihu. Mne sa to veľmi páči. ;)

:pif paf
 

DeletedUser

Hosť
Veľmi pekný príbeh, žiadne chyb, len pokračuj ďalej :)

47.gif
 

DeletedUser6016

Hosť
Super príbeh, škoda že už nebude ďalšia časť. Ale ak by si ju predsa len urobil, bol by som ti nesmierne vďačný!
 

DeletedUser4800

Hosť
tiež ta musím pochváliť tento príbeh je úchvatný
PS:pridám ti reputáciu:D
 

DeletedUser4451

Hosť
Príbeh pred rokom zaspal navždy, pretože hra nabrala iný smer a nestíhal som trošku s ňou, ale ďakujem za 15.000 otvorení je to neuveriteľné :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore