Tipy a Rady k duelom

Páči sa vám sa to a myslí te si, že to môže pomôcť nováčikom?


  • Celkový počet hlasujúcich
    214
  • Anketa je uzavretá .

DeletedUser

Hosť
Tak, dlho som rozmýšľal, že napíšem nejakú pomôcku pre nováčikov, čo sa týka duelov, tak tu ju máte, ENJOY IT. Na moje prekvapenie, nenapísal som tu žiadne sprostosti ako robím pri písaní buildov :D

Schopnosti, ktoré sa využívajú v dueloch
punch.png
- Sila úderu zvyšuje poškodenie pre zbrane na blízko.
shot.png
- Strieľanie zvyšuje poškodenie pre zbrane na diaľku.
(Takže, čím viac bodov máte v určitej schopnosti, tým viac poškodenia spôsobujete nepriateľovi. Koľko % dmg vám pridá 1 strieľanie/sila úderu, nie je známe.)

tough.png
- Húževnatosť znižuje obdržané poškodenie zo zbraní na blízko a 1/2 zo zbraní na diaľku.
reflex.png
- Reflexy znižujú obdržané poškodenie zo zbraní na diaľku a 1/2 zo zbraní na blízko.
(Takže keď máte 100 húževnatosti, a zaútočí na vás nepriateľ zo strelnou zbraňou, v boji sa vám počíta 50 reflexov. Čím viac máte bodov v určitej schopnosti, tým menej budete zraniteľný. Koľko % dmg znižuje húževnatosť/reflexy nepriateľovi, nie je známe.)

tactic.png
- Taktika vám pomáha iba v obrane! Pokiaľ vaša taktika presahuje schopnosť vystupovanie útočníka, znižuje presnosť útočníka, takže je menšia šanca že vás zasiahne.
appearance.png
- Vystupovanie vám pomáha iba pri útoku! Pokiaľ vaše vystupovanie presahuje taktiku obrancu, znižuje presnosť obrancu, takže je menšia šanca že vás zasiahne.
(Takže ak útočíte na nejakého hráča, a vaše vystupovanie je 180 a taktika obrancu je 20, počíta sa vám v duely 160 vystupovanie. Žiaľ presný postih do nepriateľovej presnosti, nie je známy.)

dodge.png
- Uhýbanie vám pomáha uhnúť sa zásahu, čím väčšie uhýbanie, tým menšia šanca, že vás súper zasiahne. Ale záleží aj na tom, kam sa pri duely uhnete a akú presnosť má váš súper a kam mieri.
aim.png
- Presnosť vám pomáha zasiahnuť súpera, čím väčšia presnosť, tým väčšia šanca že zasiahnete súpera. Ale záleží aj na tom, kam mierite pri duely a aké uhýbanie má váš súper a kam sa uhýba.

uhbanie.png

-Ak mierite na ruku, spôsobujete 100% poškodenie.
-Ak mierite na rameno, spôsobujete 115% poškodenie.
-Ak mierite na hlavu, spôsobujete 150% poškodenie.

-Uhýbať sa môžete na pravú stranu, vtedy je väčšia šanca že vás súper zasiahne na ľavú ruku alebo rameno.
-Uhýbať sa môžete na ľavú stranu, vtedy je väčšia šanca že vás súper zasiahne na pravú ruku alebo rameno.
-Môžete sa prikrčiť, a vtedy je väčšia šanca že vás zasiahne súper buď na ľavú alebo pravú ruku.
-Nemusíte sa vôbec uhnúť tým získate väčšiu presnosť pre ďalšie kolo, avšak je to veľmi nebezpečné lebo je väčšia šanca že vás súper zasiahne.



Odmena z duelov
Víťaz dostane časť peňazí, ktoré mal u seba porazený. Ak porazený nemal u seba žiadne peniaze, víťaz nedostane nič. Ak porazený hráč upadol do bezvedomia, stratí všetky svoje peniaze, ktoré mal u seba. Víťaz stále dostane len nejakú časť.

Na každý prípad víťaz v dueli získa aj skúsenosti. Koľko bodov dostane, záleží na jeho a duelovej úrovni svojho protivníka. Skúsenosti = (7 * duelová úroveň porazeného) - (5 * duelová úroveň víťaza) + 5 Víťaz dostane minimálne 5 bodov skúsenosti.

Typy duelantov

Odolávač
Prioritné schopnosti -
tough.png
,
reflex.png
,
aim.png

Atribút - SILA - pretože vám dáva bonus do HP a húževnatosti
Najvýhodnejší charakter - VOJAK - bonus do HP, lepšie zbrane
Zbraň na blízko

Výhody:
- Není šanca vás uspať v duely lebo máte vysoké HP
- Najlepšie proti vojakom a duelantom s
aim.png
,
tactic.png
,
appearance.png
, keďže majú nízke strieľanie/sila úderu, väčšinou stačí jeden zásah a je to váš duel.
- Je jedno či útočíte alebo ste v obrane
- Najskôr je slabší v dueloch ale v strede hry a na konci, sa ľahko dá sním dostať do top 10 medzi duelantmi.
- Celkom dobré dostupné práce
Nevýhody:
- Dobrodruhovia s vysokým
shot.png
,
punch.png
, bude väčšinu znamenať prehru, ale inak sa neni čoho báť.

Taktika:
Prezerajte si rebríček schopností aby ste mali obraz, kto má veľa v Síle, zručnosti, strieľaniu a sily úderu. Odporúča sa dávať všetky atribúty do Síly, do reflexov 2 body a do presnosti 1. Najskôr robiť práce, neskorej, keď ste lepší do mesta a duelovať.

Zastrašovač
Prioritné schopnosti -
appearance.png
,
aim.png
,
shot.png

Atribút - Zručnosť - pretože vám dáva bonus k poškodeniu a presnosti
Najvýhodnejší charakter - Duelant - Najlepšie lebo má bonus k motivácii, a keď ste zastrašovač, práce pre vás majú malý zmysel.
Zbraň na diaľku

Výhody:
- Zo začiatku slabší, ale v strede hry a hlavne na konci, má devastajúce účinky v útoku
- Najlepší na všetkých duelantov s
aim.png
,
dodge.png
, neskorej aj obstojí s odolávačmi.
- Neskorej aj veľmi dobré práce na skúsenosti a peniaze.
Nevýhody:
- Veľmi slabý v obrane
- Malé HP
- Nemôže útočiť na vojakov s
tactic.png

- Zo začiatku dosť slabé práce na skúsenosti

Taktika:
Čo sa mne osvedčilo, všetko do zručnosti, 2 body do vystupovania a jeden do presnosti. Najskôr len duelovať NPC, a pracovať. Neskorej do mesta duelovať duelantov a stavbárov. Okolo úrovni 60, keď máte okolo 220 vystupovanie a 140 presnost, ste v útoku mocný nepriateľ. Práce pre Vás nebudú mať zmysel. Jednoducho ísť do mesta, zaútočiť a spať. Zaútočiť a spať. A takto pokračovať až z vás bude mať nepriateľ nočné mory!!!:)

Vojak
Prioritné schopnosti -
tactic.png
,
appearance.png
,
aim.png

Atribút - Charizma - bonus do taktiky, vystupovania
Charakter - Vojak - 50% bonus do taktiky
Zbraň ľubovolná

Výhody:
- S vecami na taktiku, budete mať okolo úrovne 80 v obrane až okolo 200 v taktike!!! , čo je dosť dobrá obrana
- Mierne dobrý v útoku
- Výborné práce, priam skvelé, takže s duelamy môžte byť aj bez premka v top 40 v skúsenostiach.
Nevýhody:
- Nemôžte útočiť na odolávača... No ak na vás zaútočí on je tam šanca, že vás netrafí ale ak raz hej, prehrali ste.

Taktika:
Všetko dávať do charizmy, zo začiatku všetko do vystupovania, kým sa vám nesprístupnia dobré práce na skúsenosti a peniaze, potom zas všetko do presnosti a keď budete mať presnosť okolo 60, tak sa môžte dať na duely. A postupne dávať 2 do vystupovania a jeden do presnosti. Takže budete rovnako dobrý v útoku aj obrane.


Dobrodruh - Duelant
Prioritné schopnosti -
pitfall.png
,
shot.png

Neskoršie prioritné schopnosti -
aim.png
,
dodge.png
,
shot.png

Atribút - Zručnosť
Charakter - Stavbár alebo Dobrodruh
Zbraň na diaľku

Výhody:
- Vinikajúce práce na skúsenosti a peniaze, s premiom a aktívnosťou môžte byť s prehľadom v top 15 v skúsenostiach
- Náskok úrovni od duelantov a vojakov, čo vám zaručí, že budete mať viac duelových schopností od ostatných
- Malá duelová úroveň vám zaručí rekordy v získavaní skúseností za duel
- Zo začiatku vášho duelovania devastajúci pre odolávačov, neskorej aj pre iné typy duelantov
Nevýhody:
- K duelom sa dostanete okolo úrovne 70-75
- Bude potrebný re skill z nástrah a troška zo strieľania na to aby ste mohli duelovať aj iné typy duelantov

Taktika:
Zo začiatku všetko v nástrahe pascí, po dosiahnutí práce Lov na medveďa, do strieľania. Okolo úrovne 70 vstúpiť do mesta a duelovať odolávačov, získavate veľa skúsenosti, robíte postupne re-skill z nástrah do uhýbania, potom aj troška zo strieľania do presnosti. Pripomeniem, že tento build som hral celý server, a bol som v top 10 v skúsenostiach a v top 5 v dueloch. Takže nepreceňujte tento build:), treba len trpezlivosť a skúsenosti.





Takže dúfam, že som ako tak pomohol, robil som do okolo 40 minút, takže tam môžu byť chyby, takže moderátori ma môžu opraviť, prípadne niečo doplniť. Taktiež ľudia navrhnite, čo tam môžem doplniť ja :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser3950

Hosť
Ak by ste tam chceli nejaké zmeniť alebo pridať, napíšte mi

Ja by som zmenil to zbrane na blízko a na diaľku na ručné a strelné, nakoľko toto je hlavne pre začiatočníkov a takáto nepresnosť ich môže mýliť :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
vážne ? :D ja skôr som si myslel že viac pochopia , čo sú na blízko a čo na diaľku ^^ ale však, nie sú až taký blbý :D
 

DeletedUser3950

Hosť
vážne ? :D ja skôr som si myslel že viac pochopia , čo sú na blízko a čo na diaľku ^^ ale však, nie sú až taký blbý :D

No neviem, keď máš aj v popise ručná a strelná, aj na wiki a ostatných stránkach je ručná a strelná ale tak no, rob ako myslíš :)
 

DeletedUser

Hosť
tough.png
- Húževnatosť znižuje obdržané poškodenie zo zbraní na blízko a 1/2 zo zbraní na diaľku.
reflex.png
- Reflexy znižujú obdržané poškodenie zo zbraní na diaľku a 1/2 zo zbraní na blízko.
(Takže keď máte 100 húževnatosti, a zaútočí na vás nepriateľ zo strelnou zbraňou, v boji sa vám počíta 50 reflexov. Čím viac máte bodov v určitej schopnosti, tým menej budete zraniteľný. Koľko % dmg znižuje húževnatosť/reflexy nepriateľovi, nie je známe.)

Určite? Asi treba opraviť...
 

DeletedUser

Hosť
Pekne spravene, mne by sa toto nechcelo:D. Respekt:howgh:. ak niekto nepochopi tomuto tak musi byt vazne dementny:D
 

DeletedUser

Hosť
je to dobre spravene ale myslis ze novacik by sa aj isiel pozriet na forum?mozno takych 15%
 

DeletedUser

Hosť
no to už je ich vec. nerobím to pre všetkých nováčikov. iba pre tých čo sa snažia zdokonaľovať...
 

DeletedUser

Hosť
chcel by som doplniť naj oblečenie.

zatial mam len jedno

image.php


robil som ho podla seba ...vsetko aby bolo vyrovnane :D
Hernando/zlata sabla to je jedno:D
 

DeletedUser

Hosť
Moje oblecko pre odolavaca. Variacia pre huzevnatost a reflexy. Staci zamenit nohavice, opasok a nahrdelnik. Opasok nie je zobrazeny ale pouzivam Hnedy prackovy opasok (10 huzavnatost, 12 sila uderu)

61423376.jpg
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
s duelantmi plne súhlasím, pekná práca :) dokonca podobným š´tylom i idem :) no ja to mam asi takto... 1:1:1 :D Vystupovanie:Strieľanie:presnosť
 

DeletedUser

Hosť
bol by som rád keby to admini upravili podla novej verzii.. s the westom som skončil kvôli životu ( viac sa mu treba venovať :) žijeme len raz ) , škole ( keďže mám náročnú školu chodím praxovat po hoteloch po celom slovensku, neskorej to bude i v zahraničí tak asi tak :) táto hra ma bavila ale časom je to tu náročné no .

joo byť tak zas malý, bezstarostný :) to by som drtil west neustále :D ale časy sa menia .ahojte !
 
Hore