Pokec 2. medzinárodné majstrovstvá v bojoch o pevnosti - Diskusia

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené
skúšali sme to so zbraňou, ktorá dáva konštantné poškodenie 250-250 a bez posilnení na zbraň, takže poškodenie na určitého hráča by malo byť v každom kole to isté (tak to aj bolo), no keď som dostal od vojaka vodcovský bonus z +4 na +7 (tiež som vojak), tak poškodenie sa mi nijako nezmenilo.. ak chceš, môžeme to otestovať, lebo neviem si to vysvetliť ako by to mohlo zdvihnúť poškodenie čo i len o jeden bod.


no asi tak vodcovstvo dvihne akurat bonus šance nie poškodenie
 
som rad ze sa nam tu rozprudila debata. Moj nazor poznate. Treba co najviac napchat do HP--- aj duelanti. vsetci co maju set 1 by mali ist za vojakov s hombre kompletom.
Otazka na bojovnikov...............kto je prospesnejsi v boji. Vojak s hp 22k odolnostou 100 utok 84 obrana 71 alebo robotnik s Hp 8 k odolnostou 165 a utok 143 obrana 130. berme do uvahy nie len kolko znesie uhne ale aj kolko dokaze trafit a urobit poskodenia.
budem rad za vase nazory.
 

Deleted User - 4

Hosť
Odpovede na otázky:

Opýtam sa teda ešte, ako to je s tým hlavným vodcom a či dostanú vodcovia generála po prihlásení. .
Hlavný vodca by mal hlavne pomáhať pri výbere hráčov do tímu a do bojov či určovať vodcov, ktorí budú viesť boje o pevnosť.
Generál ihneď po prihlásení nebude, funkcie sa pridelia neskôr.

Dajú sa ešte doregistrovať hráči ? Poznám pár čo to nestihli a radi by sa tiež pridali . :)
Poprosím taktiež tu tabuľku s inventármi , aké si ľudia zvolili. Ďakujem

Registrácia bola možná do 28.9..
Resp. ak sa niekto ešte nestihol zaregistrovať cez ten odkaz, tak sa nemôže zúčastniť..
Tabuľku pridám čoskoro (pravdepodobne už zajtra)

Kedy by malo byť rozdelenie tímov do skupín ? A koľko hráčov od nás sa celkovo zaregistrovalo? Len tak pre info

Zatiaľ mi to nevedeli povedať, pravdepodobne až po vytvorení účtov na serveri. Zaregistrovalo sa 182 hráčov, ale niektorí viackrát, reálne asi 160+-.

Linteo ... ešte tak sa opýtam ak vyvesíš tabuľku s tým kto aký inventár si vybral môžeš s tým ešte hýbať resp. proste ho zmeniť s 3 na 1 atď. lebo myslím že ako roy písal na to nadviažem , 60 vojaci...atď aby to ozaj i tak bolo ..

Zatiaľ vám ešte inventár môžem zmeniť.
 

DeletedUser2444

Hosť
Tolko k turnaju bavili sme sa na pase ludia co tam chcu ist ze by sa mohlo aj pomahat s remeslami lebo vacsina hracov bude chciet ist kovaca co je asi najlahsie na zaciatok na bajonet ale bolo by dobre keby niekto mal aj sedlara na nabojove alebo uz aj ten kovac by bol dobry aspon na utok zapadniar. Tu ale bude potrebna spolupraca a ochota ludi aby niekomu kto bude povereny co najskor spravit remeslo pomost so surkami. Ja som ochotny zbierat a rozmyslam ze zo zaciatku kym sa bojovat nebude dam obchodovanie a pokusim sa vyklikat recepty na nabojovy co moze byt problem. Dalej by som navrhol aby bol aspon jeden vojak na vodko aby daval duelantom bonus do vodka. Moj nazor na rozdelenie hp a dmg je ze hp 70% a dmg 30%. V poslednej dobe sa kazdy hna do dmg ale ja tam chcem ist vojaka a bud by som siel toho vodko pre bonus co som spominal alebo by som siel klasika tanka. vybral som si inv 1.
Z remesiel je potreba iba jedného kováča na západniare, jedného kuchára na zeleninové taštičky a mastičkára na amulety, ale tie sa robia hneď.
So sedlárom je to strašne otázne, predsa 600RB je veľa a ten recept je strašne ťažké a nepredvídateľné nájsť, pričom západniara máš hneď.
S obchodovaním je to celkom dobrý nápad, najmä zo začiatku, pretože bude treba doláre na jednoranky. Zbierať suroviny a doláre budeme musieť byť jednoducho ochotní všetci, nie jednotlivci.
30% na DMG je jednoducho šialený nápad... to je 45 duelantov zo 150, bez HP!!! Keby boli vojaci, tak až 1M potenciálneho HP.
Neviem, či si bol na prvom turnaji, ale asi nie, lebo sme asi po treťom boji išli hromadne do HP, jednoducho to bola obrovská chyba mať toľko DMGerov. Moja predstava je ich mať maximálne 10 na vodcovstvo a zvyšok duelantov do HP, predsa DMG bude v oveľa väčšej miere závisieť na kritikoch ako na puške a bodoch vo vodcovstvo, ktoré budú podstatne nižšie oproti klasickým svetom.
 

DeletedUser10911

Hosť
JA som toho vojaka vodko navhol nato ze by sa trochu posilnil vodko bonus ale ak sa to prehodnoti ze to nie je cesta idem urcite hp preto som volil aj set 1

bol som na prvom turnaji ako vojak v hp ale tam boli ine podmieky mensie lvli a tak tu to bude full 150 myslis ze 10 duelntov dmgerov bude stacit? podla mna urcite nie kedze vela hracov si uz zvolilo 2 3 sety
 
Naposledy upravené moderátorom:
ja len tak pre info :

Vzorec na výpočet hodnoty zásahu:

Celkové poškodenie = Poškodenie zbrane + (Poškodenie zbrane * Vodcovstvo / Celkové body zdravia)

Vodcovstvo ma priamy vplyv na poškodenie, a pár vojakov s vysokým vodcovstvom pri ktorých sa budu zdržiavať duelanti by vám na škodu neboli.
 

DeletedUser10978

Hosť
Linteo údajne mám napísať sem o zmenu inventáru,tak poprosím si zmeniť na inventár číslo 3,ďakujem.
 

DeletedUser10911

Hosť
Konflikt záujmov. :D
:D ja som iba vyjadril predstavu ale prisposobit sa viem :D hovorim co by som ja skusil tam to nieje o individualnom vykone ide o celu skupinu mozme mat vela hp a neviem co ale ked bude uz len pohyb zly tak to bude zle pre vsetkych vezmi si ze tam bude 10 duealntov na dmg ako pise hordak a ostatok hp myslis ze to sa udmguje ked bude taky super v obrane? podla mna kazdy narod pojde minimalne do 35 duelantov na vodko a ostatok hpcka
 
uplne stacia piati duelanti na dmg a aj to si myslim ze je blbost. aj so 7500 hp dokazes nastrielat 42 000 poskodenie. my musime odolat v boji a aj nieco potriafat. moja volba je preto robotnik
 

DeletedUser7159

Hosť
ja len tak pre info :

Vzorec na výpočet hodnoty zásahu:

Celkové poškodenie = Poškodenie zbrane + (Poškodenie zbrane * Vodcovstvo / Celkové body zdravia)

Vodcovstvo ma priamy vplyv na poškodenie, a pár vojakov s vysokým vodcovstvom pri ktorých sa budu zdržiavať duelanti by vám na škodu neboli.

Lenže vodcovský bonus mení len útok a obranu, nie poškodenie, testovali sme to. Dokonca, ak máme teoretizovať, tak vojak s vysokým vodcovstvom by bol prospešnejší keby stojí pri tankovi ako pri duelantovi, keďže duelant má všetky body vo vodcovstve a ten bonus (=+útok) sa zmení už len o pár hodnôt, zato tankovi, ktorý má vo vodcovstve pár bodov sa zmení bonus (=+útok, no najmä +obrana) aj o 10 čísel, pokojne si to všimnite na bojoch.

Je to tak preto, lebo nárast bonusov je nelineárny(KLIK).

Tým, že vodcovský bonus nemení nič na poškodení som si istý. Pokojne si to overte. A viete, ako vôbec vodcovský bonus funguje? Napr. ak má vojak s prémkom vodcovstvo 1000 (50% bonus), tak hráčom okolo (vrátane seba, diagonály neplatia) zdvihne útok aj obranu tak, ako keby im pribudlo do ich vodcovstva +500 bodov. A keďže rast bonus je nelineárny, tak čo myslíte, komu sa zdvihne viac útok a obrana, vojakovi s vodcovstvom 250 (750) alebo duelantovi s vodcovstvom 1000 (1500)? :)

Neberte to prosím vážne, je samozrejmé, že jedno i druhé je nepraktické a tiež ťažko realizovateľné.
 
Chlapci nerieste tu debiliny . vojak s vodcovstvom je blbost. dolezite bude aby nas hlavne bolo dost a online. potom Hp a bojove stats. Upozornujem ze pri rekrute skor uprednostnime duelanta a vojaka s hp ake bez neho.
 

DeletedUser7159

Hosť
Chlapci nerieste tu debiliny . vojak s vodcovstvom je blbost. dolezite bude aby nas hlavne bolo dost a online. potom Hp a bojove stats. Upozornujem ze pri rekrute skor uprednostnime duelanta a vojaka s hp ake bez neho.

Odporúčam ti dať manéver: 5 tankov vojakov proti 2 tankom vojakom a 2 duelantom dmgerom. Ja len že aby si sa potom nechytal za hlavu.
 
netvrdim ze 5 tankov vojakov je k niecomu. 5-5 ale nieje boj 140-120 pri minulom turnaji nam boli duelanti na dmg akurat tak na hovno. vzdy zalezi na koho strielas. aked su off tak padli ako prvi a ani nic nekryli. treba to brat vo vacsom meradle
 
Hore