Ochrana stavbárov

Ste za pridelenie ochranného bonusu stavbárom

  • Áno súhlasím s ochranou staviteľov

    Hlasy: 15 18,8%
  • Nie nesúhlasím s ochranov staviteľov

    Hlasy: 56 70,0%
  • Súhlasím, ale treba to rozpracovať

    Hlasy: 7 8,8%
  • Súhlasím, ale bonus sa mal dať získať inou formou

    Hlasy: 2 2,5%

  • Celkový počet hlasujúcich
    80
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Ako stavbára ma často napádajú, samozrejme iba keď mám na sebe kľúč, hlavne niektorý super duelanti, ktorý vidia len vidinu zisku a to že to je neférový duel im je jedno, hlavne že sú $ a EXP.

Preto som mal takú myšlienku, že mohla by sa konečne zaviesť ochrana stavbárov.

Napadli ma takéto možnosti:

1. ako stavbár by ste dostali ochranný bonus, pokiaľ by ste na sebe mali stavbársky kľúč alebo páčidlo, bonus by platil iba pokiaľ by mali tento produkt na sebe (avšak túto variantu by mohli zneužiť takzvaný stavitelia, ktorý by si zvolili postavu stavbára a zmenili by si kľúč menili podľa potreby a chodili by duelovať

2. ochranný bonus by bol prideľovaný podľa počtu bodov vo výstavbe v závislosti od úrovne.
Napr. ochranný bonus:
0-25 úroveň so stavebnými bodmi od 50-75
25 úroveň so stavebnými bodmi od 75-100
50 úroveň so stavebnými bodmi od 100-150
75 úroveň so stavebnými bodmi od 150-225
100 úroveň so stavebnými bodmi od 225-300
100+ úroveň so stavebnými bodmi od 300+
(je to len orientačne)

3. kombinácia 1 a 2 bodu, napr ak by mal stavbársky kľúč alebo páčidlo znížili by sa body potrebné k dosiahnutiu ochranného bonusu, za predpokladu, že má potrebný počet bodov v stavaní pre svoju úroveň.

A aby to nebolo nefér, tak by dostal stavbár s bonusom ochrany aj mínusové body do útočenia, aby to nebolo stavbármi zneužívané, jednoducho ak si pravý stavbár, tak budeš stavať a nie duelovať.

Obranný bonus by mohol pri dueli dávať navyše body do obranných schopností podľa úrovne, alebo by sa útočníkovi znížili útočné body o 50%
 

DeletedUser

Hosť
Pozri sa, ako sa vravi kazdy si vybral svoju postavu na to aby robil to co sa mu chce. Ked by sa toto stalo, tak by to bolo znevihodnenie inych hracov, ktory dueuju. A napriklad niektory hraci si daju stavbara a idu duelovat. Mohli by to zneuzit tak ze by doduelovali a prehodili by si oblecenie do stavbarskeho s ktorym by mali bonus- no a toto by nebolo znevihodnenie?
 

DeletedUser

Hosť
Pozri sa, ako sa vravi kazdy si vybral svoju postavu na to aby robil to co sa mu chce. Ked by sa toto stalo, tak by to bolo znevihodnenie inych hracov, ktory dueuju. A napriklad niektory hraci si daju stavbara a idu duelovat. Mohli by to zneuzit tak ze by doduelovali a prehodili by si oblecenie do stavbarskeho s ktorym by mali bonus- no a toto by nebolo znevihodnenie?

Niečo tam k tomu pripísal, a myslým, že to je celkom fajn nápad...

A aby to nebolo nefér, tak by dostal stavbár s bonusom ochrany aj mínusové body do útočenia, aby to nebolo stavbármi zneužívané, jednoducho ak si pravý stavbár, tak budeš stavať a nie duelovať.

Tento nápad sa mi celkom pozdáva, stavbári sú veľmi znevýhodnení a toto bola asi najlepšie spracovaná myšlienka ich ochrany :)
 

DeletedUser4623

Hosť
dalsia padavka ktora hlasi ze duel proti staubarovi je nespravodlivi pozri sa mal si 4 rozhodnutia tak teraz neplac a kup si radsej lepsiu zbran
 

DeletedUser3828

Hosť
zbožňujem takéto myslenie, za starých časoch sme si stavbára vážili a ochraňovali, teraz na to každý kašľe, ale treba si uvedomiť, že keby nebolo ich, neboli by žiadné mestá a ani pevnosti. už teraz je problém zohnať kvalitného stavbára a je to problémom na každom svete a čím ďalej tým väčším. som rád, že novým update príde opravovanie pevnosti po bojoch a obnovovanie mesta.
stavbárov bude veľmi málo a na nových svetoch budú veľmi vyhľadávaný, mestá ktoré získajú kvalitného stavbára, budú vo výhode a rovnako do mesta sa dostanú hráči, ktorý budú kvalitný a ostatný hráči budú odsúdený...
ich jedinou možnosťou nákupu bude trh, ale ceny veľmi rýchlo stúpnu na cene.
 

DeletedUser4623

Hosť
ja som na svete 1 stavbar dueluju ma tak som si kupil lepsiu zbran a vybavene nestazujem si sice je pravda ze si ostatne triedy postav odvazia iba na stavarov utocit ja NA STAVBAROV NEUTOCIM VLASTNE ani si nad tym nerozmyslal ked stavbarov duelovat nemozu stavbar potom moze? nevadi aj tak to neprejde
 

DeletedUser3828

Hosť
Simon, ja to riešim tak, pokiaľ na mňa nezaútočí stavbár, nechám ho na pokoji, len zriedka v minulosti bolo, keď nám duelovali stavbára, mlátili sme celé mesto bez rozdielu triedy, nakoniec prišla dohoda o neútočení na stavbára.
ale hlavne chcem poukázať na hráčov, ktorý vďaka útokom na stavbárov sa dostanú na prvé priečky v dueloch a keď narazia na kvalitného duelanta zdrhnú z mesta, alebo skončia hru a nezabudnú si napísať vo svojom profile "dátum a 1. miesto v dueloch" :D
 

DeletedUser4623

Hosť
ved to a potom sa machruju aky su silny ale ked ide proti inemu duelantovy, vojakovi vtedy prehra
 

DeletedUser3828

Hosť
ved to a potom sa machruju aky su silny ale ked ide proti inemu duelantovy, vojakovi vtedy prehra

a preto som za ochranu stavbárov, aby sa takýto hráči prestali priživovať, ale treba aj vymyslieť niečo, aby aj stavbári toho nezneužívali, možno by bolo najlepšie urobiť tak, kto si vyberie postavu stavbár síce nebude nikdy duelovaný ale ani nebude duelovať.
tu zas príde otázka, že v skutočnom svete divokého západu mali takúto ochranu ? asi nie, že ? :xdxdxd:
možno by stačilo, aby nezískal žiadne expy za duel proti stavbárom, ale to by bolo už na dlhú diskusiu a aj tak sa nič nevyrieši...;)
 

DeletedUser

Hosť
nech sa dajú do kómy keď im to vadí..niekto tu vraví o cti atď, ja keď som ešte hral som stavbárov nenapádal, ale je to každého osobná vec..vždy sa bude niekto na niečo sťažovať..a stavbár sa po neskoršom reskille môže stať perfektným duelantom viď jarko sk5..ja si myslím že týmto borcom čo bijú stavbárov sa to vráti..a načo sú v meste vojaci a duelanti? aby lovili gryzliho a predbiehali sa v expoch? podľa mňa skôr nato aby ochraňovali stavbárov :howgh:
 

DeletedUser3247

Hosť
kedysi raz niekto povedal múdru vec. Kto je väčší nepriateľ ako ten čo nepriateľom stavia mesto? Toho sa treba držať. Keby nebolo stavbárov neboli by mestá. Tak nebuďte stavbári no keď sa vám to nepáči ja to bez tých obchodov prežijem :)
 

DeletedUser3828

Hosť
nech sa dajú do kómy keď im to vadí..niekto tu vraví o cti atď, ja keď som ešte hral som stavbárov nenapádal, ale je to každého osobná vec..vždy sa bude niekto na niečo sťažovať..a stavbár sa po neskoršom reskille môže stať perfektným duelantom viď jarko sk5..ja si myslím že týmto borcom čo bijú stavbárov sa to vráti..a načo sú v meste vojaci a duelanti? aby lovili gryzliho a predbiehali sa v expoch? podľa mňa skôr nato aby ochraňovali stavbárov :howgh:

ako som vyššie písal, za starých časoch tak bolo, dnes na to každý kašľe. vojaci a duelanti sú skôr prerobený na tanky, ako na duely...

kedysi raz niekto povedal múdru vec. Kto je väčší nepriateľ ako ten čo nepriateľom stavia mesto? Toho sa treba držať. Keby nebolo stavbárov neboli by mestá. Tak nebuďte stavbári no keď sa vám to nepáči ja to bez tých obchodov prežijem :)

no neviem, či bez mesta to je výhra, ale samozrejme je aj trh, ale bude to niekoľko násobne drahšie a čakať na obchodníka to je dosť na dlho
 

DeletedUser

Hosť
Je to o cti každého vojaka a duelanta. Ochrana pre stavbárov je zlý nápad, lebo väčšina stavbárov sa neskôr prerobí na odolávačov a boli by vo výhode. Stále môžu stavbári využiť služby šerifa alebo miestnych duelantov, takže ochrany majú dosť, len ju nevyužívajú.
 

DeletedUser3828

Hosť
som stavbárom na českom serveri, dával som reporty na fórum a aj tak mi nič nezostalo, len sa prerobiť na duelanta.
možno by stačilo upraviť šerifa, kto zaútočí na stavbára s kľúčom, alebo páčidlom, bola by automaticky vypísaná tučná odmena u šerifa...:ocikru:
 

DeletedUser

Hosť
ja tu ešte jeden ťah, a to že neísť za pracovníka, ale za vojaka, tie najväčšie lamy by to možno odradilo :D
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore