Strašidelný príbeh - súťaž

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser3983

Hosť
Hostinec v Deadwoode

"Ach, to sedlo začína byť dosť nepohodlné a to som este pár míľ od mesta", povedal Kyle s hlasom v ktorom bolo počuť únavu. Mal namiérené do Deadwoodu, išlo o najbližšie mesto kde by mohol doplniť nejaké zásoby, napojiť koňa a dokúpiť muníciu keďže ho pred pár dňami prepadli. Nič vážneho sa nestalo no vystrielal pri tom skoro 20 guliek aby zahnal banditov. Jedného dokonca aj zranil ale to mu bolo jedno, chcel sa hlavne dostať bezpečne z Južnej Dacoty, keďže sa tu zvýšil počet banditov po tom čo najvačší boháči boli okradnutý McBroughtovov bandov a začali si tu robiť taký menší zlodejský štát. Tí múdrejší odtiaľto zdrhli uz par mesiacov dozadu ked to ešte nebolo tak zlé, "No čo už", pomyslel si Kyle, "môžem byť rád že som sa dostal za tých pár dní aspoň sem". Už začalo zapadať slnko, ale Kyle pokračoval v ceste keďže nikde navôkol nebol žiadny strom alebo skala pod ktorú by sa mohol schovať keďže to každou chvíľou vyzeralo ze začne pršať. Ako tak šiel nočnou krajinou plnej piesku a nejakých tých supov ktorý leteli smerom ako on, ako keby vedeli ze sa majú tiež čo najrýchlejšie dostať z krajiny. Kvap.......Kvap.Kvap..."Doparoma, veď už videť svetlá mesta a ono naozaj začne pršať už pri konci cesty", rozhnevane povedal Kyle, keď v tom zbadal po ceste ísť nejakú ženu oblečenú v bielej sukni a bielej blúzke a tmavých čienych čižmách. Videl ze začína moknúť rovnako ako on tak trocha pridal aby ju dobehol a ako muž dobrých mravov jej navrhol odvoz do mesta. Keď sa k nej dostal zistil že je naozaj mladá, mohla mať nanajvýš tak 25 rokov. Kyle nebol najmladší, mal 38, žena mu umrela pri pôrode, syna si zobrali jej starí rodičia do opateri keďže nechceli aby ho mal pri sebe Kyle kvôli jeho pravidelnému stahovaniu z miesta na miesto. Žena sa ho opýtala "Prosím vás, idete tiež do Deadwoodu ?" "Áno, možem vas zviesť ak vám to neprekáža, v tom daždi a chladnom vetre ešte prechladnete takto nalahko oblečená", zdvorilo odpovedal Kyle. Žena samozrejme súhlasila. Kyle sa počas cesty snažil zdvorilo konverzovať no slečna mu veľmi neodpovedala. Kyle nebol natoľko hrubý aby z nej ťahal slová tak to nechal tak a pokračovali v tichu a bubnovaní dažďa na vyschnutú zem. Keď sa dostali do mesta, šiel rovno k najbližšiemu hostincu, pred ním zastavil a chcel sa spýtať ženy či by nešla náhodou na nejaký drink. " Viem že sa to asi nepatrí, pozývať vás ako neznámi na drink ale nešla....", Kyle bol udivený, pozrel sa za seba no slečna nikde." Čo to ? Žeby zoskočila tak jemne že som to nezaznamenal ?", Kyle bol zmetený, je pravda že pršalo dosť silno a už i počas pokusov so slečnou sa pozhovárať mal troška problem ju počuť no i tak, nechcel uveriť že by nepočul jej čižmy dopadať do rozmočenej zemi alebo necítil jej zoskok z koňa. "No dobre", pošepkal si pre seba Kyle a priviazal koňa pri napájadlo a smeroval do hostinca. Keď prišiel k recepcii a spýtal