Zmenšenie vplyvu nuggetov v hre

S ktorými bodmi súhlasíš?


  • Celkový počet hlasujúcich
    27
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Zdravím,
myslím, že nehovorím iba za seba ale aj za X iných hráčov, ktorí o tom kecajú v chatoch a v PM-kách.
Chápem, že server by nemal za čo fungovať nebyť prémia a nemám nič proti miernym výhodám, ktoré prémkarom poskytujú väčší komfort v hre, ale súčasné výhody sú doslova prehnané, a bez prémia sa prakticky nedá hrať.

Chcem zmeniť tieto výhody:
1) Nuggety = UP dlhopisy
Ľudia chodia na boje, snažia sa plniť denné práce aby si mohli kúpiť veci z shopu. Ak by v obchode boli drobné, bezvýznamné predmety, tak sa to dá pochopiť. Ale napríklad elixír na rebuild má dosť dôležitú úlohu čo sa týka rovnováhy na serveri. Niekto sa narobí ako blbec aby zarobil tých 1000 UP a niekto si kúpi nuggety a má ten elixír prakticky bez práce v hre. Takto teoreticky môže niekto bohatý na leveli 120 meniť podľa práce neustále svoje rozdelenie schopností a atribútov podľa toho akú prácu chodí.
To isté platí aj o rôznych pracovných návodoch a podobne.
Riešenie:
Ak to nepôjde zrušiť, minimálne uviesť kurz na zmenu medzi UP a nuggetmi napríklad v pomere 3:1. Teda za 3 nuggety budete mať jeden UP. Nuggetmi by sa proste platiť nedalo, ale bola by nejaká ,,zmenáreň´´ napríklad u dedka ktorý by vymieňal UP za nuggety.

2) Doplnenie energie
Toto je tiež veľmi výrazná výhoda pre ľudí s nuggetami. Doplniť si celú energiu za pár šupov je podľa mňa príliš.
Riešenie:
1) úplne zrušiť túto výhodu
alebo
2) Výrazne ju zdražiť.
alebo
3) Aby sa za tú cenu doplňalo menej energie napríklad iba 30 bodov.

3) Kupovanie bodov schopností a atribútov
Myslím, že netreba nič špeciálne vysvetlovať.
Riešenie:
Zrušiť túto výhodu.

Aj keď viem, že tento nápad neprejde, chcel by som vzbudiť aspoň diskusiu.

// Strašná hrubka v ankete. Prepáčte mi
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4451

Hosť
Napisal si co ti vadi, ale nikde si nenapisal riesenie.. chyba ti tu to na co toto forum sluzi - "navrh" - jednoducho si len skritizoval co ti vadi ale ziadny konkretny navrh nevidim
 

DeletedUser7159

Hosť
Čiastočne súhlasím.
A čo takto riešenie, že dlhopisy budú úplne to isté, ako nuggety? Čiže by sa dalo za dlhopisy kupovať prémko, ukladanie peňazí do banky, reskill, kupovanie produktov, schopností a vlastností, doplnenie energie... (s prípadnými obmedzeniami, hlavne kupovanie schopnosti a vlastností, reskill)

Samozrejme sú tam nedostatky a pre INNO by to bolo nevýhodné... v tom prípade napríklad zvýšenie ceny prémia, reskillu atď....

A alternatívne riešenie - možnosť konvertovať dlhopisy za nuggety v nejakom pomere.


PS:fúha, generál Angelf1re, gratulujem :D
 

DeletedUser

Hosť
Rickhardes je to dobrý nápad, a uvažoval som nad ním a myslím, že by to vyriešilo veľmi veľa problémov, keď hráči odchádzajú kvôli prehnaných prémiovým výhodám, ale myslím si, že pre Inno by to znamenalo priveľké straty. Ale keby to tak bolo určite sa vráti 50% hráčov ktorý tu hrali pred rokom, rokom a pol. (keď nebola návštevnosť fóra a hry pod bodom mrazu...)
 

DeletedUser7159

Hosť
No INNO by sa mohlo občas aj zamyslieť a nerobiť také brutálne zmeny, lebo čím viac hráčov = tým viac majú peňazí. :)

Ťažké je mať v dueloch protivníka so zlatým tomahavkom 470 schopnosťami a s každý deň iným buildom. :)
 

DeletedUser7779

Hosť
Súhlasím s návrhom č.2 a č.3

- nápad č.2- tam by som to zdražil, niet divu prečo niektorí hráči tak rýchlo stúpajú hore, takže zrušiť.

- nápad č.3- Kupovanie schopností, toto mi vadí zo všetkého najviac, hráči si kupujú za nuggety schopnosti a napr. duelanti útočia na bezbranných hráčov. Takže, toto tiež zrušiť.

A ten Rickov nápad je tiež dobrý, dlhopisy to isté ako prémium...
No škoda, že iba Inno toto neschváli, lebo ako ste už písali, by to boli pre nich obrovské straty eur. :D

PS: Angel, gratulujem ku tomu generálovi. :D
 

DeletedUser4451

Hosť
Ako som uz mnoho krat pisal INNO je velmi prefikane, pretoze napriek mnohym vylepseniam za nuggety je to stale oproti inym hram od inych firiem lacne, napr. samotne premia.. mozu si dovolit zajst az takto daleko pricom vacsina hracov bude stale drzat s nimi a cim viac hracov sa odhodla pouzit nuggety - myslim ze pokial by im rapidne klesol pocet hracov robili by ine opatrenia.. vidia to co vsetci v biznise: peniaze, moc.. o to im ide.. a samozrejme hracov si stale drzia aj ked nie teda vsetkych ale ved to sa ani neda a prichadzaju k nim noví a noví takze pre tieto dovody nemusia robit to, ze pridu o zisk len aby spristupnili nenuggetovym hracom vylepsenia za dlhopisy

P.s - Ďakujem, tá hodnosť má pekný obrázok a cením si ju kvôli tomu, koľko času a nervov som venoval tomuto fóru tu nejde o príspevky - ale o ten čas a myslím že nevyznie až tak príliš sebecky a namyslene keď poviem, že som tu pomohol veľa ľudom - teda aspoň som sa snažil tak dúfam, že moja práca tu nevyšla nazmar. O hodnost tu naozaj nejde, ten cas tu pretrpeny sa neda zobrazit niecim takym a prispevky su tiez len fake kedze som ich tu mal zmazanych uz kvantum
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Tento návrh nikdy neprejde. Inno jednoducho potrebujú nejako zarábať. Zadarmo nikto nikomu nič nedá.

Najlepšie by bolo prehovoriť nejakého zbohatlíka aby sponzoroval Inno.


____
Gratulujem Angel, naozaj si to zaslúžiš. Daj to ešte na Legendu fóra. Ale ponáhlaj sa aby si bol prvý, lebo Linteo je k tomu už blízko. :howgh:
 

DeletedUser

Hosť
Súhlas so všetkým, teda aspoň na to zmiernenie alebo upravenie akýmkoľvek spôsobom, ale napriek tomu to ostáva len ako návrh medzi nami na diskuziu keďže to aj tak nikam nepovedie.
 

DeletedUser

Hosť
Laudis, mohol by som vedieť tvoj názor? Dať Nie vie každý
 

DeletedUser5708

Hosť
Písal som, ale zmazali mi to :) Pretože som tam trochu ohováral, že písať sem je zbytočnosť, aj tak INNO nič z toho nevyberie..
 

DeletedUser

Hosť
toto neprejde ani vo sne, zbytočne sa nad tým pozastavovať :)
 

DeletedUser

Hosť
V čírej úprimnosti, je mi to totálne jasné ale túto tému som založil skôr na diskusiu.
 

DeletedUser6358

Hosť
V čírej úprimnosti, je mi to totálne jasné ale túto tému som založil skôr na diskusiu.

hmmm...kam asi sa tu na fóre môže dostať (zvrhnúť) takáto diskusia ?
Tipujem, že k ohováraniu inna atď., ale bodaj by som sa mýlil.

Nuž pridám sem teda aj ja svoj názor.

1). Zmeniť pomer UP v shope na 3:1 voči nuggetom mi príde dosť blbé. Sú tu aj hráči, ktorí na boje nechodia a UP vo veľkom nezbierajú, nie sú veľkí nugeťáci, no z času na čas si niečo z obchodu kúpia za nuggetky (napr. tak to robím aj ja :p)
Tam sa mi skôr páči to, čo navrhol Rickhardes, aby sa za UP dalo kupovať všetko to, čo sa dá za nuggety, alebo urobiť tú zmenáreň, kde sa bude dať prehodiť UP na nuggety.

2). Tu tiež moc nesúhlasím, lebo ako občasnému nugeťákovi mi táto možnosť príde niekedy celkom vhod. Napríklad, keď upadnem do kómy, nemusím spať 8 hodín, ale vyhodím len 18 nuggetov. Zvýšiť cenu by podľa mňa nemalo vyznam, keďže tí čo to pravidelne používajú, by to používali aj ak by cena bola vyššia. Navyše to ani nejako drasticky zvýšiť nemôžu, keďže v shope je za 36 nuggetov (2-násobok ceny za doplnenie energie) mätový čajík, ktorý doplní energiu na 100% a navyše aj zvýši pracovnú a duelovú motiváciu o 20%.

3). Táto výhoda sa ma nejako moc netýka, keďže schopnosti a vlastnosti nekupujem. Teoreticky by som teda aj súhlasil so zrušením, ale táto výhoda mi neprekáža. Tá cena sa tam dosť výrazne zvyšuje a keď si niekto chce vyhodiť 500€ na schopnosti, nech si kľudne vyhodí.

A na koniec len dodám, že keď majú niektorí "hráči" potrebu vrážať do toho takmer celú mesačnú výplatu, nech. Mne osobne to neprekáža, malo by to prekážať skôr im a mali by si uvedomiť, že je to len hra (obrázky na monitore). No myslím si, že takýchto hráčov je v hre len máličko (toľko, že by sa dali spočítať na jednej ruke) :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore