Pokec 2. medzinárodné majstrovstvá v bojoch o pevnosti - Diskusia

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené

DeletedUser7238

Hosť
Mňa by skôr zaujímalo porovnanie čo je lepšie pre vojaka :/ či komplet hombre set a full sila a HP alebo pizardov set + hombre zbrane a full sila a HP :)
Neviem sa rozhodnúť

Každý je iný - Hombre vydrží o niečo viac, hlavne na vežiach v obrane, Pizzarro zase strieľa lepšie a dáva aj vyší vodcovský bonus ostatným hráčom. Bude ich treba oboch.
 

DeletedUser11237

Hosť
Hombre vydží viac? Nebol by som si taký istý. Pizar má viac odolnosti a úhybu a hombre má viac hp, podľa mňa je lepší pizar.
 

DeletedUser7238

Hosť
Hombre vydží viac? Nebol by som si taký istý. Pizar má viac odolnosti a úhybu a hombre má viac hp, podľa mňa je lepší pizar.

Ja si ale istý som. Namiesto domnienok a dohadov, som to radšej porátal.
Životnosť, ktorú je vidieť v tabuľke, som dostal ako podiel zásahov, ktoré duelant (full vodcovstvo, PG set,BBjazda) potrebuje aby dal poškodenie rovné HP (daného buildu) - znížené o odolnosť cieľa - a pravdepodobnosti jeho zásahu. Pravdepodobnosť jeho zásahu zas vychádza z jeho útočnej hodnoty a obranej hodnoty toho, na koho strieľa. V týchto prípadoch som nerátal s duelantovou šancou na kritický zásah, ktorá by tie čísla síce znížila, ale pomer by ostal aj tak rovnaký.

Čiže áno, vojak s Hombre a full HP vydrží viac ako s Pizzarrom. Pizzarro ale naopak efektívnejšie strieľa.
Ešte raz opakujem, že každý výstrel v bojoch o pevnosti je náhodná udalosť, a výsledky z jedného, desiatich, aj 100 bojov môžu skresľovať.

Presné vzorce by bolo zdĺhavé sem písať, ale brániť sa tomu nebudem, ak nestačí.
 

DeletedUser4121

Hosť
chlapi .. konkretne tieto dve moznosti porovnavat moc nema vyznam. som toho presvedcenia, ze tych par bodov k dobru na zasah a uhyb, co ma pizar, v boji nemas sancu postrehnut.
ak by tie cisla boli 85 hombre a 130 pizar, tak by sa dalo uvazovat realne o tom, co je lepsie a horsie :)
zvol si to, co sa ti viac paci :) lebo naozaj to je len o nahode v tomto pripade
 
Ano mas pravdu. pre porovnanie ale pizzaro set s hombre zbranami dava 2056 schopiek pri levely 150 komplet hombre dava 1628. pizzaro dava skoro o 430 schopiek na boj viac ako hombre ale nema HP.
kto ma set 1 tak jednoznacne vojak s full hp. popripade nejaky dobrodruh. Konkretne cisla kolko a akych tried planujeme sa dozviete coskoro. Boli by sme radi keby ste spolupracovali pri tom. Konkretne buildy potom budu na mestskom fore na turnaji.
 

DeletedUser7238

Hosť
Koľko schopností a akých, koľko HP dáva jednotlivý set, je samozrejme dôležité. Treba si ale uvedomiť, že tie čísla nejako fungujú v algoritme bojov o pevnosti, a preto ich nemôžno porovnávať iba tak halabala, alebo tak ako sa nám to pozdáva/nepozdáva.
Pizzarro určite nie je zlá voľba pre vojaka. Rozdiely oproti Hombre nie sú vo výdrži veľké , streľba je lepšia a vodcovský bonus okolostojacim hráčom približne dvojnásobný oproti Hombre (okrem duelantov s vodcovstvom). Ráta sa každý dmg, aj ten od tanku. Ak ale treba udržať vežu, na hrot radšej Hombre s full HP.

A okrem iného - vojak Pizzarrovi lepšie uhýba, čiže ak má veliteľ na výber poslať napr. na vlajku buď Hombre s 15k HP (23k full HP) a Pizzarra s plným zdravým (15K HP), tak je rozumné vybrať práve Pizzarra - vydrží dlhšie.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser6686

Hosť
Koľko schopností a akých, koľko HP dáva jednotlivý set, je samozrejme dôležité. Treba si ale uvedomiť, že tie čísla nejako fungujú v algoritme bojov o pevnosti, a preto ich nemôžno porovnávať iba tak halabala, alebo tak ako sa nám to pozdáva/nepozdáva.
Pizzarro určite nie je zlá voľba pre vojaka. Rozdiely oproti Hombre nie sú vo výdrži veľké , streľba je lepšia a vodcovský bonus okolostojacim hráčom približne dvojnásobný oproti Hombre (okrem duelantov s vodcovstvom). Ráta sa každý dmg, aj ten od tanku. Ak ale treba udržať vežu, na hrot radšej Hombre s full HP.

A okrem iného - vojak Pizzarrovi lepšie uhýba, čiže ak má veliteľ na výber poslať napr. na vlajku buď Hombre s 15k HP (23k full HP) a Pizzarra s plným zdravým (15K HP), tak je rozumné vybrať práve Pizzarra - vydrží dlhšie.

Ak mozem prispiet mojou malickostou: tento suboj srdci hombre vs pizzaro je v podstate suboj medzi statmi a hp a je taky stary jak boje o pevnosti. Sice som dlho nehral, cize detaily si prosim neberte doslova, ale podstata myslim ze plati dodnes... V bojoch o pevnost mas len 3 istoty co sa tvojho vykonu v boji tyka a to je tvoje hp, tvoja odolnost a dmg tvojej zbrane. Vsetko ostatne je nie len ze premenlive, ale zaroven je to len sanca. Nehovorim teraz ze staty nesu dolezite, len poukazujem na to, ze v kazdom jednom builde musi byt rovnovaha medzi statmi a hp, alebo medzi statmi samymi, ako je to napriklad pri dmg duelantoch, ale tych rozoberat nechcem, lebo s nimi nemam skusenosti... Ja osobne som pri robeni buildov pre seba alebo pre inych pouzival dve mnou vymyslene cisla, a to priemerna sanca na zasah supera a priemerny dmg supera... Tieto cisla su velmi hruby odhad toho, kolko clovek vydrzi na hrote a pri robeni buildov mi pomahali ako referencne body. V podstate ide o to, ze ak mas mensi uhyb ako priemerna sanca na zasah supera, tak si vankus, cize ta trafi skoro kazdy. Ak mas vecsi, uz by si toho mohol lignut viac. Pointa je taka, ze nemusis mat nehorazne staty na to, aby si uhybal, staci ak mas nieco nad ten priemer. A kolko nad ten priemer mas mat, respektive kolko nad priemer sa ti oplati sa zase urci tym, kolko hp za kazdy +1 do statov "stratis". Ja som vyuzival jednoduche pravidlo pri hrubom nacrte: ak ti dalsi +1 do statov zobere viac bodov ako by si mal v priemerny dmg supera-odolnost, tak sa to neoplati. Pripominam tu ze ide o pripad kedy mas uhyb vyssi ako priemerna sanca na zasah supera... Taze na zaver: ak ides tanka, nemal by si sa pozerat az tak na staty lebo aj stavbar na svojej vezi ma sancu lignut a v danom momente jedine co na tvojom builde zalezi je to stare dobre hp+odolnost...
 

DeletedUser10974

Hosť
Linteo, kedy asi nahodíš tú tabuľku hráčov aké majú sety?
 

DeletedUser7238

Hosť
Ak mozem prispiet mojou malickostou: tento suboj srdci hombre vs pizzaro je v podstate suboj medzi statmi a hp a je taky stary jak boje o pevnosti. Sice som dlho nehral, cize detaily si prosim neberte doslova, ale podstata myslim ze plati dodnes... V bojoch o pevnost mas len 3 istoty co sa tvojho vykonu v boji tyka a to je tvoje hp, tvoja odolnost a dmg tvojej zbrane. Vsetko ostatne je nie len ze premenlive, ale zaroven je to len sanca. Nehovorim teraz ze staty nesu dolezite, len poukazujem na to, ze v kazdom jednom builde musi byt rovnovaha medzi statmi a hp, alebo medzi statmi samymi, ako je to napriklad pri dmg duelantoch, ale tych rozoberat nechcem, lebo s nimi nemam skusenosti... Ja osobne som pri robeni buildov pre seba alebo pre inych pouzival dve mnou vymyslene cisla, a to priemerna sanca na zasah supera a priemerny dmg supera... Tieto cisla su velmi hruby odhad toho, kolko clovek vydrzi na hrote a pri robeni buildov mi pomahali ako referencne body. V podstate ide o to, ze ak mas mensi uhyb ako priemerna sanca na zasah supera, tak si vankus, cize ta trafi skoro kazdy. Ak mas vecsi, uz by si toho mohol lignut viac. Pointa je taka, ze nemusis mat nehorazne staty na to, aby si uhybal, staci ak mas nieco nad ten priemer. A kolko nad ten priemer mas mat, respektive kolko nad priemer sa ti oplati sa zase urci tym, kolko hp za kazdy +1 do statov "stratis". Ja som vyuzival jednoduche pravidlo pri hrubom nacrte: ak ti dalsi +1 do statov zobere viac bodov ako by si mal v priemerny dmg supera-odolnost, tak sa to neoplati. Pripominam tu ze ide o pripad kedy mas uhyb vyssi ako priemerna sanca na zasah supera... Taze na zaver: ak ides tanka, nemal by si sa pozerat az tak na staty lebo aj stavbar na svojej vezi ma sancu lignut a v danom momente jedine co na tvojom builde zalezi je to stare dobre hp+odolnost...

Nuž ak to niekomu stačí takto...
Ja mám radšej exaktnejší prístup, cez PRAVDEPODOBNOSŤ zásahu. Kľúčom k jej rátaniu je táto čarovná veta https://prnt.sc/ghz8gf

Mimochodom, v tej predchádzajúcej tabuľke som spravil kardinálnu chybu, za ktorú sa ospravedlňujem. Toto je tabuľka po oprave:

https://prnt.sc/ghyyu0
 
Hore