Obchodovanie, hodnota vecí

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené

Deleted User - 4

Hosť
Len tak zo zvedavosti, mám na vás pár otázok:

- Aké veci považujete za najviac hodnotné v hre
- Čo stoja vo vašom svete (napr. po čom sa u vás predáva sob Rudolf, Innogames opasok, atď.)
- Majú všeobecne vzácne predmety (napr. svietiace zbrane) veľkú alebo malú hodnotu vo vašom svete?
- Často obchodujete, často využívate trh?
- Máte veľa dolárov, ste bohatý? Alebo naopak, večne zápasíte s nedostatkom
- Čo by ste ocenili, keby sa pridalo do hry a naopak, čo vám pri obchodovaní vadí?

Prípadne môžete všeobecne napísať váš názor na obchodovanie v hre.

Market_in_town.png
 

DeletedUser

Hosť
Hneď na úvod.
Píšem ako hráč, nie ako člen TW.

Hrám arizonu a npr. za Kľúč č.3 som dal 300K. Opasok Ala Swearengena s prackou orla, ktorý sa dá v podstate nájsť a našiel som ho niekoľko krát, predávam za 200K. Šesťranný kolt Wyatta Earpa som videl predávať za viac ako pol mega.

Trh používam docela často, či už na nákup produktov, alebo predaj vyrobených posilnení pred bojom.

Určite by veľa hráčov ocenilo pridanie bartrového obchodu ( výmenný obchod ). Myslím že by to poriešilo hodne takzvaných nedorozumení. :ocikru:
Už viac krát som nielen na tomto fóre písal, že vzácne veci by nemali byť predajné cez trh. Myslím tým zbrane, gaťata či opasky nesúce niečie meno. Takto sa zo zberateľa stáva v postate fraška. Nevraviac o tom že INNO vlastne prichádza o kšeft. No musel by sa samozrejme zmeniť drop predmetov z truhlíc aby to malo zmysel. lebo ak vám z premiovky padne hlúposť tak to od kúpy dalšej len odrádza. Viď tému - http://forum.the-west.sk/showthread.php?t=18066. Nejde mi o to aby s nás INNO vytrieskalo čo najviac keš ale o to aby sa hráči snažili. truhličky sa dajú kúpiť aj za UPD a snaha by mala byť ocenená a čo už môže byť lepšie ako to že niekto poctivím hraním získa super set zberateľa.

PS: Ešte jedna vec mi chýba, čo sa trhu týka. Dopyt. Občas ma nebaví prehľadávať trh či tam náhodov nedal niekto niečo čo potrebujem kúpiť. Bolo by fajn zadať si ponuku a len si počkať či ju niekto prijme. Asi by to upravilo aj ceny niektorých produktov.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Ja hrám na Českom Colorade a môžem popísať aké sú tam ceny.
Najväčšiu hodnotu momentálne majú vzácne veci a to - Zlatý tomahawk,Howdah pištoľ a InnoGames opasok. High wall - sniperka nemá až takú hodnotu. Tie 3 predmety, ktoré som spomenul vyššie majú hodnotu od 500k až 900k +/-. Niektorí hráči sú ochotný za nich vyhodiť aj 1mega, ale to sú pred-všetkým zberatelia, alebo boháči, ktorým sa nechce znižovať cenu.

Potom na druhom mieste sú zbrane ako Kolt Wyatta Erpsa, ten sa pohybuje okolo 350k-450k. Opasok Williama Talinghmana okolo 450k tiež. Ale ako sledujem, tak veľkú cenu tam má aj Opasok Ala, na ktorého by som ani takú vysokú cenu netipoval - má hodnotu 350k-500k. Ale naopak opasok Adah ma iba mizernú hodnotu 90k-150k. Nepovedal by som, ale opasok Ala ma na nič bonusy, len hlavný je ten set gentlemana. Sob rudolf má mizernú hodnotu 50k-90k.

Ja osobne trh využívam každý deň a to buď na nákup surovín alebo na otisky - teda zbieram zberateľský set.

Ja trpím chudobou na Colorade bohužiaľ mám iba niečo okolo 200k. mal som okolo 700k. Ale tak naberiem peniaze a potom ich miniem na blbosti, re-skill surky a pod.

Osobne by som ocenil iba konkrétny obchod, predaj na meno hráča. Lebo už veľa krát sa mi stalo, že ma okradli iný pri otiskovaní. Taktiež by som ocenil obchod nie sa peniaze ale aj za UPD alebo nuggety. Tak vadí mi iba jedná vec a to, že musím byť v konkrétnom meste kde som danú vec kúpil aby som si ju mohol vyzdvihnúť. Zbytočne na to nuggety nechcem míňať.

To je asi všetko. :howgh:
 

DeletedUser4451

Hosť
- Najviac hodnotné: Veľmi veľa vecí, skoro všetko z prémiovej truhlice, ale najviac asi INNO Opasok a z tých o trošku dostupnejších určite Opasok Ala Swearengena s prackou orla, napr. recepty najmä pre kováča tie ťažko dostupné (600-bodové) sú veľmi hodnotné, ale aj niektoré svietiace zbrane ešte a samozrejme opasky ako je hlavne WT a nohavice - tie najdrahšie.. je toho naozaj veľa
- Ceny sú rôzne, hrám s1 a Arizonu, na Arizone som predal šabľu GG za 400k, videl som tretie kľúče za 300k, druhý kľúč za 200k, Opasok Ala.. za 200k a veci ako howdah pištoľ sa vraj kupujé aj okolo milióna, INNO opasok má však zrejme najväčšiu cenu, videl som ponuky aj 2 milióny alebo 1,2 milióna, 1 milión + asi 5 svietiacich vecí a pod.
- Vzácne predmety majú skôr veľkú hodnotu, či na s1 alebo na Arizone
- Často využívam trh, ale teraz už skôr na produkty ako na vzácne veci
- Mám okolo 700k, ale to sa dá stále minúť tak hrozne jednoducho a tak málo za to dostanete, takže si myslím, že aj to je nedostatok
- Ocenil by som svoj nápad, ktorý som sem už dával a mal pozitívne ohlasy (http://forum.the-west.sk/showthread.php?t=18746), pri obchodovaní mi vadia krádeže, ktoré ešte náš west bohužiaľ kryje. Keď niekto napíše do poznámky, že predmet je pre hráča Anjel a kúpi ho hráč Čert, tak je to proste zlodejina a môže rozprávať ťavej materi, že tú poznámklu nečítal, každý to číta, človeku samotnému a jeho mozgu to nedá neprečítať si, čo tam je. Takže by som uvítal aj nejaký private sell, nebaví ma týždeň sa dohadovať s hráčom kedy bude on aj ja online a čakať na trhu aby mi to za 3 sekundy niekto nekúpil
 

DeletedUser

Hosť
Reki aj Angel zhodnotili situáciu na Arizone veľmi objektívne...
Veci tam majú primeranú hodnotu oproti sk1 - dosť prehnané ceny sú tam.. ale za to sú tam vzácne predmety dostupnejšie ako na Arizone.. Zase na sk7 sú predmety podľa môjho názoru dosť lacné... napr. opasok WT tam stojí cca 300k... Na sk1, sk6 alebo cz12 môžete na takéto ceny zabudnúť - tento svet je dobrý hlavne pre zberateľov - získajú tam predmety celkom ľahko a dostupnosť nie je tiež celkom najhoršia.

Angel: To len ja som taký šialenec, ktorý by dal za howdah viac ako melón. :)
 

DeletedUser5584

Hosť
Prémiová truhlica

Mne sa veľmi páčilo , čo Reki napísal o prémiovej truhlici.Lebo dať do nej Montérky Boba Staviteľa mi zo strany innogames príde ako čisté nefalšované ZLODEJSTVO.
 
-Najviac hodnotné veci v hre už boli spomenuté hore. Inno opasok,Howdah,Zlatý tomahawk,Opasok WT podľa mňa tieto sú najviac hodnotné. Nohavice ako napr. Buff Bila.. tie moc nie na boje málo využiteľné...
-Najdrahšia vec je Inno opasok potom následuje Howdah a Zlatý tomahawk a samozrejme recepty a to hľavne pre kováča (550 a 600)
-Všeobecne nemajú veľkú hodnotu ale hráči ich predávavjú dosť draho.
-Obchodujem iba keď je výhodná ponuka.. ale to sa na Arizone (sk) povedať nedá... tam sú produkty max. predražené.... oproti Buffalo (sk) resp. Colorado (cz)
-Raz som hore zas som dole ale momentálne som našťastie hore :happy1:
-Čo mi vadí ? No iba to že sa dosť predražujú produkty... to jediné mi monmentálne vadí. :(

Môj názor ? Tak Arizona je dosť predražená ohľadom produktov a vzácne veci sú vzácne. Ale svety napr. Buffalo (Colorado) sú až tak neni ... Lebo tie zažili éru slávnich "Vianočých truhlíc" a čím viac vzácnejších vecí tím lacnejšie.... Našťastie to Arizonu až tak nepostihlo.
 

DeletedUser

Hosť
- tak ako tu tu páni už menovali, jednoznačne najhodnotnejší Inno opasok a Howdah
- hrám Arizonu a Buffalo a skutočne je to neporovnateľné, na Buffale som tak dávnejšie predával Rudolfa za 90k a nikto ho nechcel, ale na Arizone ho za 90k vtedy nebolo možné ani požičať..
- príde mi to ako veľmi veľa dať za zbraň 150k a pritom ju má pomaly každý hráč..
- áno, často aj keď v poslednej dobe nemám vôbec, čo kupovať a hlavne nie za čo :(
- Ako píšem v predošlom bode - CHUDOBA - to je moje druhé meno :--)
- vadí mi to, že sa zle orientuje na trhu keď je tam veľa ponúk, ocenil by som možnosť napísať si na trh meno hráča a videl by som len jeho ponuky alebo ako písal niekto vyššie, že by som dal meno hráča a len on by videl tú vec. Do hry by som najviac uvítal možnosť obchodovať za UPD alebo vymienať ich za doláre (samozrejme v rozumnom pomere, nie 1:1) lebo napr. hráč, ktorý bojuje o pevnosti má kopu UPD, ale zase môže mať nedostatok dolárov a hráč, ktorý je napr. dobrodruh má zase doláre, ale nemá toľko UPD.
 

DeletedUser6686

Hosť
Ak dovolíte, tak ja to vezmem trochu zo širšieho hľadiska(a výnimočne použijem diakritiku :))

Aktuálne hrám len arizonu, takže budem hovoriť len o arizonskej "burze" :)

Ohľadom tých predmetov, ktoré ste už spomínali: áno v podstate máte pravdu... jedna vec ohodnotená na milión dolárov musí byť rozhodne najcennejšia... či? :huh1:

Vezmime si napríklad také uhlie... na trhu stojí aktuálne 600 dolárov za kus. Jeho šanca na nájdenie je 48% za 15 minút pri práci ťažba vzácnych drahokamov, čiže za jednú hodinu máte takmer istú šancu jedno nájsť a bežne sa nachádzajú dva až tri uhlia za hodinu.

Takže aby ste dokázali zarobiť predajom uhlia spomínaný milión, museli by ste predať 1667 kusov uhlia a hladanie takéhoto počtu by vám zabralo približne mesiac čistého času(ak budete mať šťastie tak aj menej :)).

Viem, znie to strašne ale porovnajme to naprklad s howdahom alebo s koltom wyatta earpna... akú šancu máte na nájdenie týchto vecí? Pri práci žiadnu(ibaže by ste tam čírou náhodou mali šancu na nájdenie produktov ich ceny, potom len minimálnu :D), potom je tu malá šanca z truhiel. Na prémiovú truhlicu vám treba 1500UPD/nuggetov a na unikátnu 500UPD/nuggetov. Za boj sa dá získať maximálne 27 dlhopisov plus 5 za dennú aktivitu a ďalších 5 za úlohu pre majstra vášho remesla. Čiže na kúpu unikátnej truhlice budete potrebovať 15 dní a na prémiovú 43 dní, pod podmienkou že každý jeden deň budete musieť excelovať na boji, plniť denné cieľe a každý druhý deň splníte úlohu pre majstra svojho remesla. A to ešte zďaleka nemáte vyhraté, len sa vaše šance zvýšili z nulových na mizivé :D

Takže ja si myslím že najdrahšia vec na arizone je akýkoľvek produkt s vysokou šancou nájdenia, ktorý je zároveň potrebný pre remeslo/úlohy.

Na záver, aby sa nepovedalo že len kecám :D, na trhu by som zmenil hlavne samotné vyhľadávanie... bolo by výborné zadať meno produktu a hneď si pozerať ponuky, než sa hrabať v tisíckách názvoch, vrátiť sa späť a pozerať znova, či som náhodou neprehliadol ten názov... taktiež by som uvítal aj samotný výmenný obchod, nie len v zmysle medzi dvoma hráčmi ale aj v samotnom predávaní vecí(čiže možnosť dať ponuku typu "niečo za niečo", nie len dnešné "všetko za doláre"). Tým by sa podľa mňa zvýšila dostupnosť produktov aj pre hráčov ktorí si ich inak nemôžu dovoliť kupovať vo vyššej miere(čiže malé lvly a ja :pískam si).

Takže to by bolo z mojej strany všetko, dúfam že týmto som túto konverzáciu nezabil :--)
 

DeletedUser

Hosť
Na colorade kúpil jeden hráč zlatý Tomahawk čo je vlastne chladná obdoba Howdah pištoli za 1250000$ :)
 

Deleted User - 4

Hosť
Vďaka za odpovede, návrhmi sa budeme zaoberať, keď to čas dovolí, momentálne sa už blíži West 2.0., to si zoberie veľa našej pozornosti.

Ešte ma zaujíma, čo vo svetoch stojí sob Rudolf?
Je ho nedostatok, alebo ani nie, má ho každý?
 

DeletedUser7779

Hosť
Ja soba Rudolfa nemám, a myslím že aj väčšina hráčov z Arizony ho nemá.
 

DeletedUser4451

Hosť
Mam ho na Arizone dostal som ho ako darcek k narodkam pomerne lacno aj ked nie uplne zadarmo, ale ponukali mi zanho 100.000
Podla mojho nazoru je to dost vela a vacsina hracov si ho dovoli akurat poziciat na uspech kvoli tave
 
Hore