sa či majú voľné izby, samozrejme že mali, vačšina ľudí už bola určite preč pomyslel si Kyle po odpovedi vedúceho ktorý sedel za stolom recepcie. Dostal kľúč od izby a hned do nej aj šiel. Bola na prvom poschodí tretia z ľava. Keď do nej hneď si dal dole mokré oblečenie, zostal v spodkoch a počítal koľko mu ostalo nábojov a penazí. Po chvíľke zaklopala na dvere slúžka aby odniesla veci na vypranie a doniesla mu nejake suché spodky aby mal v čom spať. Nakoniec sa rozhodol že to spočíta zajtra, bol troška unavený z dlhej cesty a stále premýšľal nad tajomnou slečnou ktorá mu zmizla za nejasných príčin ktoré nechápal. Zaspal v podstate rýchlo, ani nie za 15 minút už bol v ríši snov. No po pár hodinách ho niečo začalo budiť, bol to zvuk dupotania, troška ho to rušilo no bol moc unavený na to aby to šiel skontrolovať. Po piatich minútach už sa začínal úplne preberať a tak mu už nič iného nezostávalo ako sa ísť pozriet von z izby kdo behá tak hlučne po chodbe. Keď otvoril dvere dupot skončil, vystrčil len hlavu z izby a pozrel sa najprv doľava a potom doprava. "Nikde ani muška", pomyslel si Kyle. Strčil hlavu naspäť do izby, zavrel dvere a šiel si zase ľahnúť. Po pár minutách začal zas zaspávať no vtom začul rovnaké dupotanie ako predchvíľou. Už troška vytočený sa vyrútil k dverám, prudko ich otvoril a vyrútil sa na chodbu a pri tom sa opýtal na hlas, nie krikom no bolo počuť že je naštvaný: "Kdo si tu zo mňa robí žarty ?!" Kyle sa obzrel znova na obe strany a v tom začul ako sa nejaké dvere zabuchli, boli to dvere naproti jeho izbe. Okamžite k ním pristúpil a začal prudko klopať:" Myslite si že je vtipne niekoho budiť uprostred noci ?!", klopal a klopal no nikdo neotváral. Bol nanajvýš naštvaný za ignoráciu z druhej strany dverí, no povedal si že ich, nech tam bol ktokoľvek, vystrašil dostatočne aby ho nechali. V tom začul z druhej strany kroky, no tentokrát boli tiché akoby sa dotyčný nesnažil vzbudit pozornosť, no k dverám akoby nemal v pláne pristúpiť. Kyle sa rozhodol že sa pozrie cez kľúčovú dierku aby aspoň zahliadol toho na koho sa môže zajtra sťažovať na recepcii, no bolo to čudné, nikoho tam nevidel pričom by Kyle prisahal na vlastného syna že kroky bolo počuť hneď pri dverami ako keby dotyčný stál priamo za nimi. "Úplne prázdna", začudovane si povedal Kyle. Po chvíľke sa vyrovnal a odišiel zmätene do vlastnej izby. "Dnes je naozaj čudný deň", pomyslel si a hneď si aj spomenul na slečnu ktorú odviezol do mesta. Po chíle ležania zaspal. Prebral sa až ďalšie ráno: "Aaaaaa", natiahol sa a pomyslel si: "Hm, aspoň ma už potom nechali vyspať" a šiel sa obliecť aby mohol ísť von dokúpiť zásoby na cestu. Nemusel sa ponáhlať, zaplatil si 4 dni v hostinci takže mal dosť času na všetko. Ako šiel dole, stretol vedúceho hostinca a nedalo mu to sa ho nespýtať: "Dobrý deň, mohol by som mať otázku ohľadom izby 16 ?". Vedúci zdvorilo prikývol a spýtal sa s prekvapením:" Samozrejme, nebolo snad niečo v poriadku ?" Kyle rázne odpovedal: "No musím bohužial povedať že áno, nemal som dosť dorbý spánok, niekdo stále pochodoval po chodbe a mám pocit že ten niekdo býva v izbe 16", na vedúcom bolo videť začudovanie ale hneď odpovedal: " To je divné, v tej izbe ale nebýva nikdo pane, nemyslím že mohol byť odtial", a doplnil:" no nebojte, dám vedieť slúžke aby dnes v noci bola troška všimavejšia keď bude čistiť chodbu.", Kyle zdvorilo poďakoval a odišiel do mesta. Vrátil sa až na večer okolo 8-ej hodiny. Navečeral sa dobrého steaku s fazuľkou a spláchol to pohárom dobrej whiskey. Následne šiel hore do svojej izby kde už na posteli ležali jeho vypraté veci. Prezliekol si požičané spodky za svoje a počkal na slúžku aby jej vrátil oblečenie ktoré včera dostal. Potom čo odišla si hneď prepočítal peniaze a zistil ze mu zostáva viac než si myslel tak sa rozhodol že si zajtra dopraje daľší steak na večeru, čo sa týka munície zostalo mu už len 11 nábojov čo bolo menej než čakal, čiže zajtra musí dokúpiť strelivo. Následne zaľahol aby mohol hneď ráno vyrazit nakupovať. Kyle si nespomenul na nejakú slečnu ktorú stretol včera a ktorá následne zmizla akoby v tom boli čary. Bolo už po polnoci a Kyle sa zobudil na dupot ktorý počul predtým, bol to ten istý ktorý bolo počuť z chodby nie ten tichý z izby. Tentokrát už nečakal a hned sa rozbehol k dverám, otvoril ich a vybehol na chodbu a skoro narazil do slúžky ako beží s ešte nejakým špinavým oblečením. Slúžka sa zlakla ale nezkríkla, vedela že by zobudila hostí i keď ich vela nebolo. Kyle sa ihneď ospravedlnil a zašiel do izby. Sadol si najprv na postel a napadlo ho že to bola možno ona aj predtým len sa asi bála že by jej včera vynadal. Myslel si to keďže jak ju videl, všimol si že bola podobná ako vedúci ktorý sa obávali že by zákaznik vážne odišiel z hostinca nespokojný. "Tak dobre, nechám ich tak", povedal si potichu a lahol si do postele. Už, už šiel zaspať ale v tom zas začul dupanie na chodbe, povedal si že to hneď prejde, je to len slúžka. No dupanie trvalo najprv 2 minúty, potom 5, potom uz 10 minút čo Kyla zas vytočilo, priskočil k dverám ale otvoril ich pomaly aby ju zas nevystrašil. Hneď ako ich otvoril, dupanie prestalo a dvere izby číslo 16 sa zabuchli, presne ako včera. Kyle to nepochopil, veď vedúci mu povedal že tam nikdo nebýva, tak sa rozhodol tentokrát rovno pozrieť cez kľúčovú dierku ale tak aby ho nikdo nepočul, zaklonil sa aby mal oko na úrovní dierky a pozrel, no tento krát nevideľ prázdnu izbu, ale modrotu, zafírovo čistú modrú farbu. Vyrovnal sa a nepokojne sa zamyslel "Čo to má znamenať, teraz si už zo mňa robia ja žarty ?" pozrel sa znova, no stále, bola tam iba modrá farba ale stmavla, z hora na dol, ako keby si niekdo zavrel oči. Kyle odskočil od dverí a pochopil že ho niekdo sledoval z druhej strany. Zaklopal no tento krát už jemne, nie ako včera a spýtal sa "Prosím vás, na prvý krát sa to mohlo zdať vtipné ale dnes by som sa už rád vyspal, a zároveň nebudte taký zbabelec a otvorte dvere nech vám to nehovorím cez dvere." Kľučka sa natočila, zámok sa odomkol a dvere sa jemne pootvorili, Kyle ich zatlačil dopredu aby mohol vôjsť. Keď vošiel sám zamrzol, v izbe totiž nikdo nebol ani živáčik. " Čo to má znamenať, vy nemáte dosť s tými vašimi žartami ?!" naštvane zhúkol Kyle a začal si prezerať izbu či sa náhodou daný ničomník neschováva, no i keď sa pozrel pod postel aj do skrine nikto tam nebol. Nakoniec sa rozhodol vrátit naspäť do svojej izby kde si lahol a dúfal že už ho nechá vyspať sa. Bolo tomu tak. Kyle sa zobudil až o pol desiatej keďže toho včera veľa nenaspal. Vyrazil do mesta nakúpiť strelivo a nejaké nádoby kde by uschoval vodu pre koňa. Vrátil sa skôr, bol v hostinci už o jednej po obede a hneď jak dorazil do svojej izby začal si všetko zbaľovať. Okolo jeho izby šla slúžka ktorá sa premohla k otázke:"Už odchádzate ?" Kyle sa otočil a bol prekvapený že slúžka našla odvahu s ním prehovoriť, práve toto mu pripomenulo slečnu z pred pár dní. "No už je na čase aby som šiel, chcem ísť dalej na sever a nájsť si nejakú dobrú prácu", odpovedal Kyle. Slúžka iba prikývla, keďže vačšina ich zákazníkov odchádza dosť rýchlo, keďže vedela o problémoch s banditmi v krajine. Popriala veľa štastia Kylovi na ceste a odišla do ďalšej izby upratovať. Kyle už zbalený vyrazil dole schodmi aby sa prišiel odhlásiť na recepcii, kde už videl slúžku s vedúcim sa zhovárať. Podišel k vedúcemu a povedal: "Chcel by som sa odhlásiť, peniaze za tretiu noc si môžete ponechať, mám naponáhlo takže ak by vám to nevadilo by som sa rád opýtal či vo vašom meste predávajú Indiansky tabak alebo cigarety s týmto tabakom." Vedúci odpovedal troška smutnejším hlasom:" Samozrejme, môžem vám hned dať jeden balíček ktorý som včera kúpil, ešte som ho neotvoril, keďže už odchádzate skoršie toto vám môžem dať za to že nepožadujete navrátenie penazí, ale ak by som sa mohol opýtať prečo odchádzate tak priskoro ?" Kyle zdvorilo odpovedal:" Ále, nejak sa mi zle zaspávalo, skúsim štastie pod širákom, tam spím ako nemluvňa, no ďakujem za vašu pohostinosť, a ďakujem aj za tabak", Kyle sa usmial na slúžku na ktorej si všimol že sa troška podobala na slečnu z predpár dní ale povedal si v duchu že to nechá už tak, toto mesto, tento hostinec, cesta sem, boli niečo čo ho až tak nezaujímalo alebo skôr nevedel naájsť odpovede na to čo sa tu dialo. Ako odišiel tak si vedúci sadol za stoličku a zapálil si cigaretu s Indianskym tabakom. Popri tom si vybral malú fotku z vačku vo vnútornej časti saka. Na fotke bola mladá dievčina okolo dvadsiatky v bielej sukni, bielej blúzke a tmavých čižmách. Vedúci si povzdychol a potichu pre seba povedal:"Ach Madisson, tak mi chýbaš, je to tu bez teba tažké, toľko rokov a stále myslím na tvoje modré oči, niekedy premýšľam že by som mal zobrať nohy na ramená spolu s našou Violet z tohto hostinca a ísť na sever ako vačšina naších hostí." V tom sa otvorili dvere do hostinca i keď nebol vietor, vyzeralo to ako keby práve niekto cez ne vyšiel von, no nikdo tam nebol.

Snad sa pačil :)
 

DeletedUser

Hosť
Waupeeho "povestná" fajka

Á, Tommy-Angelo, koho to tu opäť raz nevidím v salóne medzi nami, tvojimi vernými priateľmi. Čo ťa sem privádza v túto neskorú večernú hodinu? Takže vravíš, že ti je osamelo a nemáš kam ísť? Tebe že chýba dobrodružstvo?... Ty si ten posledný človek u ktorého by som tipoval, že ti chýba dobrodružstvo po tom všetkom čo sme si spolu preskákali a tak isto čo si prežil s Henrym, Máriou a hlavne Šerifom Fitzprdom... Áno, ja viem, že je dnes Halloween a aj viem čo to znamená... Strašidelné veci... Tím mi nahrávaš na smeč a keďže pre teba dnes nič nemám, čo by si pre mňa mohol urobiť, a ty máš veľkú chuť na dobrodružstvo, tak ti o jednom poviem, ale priprav sa, že to bude drsné. Je to z môjho života, tak si nevšímaj, ak sa mi občas vynorí slza...

Bolo 16teho januára, mal som vtedy 8 rokov, ja a moja rodina sme žili v Slamovom domčeku poblíž určite tej najväčšej rieky v Amerike, blízko bolo mesto menom Mississtton, a naše okolie zužovala tuhá zima, niektorý neprežili. Ako som ti už spomínal tak moja mama mi zomrela keď som mal 3 roky, absolútne si na ňu nepamätám. Tu v Amerike býva všelijaké počasie, to asi vieš, veď niekoľko rokov si tu už s nami, no vtedy to bolo omnoho, omnoho horšie. Ja a moje 2 sestry sme sa ohadzovali snehovými guľami, pomaly celé dni, a večer nás volal otec na večeru, chytil dvoch sumcov v rieke, bol to náš hlavný zdroj potravy, pustili sme sa do nich, boli úchvatné, no niečo sa stalo, a bolo to hrozné... Vietor narážal na konštrukcie domu a odtrhol nám strechu... Ja som sa ešte držal, no moje 2 sestry sa veľmi báli, otec ich začal utešovať... Vietor trhal konáre stromov, začal sa púšťať aj do stien domu. Tak veľmi sme sa báli... Oheň nám sfúklo, o niekoľko minút to bolo ešte horšie po tom čo otec boli vonku skontrolovať situáciu a uvidel niečo, čo ho doslova odrovnalo. Bol to orkán, ktorý sa valil pozdĺž rieky, ktorý zmietal so sebou všetko čo mu stálo v ceste... Otec sa ani nenazdal a už ho silný prúd zobral so sebou. My sme sa mu vyhli, pretože sme utiekli s plačom druhou stranou z domu. Jediné čo som stihol z domu zobrať bola otcova fajka ktorú si zabudol pod stolom, keď sme ležali. Bolo to jediné teplo ktoré nás ohrievalo. Schmatol som ju, a utekali sme.

Na Ďalší deň ráno nebolo po našom dome ani stopy, dokonca sme ani presne nevedeli kde ten dom stál. Bola to nenormálna sila, ktorá si vyžiadalo mnoho obetí , medzi ktorými bol bohužiaľ aj môj otec. Na naše šťastie som mal fajku s ohňom, ktorý sa mi podarilo udržať a tak som nám mohol spraviť oheň, aby nám aspoň zima nebola. O niekoľko dní nás našiel náš strýko a zobral si nás k sebe domov. V podstate nám bol druhý otec, vychoval nás, dal nám jedlo, odev a na nič sme sa nemohli pri ňom sťažovať.

Nespomína sa mi na to ľahko.Tak teraz už vieš, prečo na svoju fajku nedám nikdy, nikdy dopustiť.
 

DeletedUser

Hosť
Tajomná tekvicová postava!

Bol to deň ako každý iný... Turon bol na prieskume s dobrodruhmi, duelanti boli duelovať v okolitých mestách, Stavbári usilovne stavali kostol a ja som si spokojne v salóne leštil pušku a kecal s Flesherom. Na obed sme sa všetci zišli v salóne, najedli sme sa a trochu si odpočinuli. Po odpočinku sa všetci pustili opäť do práce. Ja som išiel s pukolom na strelnicu trošku si zvýšiť presnosť, keď vtom zrazu pribehol jeden zo stavbárov a hovorí pukolovi že prišiel do mesta nový človek ktorý by sa tu rád ubytoval. Pukol chvíľu rozmýšľal ale napokon povedal áno. Novému členovi mesta sme ukázali jeho novú izbu v hoteli. Deň plynul a postupne sa zvečerilo. Večer sa konal boj o pevnosť Priesvitná fazuľa. Hodinu pred bojom sme sa všetci vydali na cestu iba nový člen zostal v meste stým že je unavený a už nemá energiu bojovať. Zobrali sme pušky, obliekli sme sa do bojového a išli sme. Prišli sme tesne pred začiatkom. Apolonius nám povedal taktiku a boj sa mohol začať. Obliehali sme pevnosť veľmi dlho a stále to bolo nerozhodne. Po chvíle som si všimol že je voľná cesta na vlajku. Rozbehol som sa a držal vlajku. Všetci do mňa strielali hlava nehlava. Pár guliek som schytal a pár som sa uhol. Keď sme sa celý poráňaní vrátili domov bola polnoc. Všetci sme sa išli vyspať. Vtú noc sme počuli veľa strašných zvukov, výkrikov. Niektorí zelenáči sa veľmi báli. Ja som sa síce nebál ale mal som trochu strach. Nedalo mi to a vyšiel som na chodbu pozrieť čo sa deje. So strachom som schádzal dolu s lampášom, keď zrazu uvidím na konci chodby tajomnú postavu, ktorá mala namiesto hlavy krvavú tekvicu. Skrytý som pozorne pozoroval čo sa bude diať. Tajomná postava ničila všetko naokolo. Jeden z turistov vyšiel kvôli hluku von. Vôbec nevedel že vonku stojí Tajomná strašidelná postava. Postava si ho v okamihu všimla a roztrhala na kusy. Hneď ako sa táto strašidelná vec udiala postava rozbila stenu hotelu a vyšla von robiť neporiadok v ďalších budovách v meste. Keď som zbadal že postava odišla, rýchlo som vybehol po schodoch do svoje izby a tam som chvíľu nemohol zaspať ale napokon na mňa uvalila únava a zaspal som. Ráno sme sa zobudili a zbadali sme zničené mesto. Po roztrhanom turistovi zostal iba náhrdelník, krv a klobúk. Ten jav sa udial na Haloween. Všetci členovia boli našťastie zdraví. Jediný kto chýbal bol nový obyvateľ. Keď sme kontrolovali banku zbadali sme že je vykradnutá. Všetci sme boli nahnevaní. Stavitelia začali opravovať mesto a my sme im v tom pomáhali. Na ďalšiu noc sme boli všetci pripravení s puškami ale nikto neprišiel. Od tej noci sa to už neudialo a tú postavu a obyvateľa sme už nikdy nevideli. Iba na Haloween v noci občas počujeme čudné zvuky. Síce sme mali všetci každý Haloween trochu strach, boli sme radi že sme už tú postavu nevideli...

Ďakujem za pozornosť a dúfam že sa vám tento príbeh páčil a ospravedlňujem sa za možné gramatické chyby...
 

Deleted User - 4

Hosť
Výhercovia súťaže

3 autori najlepších príbehov podľa TW Tímu:


bin-lamim - Cage forest

rusko2111 - Hostinec v Deadwoode

barnard - Poviedky z The Lost City: Krásky z TLC



Menšiu odmenu za účasť získavajú aj hráči:

ArticleKnight
mr.tomi
SLAV
DjLupe555
Richard Little
Vortexx
OldKexo
Tommy-Angelo
Prací Prášok
Alkyno
Temper

Všetci hráči, ktorí ste tu uvedení, prosím prihláste sa nám na hernej podpore formou ticketu a uveďte tam, o akú súťaž sa jednalo a do ktorého sveta si prajete pridať odmenu.

Ďakujeme za vašu účasť v tejto súťaži, boli to zaujímavé príbehy :)
 

DeletedUser3983

Hosť
"Všetci hráči, ktorí ste tu uvedení, prosím prihláste sa nám na hernej podpore formou ticketu a uveďte tam, o akú súťaž sa jednalo a do ktorého sveta si prajete pridať odmenu."

Treba čítať celý príspevok. :)
 

Deleted User - 4

Hosť
Určite na vás nezabudnem, ale poprosím ešte o strpenie :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore