Všetky diela k textovej časti Vianočnej súťaže 2010

Je to pekné?

  • Áno, páči sa mi to.

    Hlasy: 4 33,3%
  • Celkom fajn.

    Hlasy: 0 0,0%
  • Dá sa to.

    Hlasy: 2 16,7%
  • Moc sa mi to nepáči.

    Hlasy: 1 8,3%
  • Nie, je to otrasné.

    Hlasy: 5 41,7%

  • Celkový počet hlasujúcich
    12
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Milí hráči, v tejto téme si môžete pozrieť všetky súťažné aj nesúťažné výtvory k veľkej vianočnej súťaži pre rok 2010 - textová časť - od hráčov, tak ako ich dávali na fórum.


Súťaž pre všetkých pisateľov
od 10. 12. 2010 - 23. 12. 2010
z textovej súťaže si môžete vybrať jednu z 3. tém, a to:
beznzvu7.png
List Santa Clausovi

Pred 7 rokmi sa indiánskej manželke Waupeeho, narodila dcéra, menom Aylen. Tento rok sa chystá napísať list Santa Clausovi o darčeky, ktoré si veľmi želá. Všetky deti veria na zázraky, samozrejme aj malá Aylen, že sa jej vianočné prianie vyplní.

Napíšte: list Santa Clausovi, ako keby ho písala malá Aylen. Nezabudnite, že je to slečna, aby bol list v správnom tvare. Uvedomte si prosím, že The-West sa odohráva približne v 19. storočí, kedy si o darčeky typu: nové PC, televízia, .. rozhodne nepísali.
beznzvu7.png
Výzdoba westernového mestečka

Westernové mestečko bolo zahalené bielym popraškom snehu. Občania si uvedomili, že prichádza zima a obdobie Vianoc je takmer za dverami. Je na čase vymyslieť, ako svojim príbuzným urobiť radosť v podobe darčekov a vyzdobiť svoje obydlia.

Napíšte: Popis príprav na Vianoce (výzdoba obydlia, nákup darčekov, ..) z pohľadu ktorejkoľvek hernej postavy z hry (Henry, Mária, Waupee, atď)
beznzvu7.png
Váš štedrý deň
Vianoce sú sviatkami pokoja a mieru, vianočné koledy znejú z prehrávačov a z rádií, pečie sa vianočné pečivo, vo vani pláva kaprík, všade vládne dobrá nálada a atmosféra a na štedrý deň všetkým zasvietia očká, nad krásne nazdobeným stromčekom, pod ktorým sú darčeky.

Napíšte: Spomienka na Váš najkrajší štedrý deň. Môžete zahrnúť aj obdobie, kedy ste si písali o darčeky Ježiškovi.
=============================================

  • Minimálna dĺžka textu je 2 000 znakov.
  • Maximálna dĺžka textu je 10 000 znakov (približne 2 A4)
=============================================
Ako zistím počet znakov?
[SPOIL]
V OpenOffice Writer => nástroje => počet slov
poet.jpg
[/SPOIL]
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser2889

Hosť
Môj príbeh o Vianociach...

Henry pripravuje výzdobu

Je pekné ráno 11. Decembra.Henry práve vstal z postele o trochu neskôr.Vedel že je sobota,tak si trochu prispal.Ako tak rozmýšľa,napadlo ho ,že keď už ma voľno,môže vyzdobiť bar.Pokúpiť darčeky pre Máriu,Waupeeho a pre šerifa Fitzburna,ktorý bol jeho stáli zákazník.Dúfal že na tohtoročné Vianoce príde aj Steve.Ako náhle Henry otvoril bar,utekal za nim šerif John Fitzburn.Pýtal si whiskey ako obyčajne.Henry mu teda nalial a konečne sa dostal k výzdobe jeho drahocenného baru.Do stredu medzi stoly dal vysoký stromček ktorý mal blikavo svietiť.Žiaľ bohu žiarovky už boli pokazené :( .Na steny povešal pekné čerstvé voňavé ihličie so zvončekmi.Na stoly podával Vianočné obrusy,vianočné sviečky.Na Vianoce si prichystal pár kokteilových trikov,objednal džúse.Potom keď mal všetko nachystané,išiel kúpiť darčeky.Pre Máriu kúpil nové tanečné šaty,pierko do vlasov,kudramín slnečník,perlový náhrdelník a vysoké topánky na podpätku.Šerifovi Johnovi Fitzburnovy zas kúpil Presný revolver No 1 aby si nemusel stále čistiť ten hrdzavý pepperbox.Stevemu kúpil precíznu predovku aby sa mal čím ochraňovať svoje stáda oviec a kráv pred kojotmi.Nakoniec sebe si kúpil takú maličkosť, ktorá obsahovala veľké prekvapenie pre všetkých zákazníkov ako sú Waupee,šerif Fitzburn a Mária...

Na večer otvoril bar aby všetkým ukázal akú peknú výzdobu spravil.Márie sa spýtal či nemôže zohnať pár starých blikajúcich žiaroviek.Vtedy boli svietiace žiarovky veľmi vzácne a nový kus by stál dosť veľa.
Máriu požiadal nech vybaví pár čiernobielych plagátov na Vianočný večierok v bare.
Šerif John Fitzburn si Henryho zavolal k stolu.Že vraj chce starosta mesta pomôcť výzdobou radnice,krajčíra,zbrojára a ostatných budov.
Tak si Henry povedal že teda zajtra doobeda zájde za starostom mesta, Kurtomom...

V ňedelu ráno si Henry Walker dosť prispal a úplne zabudol na to že má ísť za starostom Kurtom.Ako sa pozrel von zbadal pekné zasnežené mestečko.Keď tú všetku krásu zbadal,nabudilo ho to a dostal zvláštny pocit radosti.Hneď ako odhrabal pred barom sneh,ponáhľal sa za starostom.
Starosta ho už čakal pred radnicou naobliekaného ako cibuľu.Starosta mu sľúbil, že keď splní všetko čo mu povie dostane ako odmenu 1900$.Pozmetal východy z obchodov radnice,ozdobil krajčíra peknými drevenými perníkmi a na okná nalepil pekné zvončeky so stromčekmi.Zbrojára vyzdobil úplne inak. Na strechu napichal pár vyrezávaných anjélikov.Na okná napísal "Výpredaj!!Akciové zbožie!!".
Zmiešaný tovar vyzdobil len suchými pomarančami a skoro všetkým čo ešte našiel v starostovom sklade, kde bolo na dverách napísané "Vianoce".Ľudom, ktorý išli okolo porozdával adventné kalendáre,perníky,salónky,marcipánové zemiaky,sušienky a kovbojom ovos pre kone, aby sa trochu zahriali.Ako podctivý katolík išiel na omšu.Farár ho požiadal , že keď mu dá rebrík vylezie na strechu povešia toto ihličie a pribije klincami dá mu dve spínačky, ktoré mu dal vraj Boh.Povedal, že sa mu budú hodiť.Tak Henry vyliezol na strechu kostola.Keď to všetko popripínal dal mu farár tie dve spínačky.Henry poďakoval a odišiel.Hrobár naňho civel pritom čo si vyzdoboval "krematórium".Henry ho až striaslo keď videl že banka ešte nie je ozdobená.Tak ju ozdobil peknými drevenými bankovkami, ale na okno napísal: "Peniaze nie sú dôležité!".Cestou ako sa vracal k starostovi Kurtomovi sa zastavil na trhu.Kde mali na predaj veľa výzdob,vianočného pečiva,anjélikov a aj trochu alkoholu :) .Povedal si , že keď už mu dá starosta tých 1900$ môže minúť svoje peniaze vo vrecku na pár vylepšení do baru.Pokúpil toho trochu moc, ale bol spokojný so svojím pekným a užitočným nákupom.
Vrátil sa ku starostovi Kurtomovi.Ten ho pochválil a s poďakovaním mu dal 1900$.Henry mu dal ako malý predvianočný darček, malú drevenú píšťalku , presne , ktorú mu dal otec keď bol malý.Obi dvaja sa poďakovali.
Ako sa Henry vracal do baru Mária vyskočila z poza rohu, presne do tváre od nej schytal veľkú guľu.Zhodilo ho na zem.Všetky darčeky sa vysypali.Mária si v tej rýchlosti ako vyskočila,hodila do neho guľu nevšimla si, že Henry nesie veľa ťažkých tašiek.Zdvihla ho,ospravedlnila sa ma.Ba aj mu pomohla s taškami aby to nemal také ťažké.Odniesli všetko do Henryho domu,ktorý bol za barom.Malá útulná izbička s kozubom,malou postieľkou a stolčekom.Tašky uložili na stôl,sadli si na stoličky.Henry priniesol Márií pár mäkučkých perníkov na ochutnávku.V tej chvíli ako navzájom ochutnali perník si pozreli do očí a zrazu obidvaja pocítili zvláštne hrianie pri srdci.Potom sa najedli a išli každý domov.Henry pobalil darčeky a čakal na Vianoce. Koniec príbehu.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovy: WeTik1999

6.12.1898

Drahý Santa,
tento rok by som si priala aby sa ocko Waupee konečne vrátil z výpravy, a prišiel ku nám na Vianoce a tiež si prajem aby mamka bola konečne zdravá.
Tiež si prajem bábiku.
A prosím ťa zažeň hladomor v našej osade, možno tieto Vianoce strávime hladný.
Tiež si prajem aby všetci boli z darčekami spokojný a aby každý prežil Vianoce v kruhu rodiny.
Aylen.
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi:Scrawler

Mily Santa!
Kedze cely rok nam tak usilovne nosis Coca Colu tak som sa rozhodol ze ti napisem list.Je pravda ze som posluchal menej ako minuli rok ale asi viac ako ten buduci.Mal som pisat nejaky poondieti list ktory vlastne mala psiat nejaka baba 7 rocna ale ze tam nemaju net tak som to ma zanu napisal.Vies Santa vela sa toho zmenilo "divoky zapad" to uz davno neni iba vo filmoch teraz tam stoji Las Vegas po Piestanoch druhe najlepsie mesto na svete pretoze nikde nemaju take vychirene kupele ako tam a dokonca odtial pochodza aj Rytmus !Pokec uz padol teraz setci ficia na FB.Na vianoce by som si zelal aby si mi zaplatil satelit na cely rok Boston Celtics vyhral play of v NBA Atlanta Falcons Superbowl Spartak Trnava slovensky pohar aby som bol cely rok zdravy a hlavne aby si male deti nekupovali premia na Arizone pretoze dat aj 50 € za vymyslene platidlo na ktorom bohatnu nejaky cudzi ludia ktory ani nevedia kde je Slovensko to je smiesne.A este si zelam aby Matka z holyvodu ktora kade chodi deti robi si nasla svojho vysnivaneho farmara
//ten jej tatko je pan svojho slova :D
 

DeletedUser3241

Hosť
Výzdoba westernového mestečka (Vianoce u Henryho)

Viem že to nieje úplne k téme ale myslím že sa to dá straviť ....V každom prípade to ešte do konca sútaže upravím.

Vianoce u Henryho

Bol to posledný týždeň pred Vianocami. V celom meste vládol ruch. Veď Vianoce sú už za dverami. Na námestí ľudia ozdobili nádherný stromček, ktorý žiaril sviečkami a ozdobami. Utíchla streľba, ba dokonca aj indiáni už neprepadali vlaky v rozľahlých pláňach. Pevnosti boli pusté a Hostinec u Henryho bol plný ľudí.

Hostinec patril Henrymu Walkerovi. Zamestnával tanečníčku Máriu , ktorá netancovala už len jeho pravidelným zákazníkom šerifovi Johnovi a indiánovi Waupeemu, ale zlatokopom ,dobrodruhom a vojakom,ktorí sa uchýlili pred krutou zimou. Henry mal veľa práce s výzdobou baru a zháňaním darčekov pre deti. Prichystal im kopu cukríkov, marcipánu, pomarančov a perníkov.
Mária zatiaľ zdobila malý stromček pred barom, s čím jej pomáhali všetky deti . Henry prichystal špeciálnu vianočnú čapicu pre Waupeeho dcéru Aylen.
Do baru sa hrnuli neustále nový zákazníci .Jeho bar nebol zásobený pre toľkých ľudí a čoskoro bola komora úplne prázdna. Waupee navrhol že by mohol nachytať ryby a naloviť moriakov .
John sa vybral do lesa narúbať drevo a skontrolovať pasce nastražené na bobrov. Nezabudol si však so sebou vziať to najdôležitejšie : revolver, náboje a jeho milovanú whiskey.
Henry dostal správu od jeho priateľa Steva, že na Štedrý deň príde za ním. Musel teda prichystať ďalšiu posteľ a prikrývky. Mal práce až nad hlavu, ale vďaka jeho priateľom to všetko hravo zvládal.

Konečne prišiel očakávaný 24. December. Okolo stola sedel Henry, Mária a John s matkou. Henry sa už strachoval o Stevea, ktorý sa doteraz neukázal. Možno ho prepadli, možno uviazol v snehu, behalo mu po mysli. Ticho padajúceho snehu a plápolajúceho ohňa prerušili kroky. Otvorili sa dvere a v nich stál Stev. Henrymu spadol kameň zo srdca, že vidí svojho priateľa živého a zdravého.
Na stole už bol prichystaný do zlatova upečený moriak so zemiakovým šalátom. Po výdatnom jedle si išli pozrieť darčeky pod stromček. Za oknom sa mihlo niečo červené, ale okamžite to zmizlo.
Henry dostal novú vestu , Mária krásne topánky, John železnú fľašu plnú whiskey, jeho mama šatku na hlavu a Stev dostal loveckú pušku. Ráno našli pred domom stopy saní, odtlačky čižiem a niečo ako stopy od jeleňa. Neviete náhodou kto to mohol byť ?

V každom prípade štastné a veselé .
 

DeletedUser5036

Hosť
Výzdoba westernového mestečka: tobi54

Pridám sem aj môj pokus. Snáď sa Vám bude páčiť a prosím komentujte a akékoľvek chyby hláste. Ďakujem :):)

Bolo chladné ráno, keď sa Henry Walker, barman v malom mestečku zvanom Denstone, zobudil. Pomalým krokom vošiel do svojej kuchyne a pozrel sa na kalendár. Bolo 21.12 – tri dni pred Vianocami. Keď to Henry videl rozbehol sa do spálne, rýchlo sa prezliekol a utekal so svojho baru. Keď prišiel videl svoj bar prázdny. Uvedomil si že by sa tam zišla vianočná výzdoba. Henry začar rozmýšľať ako by vyzdobil svoj milovaný bar. Zamyslel sa a pozeral sa von oknom na zasnežené mesto, keď tu zrazu uvidel svoju servírku a tanečníčku Máriu Roalstad. Keďže Henry bol gentleman, ihneď vyskočil, zobral lopatu a pod barom odhrnul sneh. Mária sa mu za to poďakovala bozkom na líce. Keď vošli dnu, Henry zobral Márii kabát a dal ho na vešiak, odišiel za bar a pripravil dve kávy. Sadli si a začali sa rozprávať. Henryho napadlo na čo myslel pred tým, kým Maria prišla. Povedal Márii jeho myšlienku a Mária sa potešila. Presne na to myslela aj ona! Henry si spomenul, že jeho kamarát predáva vianočné stromčeky. Dohodli sa že sa tam zajtra pôjdu pozrieť. Máriu napadlo, že by mohol každý hosť doniesť nejaké svoje obľúbené ozdoby. Henrymu sa nápad páčil a súhlasil. Doobeda sa ešte rozprávali, ale poobede už nemali čas. Museli robiť. Na konci každého vystúpenia Mária povedala všetkým hosťom aby priniesli nejaké ozdoby. Nezabudol na to ani Henry, ktorý to tiež hovoril každému, ktorý si niečo objednal. Ani sa nenazdali a už bola noc a všetci odišli. Henry poupratoval a odprevadil Máriu domov. Rozlúčili sa a odišli. Na ďalší deň nasnežilo ešte viac. Ráno Henry prišiel k Márii a išli spolu kúpiť nejaký pekný stromček. Henryho kamarát mal na výber mnoho stromčekov. Ale Mária a Henry chceli najkrajší a najvyšší. Nakoniec si vybrali. Ale nastal problém. Ako doniesť stromček do baru? Keď vyšli von stretli miestneho šerifa Johna Fitzburna. Keďže bol s Henrym dobrý kamarát, tak sa im ponúkol že im pomôže. Keď dorazili do baru, Henry nalial Johnovi za pomoc jeho obľúbenú whiskey, a pozval ho aj s Máriou na Štedrovečernú večeru v bare. John aj Mária s radosťou prijali pozvánku. John už musel ísť ďalej, ale povedal že sa vráti. Mária zatiaľ našla stojan na stromček z minulého roku. Kým Henry nasadil stromček do stojana, povedal Márii aby išla kúpiť nejaké ozdobné reťaze a vence. Mária sa vrátila s dvoja veľkými taškami plnými ozdôb. A začala sa príprava. Najskôr vyvesili červené reťaze nad dvere, okná a nad barový pult. Ďalej modrými reťazmi vyzdobili pódium, na ktorom Mária vystupuje. Zlatými reťazmi vyzdobili stolička a stoly. A na lampy povesili zelené reťaze. Na každý stôl a na pult dali adventný veniec. Zvonka na dvere privnili krásny zeleno-červený veniec z ktorého visela drevená tabuľka s nápisom “Merry Christmas“. Keď Mária s Henrym dokončili výzdobu baru, usadili sa a pozreli sa na krásne vyzdobený bar. Ale chýbalo ešte niečo. Vyzdobený stromček. Museli čakať kým ich hostia dopracujú a prídu do baru s ozdobami. Čakanie si spríjemnili rozprávaním sa o Vianociach, zážitkoch a darčekoch. Mrzelo ich len jedno. Ich priateľ Waupee, musel byť so svojím kmeňom na love bizónov ďaleko od mesta. Obaja dúfali že príde aspoň na Štedrý večer. Čas plynul a pomaly ale iste prichádzali hostia a nosili ozdoby. Za pultom sa hromadili škatule s guľami, anjelikmi , zvončekmi a salónkami. Večer o ôsmej prišiel do baru John s veľkou škatuľou plnou ozdôb. Veľmi tým potešil Máriu a Henryho. John sa ponúkol že zajtra pomôže Henrymu ozdobiť stromček. Henry súhlasil a nalial Johnovi ďalšiu whiskey. Nálada v bare bola naozaj vianočná. Jeden hosť priniesol Vienočné čiapky, takže to tam vyzeralo ako by tam bol zjazd Santa Clausov. Keďže bola dobrá nálada Henry nechcel zatvárať bar a zabávali sa až do rána. Preto na ďalší deň Henry zaspal. Keď prišiel do baru už ho tam čakali Mária a John. Henry sa im ospravedlnil a dal im pohárik zadarmo. Keď sa dorozprávali začali ozdobovať stromček. Henry priniesol z povaly rebrík a začali s Johnom vyzdobovať stromček. Mária im zdola radila kam majú dať ozdoby. Za chvýlu mali hotovo mali hotovo. Henry poprosil Johna aby dal na bar pozor a išiel kúpiť darčeky pre kamarátov. Vybral sa na trh. Pre Máriu kúpil nádherné fialovo-zlaté šaty a k tomu zlaté náušnice. Darček pre Johna zháňal dlho ale objednal si ho až z ďalekého meste Wener Town na východe krajiny. Blízko mal loviť aj Waupee. Johnov darček bola Bowieho predovka a Drahý opasok s pištoľami. John dúfal že Waupee príde tak kúpil darček aj jemu. Bol do Presný luk a Taschunkov tomahawk. Keď prišiel do baru len tak-tak ukryl darčeky pred kamarátmi. Nastal večer, bar sa plnil Henry nemal čas si všimnúť čo na stromčeku chýba – vianočná hviezda. Všimol si to až na ďalší deň ráno. Ale už bolo neskoro. Na trhu už nebolo ani jedna. Henry bol smutný ale musel ešte musel uvariť Štedrovečernú večeru. Večer prišli slávnostne oblečený John a Mária. Pomodlili sa a začali jesť. Po vynikajúcom jedle si išli rozdať darčeky. Ako prvá dostala darčeky Mária. Z darčeku od Henryho sa veľmi potešila. John jej daroval nové biele čizmy a biele sako. Mala radosť zo všetkých darčekov. Ako ďalší dostal darčeky John. Od Márie dostal hnedé topánky s ostrohami a nový šerifský klobuk. Najviac ho poťešila Bowieho predovka od Henryho. A keď bol na rade Henry stalo sa niečo v čo všetci verili – Waupee prišiel. A doniesol so sebou darčeky a krásnu lesklú vianočnú hviezdu. Hneď ju dali na stromček a dali Waupeemu darčeky. John mu venoval veľký klobúk s perím. Od Márie zasa dostal zlatý indiánsky náhrdelník. Páčili sa mu všetky darčeky ale najviac ho potešil Taschunkov tomahawk od Henryho. Henry si dal na darčekoch záležať. A na rade bol Henry. Od Márie dostal krásne nové čierne nohavice a sadu pohárikov na whiskey. Od Johna dostal novú drahú vestu a fľašku kvalitnej whiskej. A od Waupeeho dostal kabát z bizónej kože, ktoré ušili ženy z kmeňa. Poďakovali sa, Henry rozbalil sadu pohárov od Márie a fľašku od Johna a všetci spolu si pripili na krásne prežité Vianoce.


Je to dlhé ale snáď si to prečítate :)

Môžete komentovať aj grafickú časť http://forum.the-west.sk/showthread.php?t=11772 ;)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi: patoes9866

MILí SANTA CLAUS:)
Nevem ci som tak velmI počuvala ale kedze nas mas rad a nosis nam dobre veci napriklad ako pre mna perníčky tak som sa ti rozhodla napisat .Nechcem nič velke ale aby sme boli vcetci stastny zdravy ale ak cozaj si mozem neco priat tak by som chcela klobuk.Napriklad taky aky ma moj stary otec.Dalej by som chcela velke kovbojske cizmy a este dlhy plast prepokladam ze pistol ktomu nedostanem lebo som este moc mala ale aj ta ta prosim aby si my splnil tieto prania a pozdrav odomna mikuláša.
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi:GTA 123

Milý Santa Claus

Veľmi sa teším na Vianoce lebo dostanem darčeky.Veľmi by som si priala pekný stromček pred naším stanom a aby bol najkrajší z celej našej osady.
Veľmi ťa Milý Santa Claus prosím aby sa ocinko nezranil keď ho bude zrezávať.Pod neho by som si priala pekného dreveného koníka ale najviac by som si priala aby sme boli zdravý,šťastný a veselý.Prosíím aby náš koníček Gig
porodil šťastne malého Bida ale najviac sa teším na to ako ma na ňom ocinko bude učiť jazdiť.Maminka my višije sedlo s jeho menom a mojim menom.Keď budem vedieť jazdiť ako ocinko tak sa dá povedať že som ako profesionál.Potom to naučí každého koho poznám.Ocinkovi prajem aby ulovil veľa bizónov,kojotov,vlkov,medveďov ale hlavne moriakov lebo tých mám najradšej.Ale najviac mu prajem aby mal šťastie v peniazoch a aby vyhral v pokri v kasine v meste Colorado lebo tam skoro nikdy nemá šťastie a aby mal mnoho kamarátov a aby boli s maminkov veľmi ale naozaj veľmi šťastný.Maminke prajem aby urobila vždy dobrú večeru.Ocinko vravel že keď najdem nejaku dobrú palicu tak mi ju naostrí a naučí ma loviť moriaky ktoré potom zjem HAM HAM HAM.Veľa šťastia by som chcela popriať celej našej osadke ale hlavne mojej najlepšiej kamarátke Ikikke ktorá mi vždy pomáha preto jej prajem aby sa jej na vianoce splnil jej najtajnejší sen.Ja si prajem aby ma mal Kirikashu rád (veľmi sa mi páči).Prajem si malí nožík na sebaobranu.Veľmi si prajem aby našu osadu obyšli vlci a neminulo bohatstvo.Ocinka som počúvala len niekoľko krát som mu skazila lov a odlákala som vlkov ale ospravedlnila som sa mu (odpustil mi) a maminke som niekoľko krát zničila šaty ale tiež mi odpustila.Tak toto je všetko a aj tebe Santa Claus prajem aby si dal celému svetu po čom túži a aby sa našej rodine ale aj osade darilo.

Malá Aylen
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4451

Hosť
Šerif pwrd by Whiskey ozdobuje mesto

Šerif sa náhle zobudil na to, ako ho na koži šteklila zima. Rýchlo vstal a šiel zavrieť okno, keď si to všimol. Celé mesto zmenilo svoju farbu. Už tam neboli vidieť typické farby stavieb, ale len biela prikrývka, ktorá pohltila každý kúsok zeme, strechy a všetko, čo trčalo mimo budov pod holým nebom. Šerif sa rýchlo obliekol a vybehol von. Mrazivý vietor mu ihneď poslal facku až mu začal tiecť sopeľ z nosa. Pozrel sa na obe strany prázdnej ulice a chytro si ho utrel do rukáva. Vrátil sa späť dnu a vytiahol kalendár a zbraň. Kalendár mu hovoril, že sú asi dva týždne pred Vianocami a zbraň mu napovedala, koľko nábojov v sebe skrýva. Šerif vyšiel opäť pred budovu a všetko čo mu zbraň ponúkala vystrielal do oblohy.
„Vstávajte ľudia! Hor sa do práce! Nedrichmite lebo vás prídem zobudiť osobne studeným vedrom! Naše mesto navštívila zima a jej biely kamarát, tak ma tu nenechávajte mrznúť samého!" zakričal na celé mesto a o pár minút pred ním už všetci obyvatelia s radosťou hľadeli vôkol seba na tú nádheru, len šerif bol stále nervózny.
„Všetci viete, čo máte robiť. Spravíme tú najkrajšiu výzdobu zo všetkých okolitých miest, nemáme na to veľa času, takže okamžite choďte do práce. Výnimku dostane len Henry. Kamarát ty mi najprv zo dve zo tri pekne nalej a môžeš sa pustiť do práce tiež," skončil šerif a všetci sa rozutekali k svojim obydliam, pričom frflali na šerifa ako sa dalo, že ich len buzeruje a že do Vianoc je ešte kopa času. Šerif si zatiaľ nalial u Henryho v bare nie dva-tri štamprlíky ale pol fľaše pričom tvrdil, že ho to akurát dobre zahreje. Keď vyšiel von tak sa mu krútila hlava, lebo dať si na lačno taký tvrdý alkohol v podobe Whiskey nie je zrovna najrozumnejšie. Rozhodol sa, že bude dohliadať na výzdobu. Najprv však navštívil ľudí, ktorí túto výzdobu a všetko čo k nej patrí musia pripraviť predom. Najprv prišiel do domu staršej pani, ktorá vyrábala venčeky a ozdoby v podobe výrobkov z ihličnatých stromov. Staršia pani mu naliala ďalšie dva štamprlíky a šerif spokojne odišiel do domu pekárky. Tá už veselo piekla medovníky, perníčky a sušienky a jej sestra pripravovala salónky, sladké dobroty z čokolády a marcipánu. Šerif ich taktiež ako starú pani pochválil a pobral si sladkostí a dobrôt do vačku koľko sa mu zmestilo. Ďalšiu zastávky si urobil v stájach kde chvíľu sledovali zbrojára, ako kŕmi kone ovosom a potom obaja prišli k Henrymu na panáka.
„John človeče, ešte je len obed a ty už máš v sebe viac whiskey ako studňa vody," pokarhal ho Henry.
„Heenry, to nie je fér prirovnávať ma k stuudni, keď tam nie je vodaa ale ľad! Ty počuj, to by bola sranda, keby sa na jaar objavila v studni namieesto vody, whiskey. Nepotreboval by som ani vedro, spúšťal by som sa po ňu sám a naberal by som ju do bruška," trošku nezrozumiteľne mu odpovedal šerif John a spolu so zbrojárom sa začali chichútať.
Vonku začalo opäť snežiť a John vyšiel von, pričom si zobral ďalšiu fľašu a začal dirigovať obyvateľov, ktorý nič nerobili.
„Čo tu stojíte jak zamrznuté stĺpy, poďme pekne pripravovať mestečko, kto sa nudí, nech ide pomôcť Henrymu ozdobiť bar, ten musí vyzerať najmajastetnajš..no veď viete," oznámil im John a utiahol si z fľaše ďalší glg.
„Nezdá sa vám šerif nejaký čudný?" spýtala sa sa hrobárka.
„Samozrejme že áno. Veď z neho tiahne jak z pivového suda. Dúfam, že nepôjde navštíviť pekárky, lebo ak na nich dýchne, rozpustia sa im všetky dobroty a omráči ich to tak na týždeň," skonštatoval jej manžel.
Šerif tackavo prišiel k radnici, kde začal nadávať, pretože deti doňho začali hádzať snehové gule.
„Vy smradi veď počkajte keď sa rozbehnem!" začal na nich kričať, no keď sa pohol padol na nos a vypadla mu fľaša do snehu a než ju vybral, omrzli mu všetky prsty. Deti sa mu len smiali a kričali naňho.
„Šerif, máte nos červený ako Rudolf, mali by sme vás zapriahnuť, ha-ha-ha!"
Johnovi sa podarilo postaviť a zavolal ľudí, aby najkrajšie ozdoby použili na radnicu, zatiaľ čo on išiel pohľadať hlavného mestského radcu. O chvíľu vyšiel von a tváril sa namrzene.
„Čo čumíte? Robte!" nervózne na nich začal zjapať.
„Počkáme radšej na pána radcu, nech si sám vyberie akú chce výzdobu," povedala mu krajčírka.
„On vám nič nepovie ani nepomôže. Zase len sedí na tej jeho úžasnom kresle fajčí cigary a škrábe sa v ri..."
„Šerif! Sú tu aj deti preboha!" zahriakla ho krajčírka.
John odišiel ku sebe dnu a vypil aj zvyšok fľaše. Ani sa nenazdal a vonku bola tma, no keď tam vyšiel, zbadal nádherne vyzdobené mesto, ľudia so sviečkami si spievali vianočné koledy a deti jedli sladkosti. Zrazu však k nemu prišiel Henry.
„John! Na niečo sme zabudli! Tvoja budova! Nie je ešte ozdobená a zajtra má prísť návšteva z ostatných miest, sám si predsa tvrdil, že sa pred nimi musíme čo najlepšie ukázať. Donesiem rebrík a ozdobíme ti to tu," povedal mu a o pár minút už s pomocou obyvateľov a detí priniesol rebrík a posledné ozdoby.
„Nigdo mii nebude pomahááť, ja sám!" snažil sa artikulovať šerif a tackavo prešiel k rebríku pričom sa 2-krát potkol a raz šmykol.
„Si si istý, že tam chceš ísť sám?" spýtal sa Henry, ale John si ho nevšímal. „Dobre tak vylez a my ti podáme ozdoby. Vylez po tomto rebríku," Henry mu pristavil rebrík k budove a zatriasol ním.
„Ale na ktorý mám vyliezzť, vidím tu ašš žtyri!" zakričal John.
„John, je tu len jeden, radšej tam nelez ja to urobím," ponúkol sa zbrojár.
„Né! Nigdo nepomahať! Ja sáám," povedal šerif a chytil sa rebríku. Všetci sa naňho pozerali s obavami no šerif vyliezol až na strechu a snažil sa chytať venčeky, svetielka a ostatné veci, ktoré mu podávali občania. Keď zavesil aj posledný vianočný ozdobený konárik tak sa chystal dole rebríkom, no hneď ako naň stúpil sa skýblil dolu a spadol do snehu hlavou dole. Pomohli mu a vytiahli ho a on im s vďakou podával ruku. Keď ozdobili aj veľký vianočný stromček pred radnicou, spoločne si zaspievali koledy a rozišli sa domov. Henry radšej odviedol Johna domov a potom sa mu prihovoril.
„Vidíš to? Všetci si so vzájomnou pomocou tento deň dokonca užili aj keď si ich tak dirigoval a teraz môžme ísť pokojne spať. Dobrú noc John," povedal Henry.
„Dobrú Henry a dobrú aj tebe zlatko," povedal šerif a Henry sa otočil a videl, ako John zakrýva v posteli aj poloprázdnu fľašu whiskey, tak zakrútil očami so slovami „Pane bože, ak to takto pôjde ďalej tak na zajtrajšom love moriakov s najväčšou pravdepodobnosťou netrafí moriaka, ale guvernéra," Henry prišiel k svojmu baru, v ktorom zhasol aj poslednú sviečku a ani si nevšimol, že mu v bare nevisia ozdoby ale prázdne fľašky od whiskey... čo dodať... John sa poobede trošku nudil no tie fľaše sú v pohode, horšie bude keď Henry uvidí ten obhorený barový pult, ktorý sa stal obeťou šerifovho neúspešného pokusu zapáliť sviečky, pričom v jednej ruke držal fľašu ústa mal plné whiskey a keď zapálil zápalku tak sa začal dusiť a vyprskol to všetko pred seba, čím vytvoril pekný plameňomet. Čo už, aj také sa stáva...

Prajem Vám Veselé Vianoce a Šťastný Nový Rok ;)

Kto by našiel chybu, nezhodu alebo iný problém, tak mi to prosím nahláste, aby sa to dalo ešte zmeniť. Písal som to trochu narýchlo, keďže sa bojím, že nebudem mať ďaľšie dni čas, ale dúfam, že sa bude aspoň trochu páčiť ;)
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi:Traitor0

Ahoj Santa,
už aj tu, odkiaľ pochádzam, sa blíži Štedrý deň. Preto som sa rozhodla, že Ti napíšem list s mojou prosbou a dúfam, že sa mi splní. Najprv Ti ale chcem napísať niečo o sebe.
Volám sa Aylen, mám 8 rokov, som malá indiánka, ktorá pochádza z kmeňa Komančov. Nie sme ta typická severoamerická rodinka, ktorá býva v obrovských domoch v ešte väčších mestečkách. Náš príbytok je nádherne tee-pee, kedže sa blížia sviatky, ktoré sú pre mňa najkrajším obdobím, snažila som sa aj naše tee-pee ozdobiť tak, ako som to videla v knížkach, ktoré tu nechali biele tváre.
Obložila som ho ihličím z neďalekých smrekov, nafarbila jeho steny guličkami rôznych farieb a otec, náčelník nášho kmeňa, mi pomohol na jeho vrch pripnúť hviezdu vyrobenú z kostí. Viem, že to nie je typický Vianočný stromček, aký majú biele tváre vo svojich príbytkoch, ale mne sa naše tee-pee páči aj takéto. Samozrejme, aj ja mám na Teba nejaké prianie. Chcela by som pre seba jednú veľkú čelenku, podobnú tej, ktorú nosieva môj otec. Je obrovská, má 40 pier, keď si ju môj otec nasadí, zdá sa mi, ako keby bol skutočný vodca celej tejto prérie. Ja by som si prosila ale čelenku, kde by perá boli zfarbené do všetkých farieb dúhy, od kryštáľovej modrej, cez sýtu zelenú, až po krvavo červené farbu zapadajúceho slnka. S takouto čelenkou by som bola aj ja, aspoň pri našich indiánských hrách,skutočnou náčelníčkou. Viem, že deti majú veľa prianí, ja mám tiež ešte nejaké. Mám chorého bračeka, ktorý ma len 4 roky a trápia ho veľké horúčky, keď sa vyzdraví, chcela by som mu dať na Vianoce malého húpacieho koníka, veľmi rád sa totižto pozerá na otca, keď idú s ostatnými členmi kmeňa loviť divú zver.
Pre môjho ocka by som chcela novú dýku. Tá jeho sa mu zlomila pri poslednej výprave pri love bizónov.
A pre moju mamičku, by som si želala nové pierko do vlasov, dlhé, s červeným hrotom a krásne lesklé.

Tak milý Santa, dúfam, že som si toho nevypýtala príliš veľa a darčeky mi do môjho tee-pee prinesieš :)

P.S : Budú Ťa tu čakať čerstvé koláče, ktoré napiekla moja mama a mlieko, vraj to tak robia deti z westernovych miest.

Takisto napíšem ešte príbeh o výzdobe westernové mestečka, snáď sa vám zatiaľ tento aspoň trocha zapáčil :)
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi: 2sx

Môj list Santa Clausovi



Ahoj Santa Claus ja sa volám Aylen a chcela by som od teba darčeky. Vieš, strašne sa chcem naučiť jazdiť na koni, ale nemôžem, lebo som malá .
Veľmi by som chcela bieleho poníka s detským sedlom pre mňa . Pretože môj ocko má krásneho koníka, takého čiernobieleho, no ten je mi veľký. Veľmi ťa prosím, bolo by to super. Ešte by som chcela také fialové pierko do vlasov ako má ockova kamarátka tanečnica slečna Mária. Vieš, ja mám svoje pierko do vlasov, ale to je obyčajné, indiánske a mne sa viac páči to fialové, pretože, keď budem veľká, chcem byť tanečnica. Santa, ešte by som ťa poprosila o jednu hračku a jeden perníček. Plyšového medvedíka, takého, ako má moja kamarátka. Dostala ho od teba minulý rok a ja som vtedy dostala od teba tie krásne drevené sane. Dúfam, že vieš, že som poslúchala, tak, ako si to vedel aj minulý rok. Moc sa na teba teším, tak príď a nemeškaj!
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi: The Marine

Ahoj Santa,
Našu dedinu už pomaly pokrýva snehová prikrývka, za chvíľu sú Vianoce, preto by som Ti chcela napísať list s niektorými mojimi želaniami. Moje meno je Aylen, narodila som sa pred 7 letami a som dcérou bojovníka kmeňa Apačov, Waupeeho. Našu dedinu trápia viaceré problémy. Keďže snehová pokrývka je už veľká, je čoraz menej koristi, už nemáme čo loviť a preto musíme jesť zo zásob ktoré už nie sú veľmi veľké. Až na pár sivých medveďov grizly, ktoré ulovil Winnetou a jeho biely brat Old Shatterhand, sme neulovili skoro nič. No tieto starosti sú nič oproti tým, ktoré nám spôsobujú komančskí psi. Pred pár dňami bol veľký Inčučuna aj so svojimi najlepšími bojovníkmi na love, a komančovia ich prepadli zo zadu, všetkých zabili, iba Inčučúnu postrelili, no podarilo sa mu ujsť. Práve teraz sa v náčelníckom stane rokuje či vykopeme vojnovú sekeru. Winnetou so svojím bielym bratom sú proti, no ostatní žiadajú boj..aj môj ocko chce boj, aj keď sa iba občas ukáže v našej dedine. Väčšinu svojho času trávi v saloone Henryho Walkera, ktorý je od nás vzdialený pár míľ. Tam celé dni pije ohnivú vodu, už nehovorí tak múdro ako kedysi, teraz iba niečo bľaboce, je veľmi zlý. Minule keď som sa s ním chcela hrať, tak mi dal jedine bitku a išiel zase za tým hlupákom Henrym. Moja mamička, Kwata, ktorá pochádza z kmeňa Ponkov, je z toho veľmi nešťastná, mám ešte dvoch malých súrodencov o ktorých by sa bez pomoci Winnetou nedokázala postarať. Áno, Winnetou je riešenie, jeho jediného ešte Waupee počúva. Musím ho ísť poprosiť o pomoc. Takže, milý Santa, ako iste vidíš, tento rok nám veľký Manitou nebol veľmi naklonený, tak Ťa prosím aby si nám aspoň Ti pomohol. Chcela by som nech je viacej zveri, aby sme netrpeli hladom. Potom by som chcela, aby si Winnetuovi pomohol zachovať mier, zbytočné krviprelievanie, by našu situáciu iba zhoršilo. Ešte by som chcela, aby môj ocko prestal piť ohnivú a aby bol zase najlepším bojovníkom kmeňa ako kedysi. Ja žiaden darček nepotrebujem, no Winnetu pri love na medveďa stratil strieborný klinec zo svojej pušky. Prosím aby si mu ho pomohol, chvíľu bol z toho veľmi smutný. Mojej mamke je veľmi treba nový hrniec, ten náš starý je už pomaly deravý. Pre Inčučunu by som chcela skoré uzdravenie, aby mohol znovu viesť náš kmeň. A nakoniec by som chcela pre Old Shatterhanda novú čiapku, pretože na takúto zimu nieje zvyknutý.
Veľmi pekne Ti ďakujem že si ma vypočul, a prajem krásne Vianoce.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Výzdoba westernového mestečka

Sneh pomaly padal na parapetu Henryho salónu, pred vchodom bolo napadaných ďalších 30 centimetrov snehu, šerifovu zmohnutú hlavnu na stole zdobila Santovská čiapka, Mária práve bola v izbe a zvliekala zo seba zase raz Santovský kostým „ títo hostia pred sviatkami, ale majú divné chute“ povedala si.. Čo by toto všetko asi mohlo nasvedčovať ? Vianoce zavítali aj do Westernového mestečka Jericho, bolo 24. decembra 1868 skoro ráno.

Waupee práve roztvoril dvere a do miestnosti spolu s výdatnou dávkou snehu pritiahol obrovský stromček. Oprel ho do kúta, sadol si na svoje miesto za stolom a zapálil si svoju fajku. Ešte si ani nestihol poriadne prvýkrát potiahnuť a už počul Henryho ako spolu s Máriou schádzajú dole schodmi ( Žeby chcel Henry vidieť tohtoročného Santu trocha skôr ? :p ) Na buchot sa zobudil aj spiaci Šerif, ktorý po včerajšom „ťažkom zásahu“ vyzeral strašne. Henry prišiel za pult a hneď aj začal rozdávať úlohy. Waupee zohnal stromček, tak si ho aj pekne ozdobí. Šerif ma za úlohu poodhŕňať sneh zpred salóna a navariť guláš pre väzňov, nech aj oni majú aspoň raz do roka slávnostné jedlo. Mária mala za úlohu poupratovať salón a Henry ? Henry rozmýšlaš čo urobí on.. Zrazu dostal napád, chytil do rúk udicu, ktorú dostal od Kolik-a ešte minulý rok a šup ho chytať ryby do Jerichovho potoka.

Samozrejme, udica nebolo to jediné čo si zobral. Nebude predsa mrznúť pri potoku bez whiskey. Zatiaľ čo Henry (viac bez úspechu ako s ním) chytal ryby pri potoku, šerif išiel do miestnych kasarní zobudiť michalfuna a Mattha, potreboval aby mu pomohol postrážiť väzňov zatiaľ čo oni s Matthom pôjdu uloviť nejakého čerstvéhé bizóna na guláš. Hľadať ale bizóny v zime, na prérii a ešte takto skoro ráno bola len šialena myšlienka, už poriadne prepitého šerifovho mozgu. Matth radšej navrhol, aby išli loviť jelene, tých je dosť aj teraz a predsa len, jelenie mäso je skvelá pochúťka. Mária chytila prvýkrat do rúk aj niečo iné ako *Merry Christmas* a zobrala metlu, handru a poriadnu dávku sebazaprenia. Poutierala barový pult, vyzametala celú dlažku, kde bola kopa spáleného tabaku, vrchnákov od fliaš a ďalších neidentifikovateľných predmetov.

Waupee zdobil stromček rôznymi kosťami z ktorých vyrobil pekné ozdoby, zavesil naňho aj suché pomaranče, ale aj tak poškuľoval viac po upratujucej Márii akoby sa venoval stromčeku.
V tom prišiel Henry, fľaša whiskey síce bola poloprázdna (no, šerif by povedal poloplná však ?), ale na počudovanie niesol aj obrovského kapra, ktorého chytil, priložil drevo do krbu a začal variť, marináda, ktorú si prichystal včera, sa na tohto kapra celkom hodila, Henryho kulinárske schopnosti boli naozaj v skutku dobré. Waupee dozdobil stromček, Mária konečne doupratovala a pomáhala Henrymu variť. Dvere sa otvorili a vstúpil známy dobrodruh z nového sveta, Wookie. Vo svojom vaku mal kopec harabúrd, ktoré si ale strážil, pre prípad, že by sa niekedy mohli hodiť. Prišiel za barový pult, objednal si jednu tequilu s pomarančom a škoricou. Henry ho obslúžil a s hrozou zistil, že k jeho večery mu chýbajú zemiaky.. Kedže v meste žiadné nemali, nevedel čo robiť.Wookie videl, že barman je v koncoch a tak vytiahol nejaké zemiaky zo svojho batohu, v ich svete už dávno zemiaky pestovali a zbierali. A tak mohol barman dokončiť svojho kapra s lahodným zemiakovým šalátom.

Prejdime ale k šerifovi a Matthovi, podarilo sa im uloviť jedného statného jeleňa. Šerif ho chytil za nohy a začal ťahať, išlo mu to ťažko, kedže parohy sa mu zabárali do zeme, Matth mu navrhol, nech ho chytí za parohy a tak ho ťahá. Nápad by to nebol zlý, keby šerif otočil aj jeleňa, za pár minút chôdze zistili, že sa vrátili na miesto, kde jelena ulovili.. Po pár krásnych *Merry Christmas* slovách zo šerifových úst už jeleňa otočili a dotiahli do väzenia. Michalfun driemal pri väzňoch, na(ne)šťastie tí si zobrali zo šerifovho stola jeho obľúbenú whiskey a spravili si krásny Štedrý deň .. Keď to šerif zbadal, vykašlal sa na varenie gulášu, jeleňovi strhol parohy a povedal si, že aspoň bude mať darček pre Henryho, zobudil michalfuna a spolu aj s Matthom sa pobrali do salónu. Tam už rozvoniavala Henryho večera, Waupee zase fajčil svoju fajku a Mária práve schádzala zo schodov aj s Wookiem (tá si skutočne nedá pokoj ..) Všetci sa zhromaždili pri stromčeku, ktorý Waupee krásne ozdobil, začali spievať známu to koledu „We wish you a merry christmas“, šerifov spevácky talent sa nezaprel a tak si radšej posadali ku stolu a začali jesť skvelého kapra. Po výdatnej večeri všetci sedeli pri stole a šerif vytiahol zrazu parohy z jeleňa, ktorého ulovili s Matthom a podaroval ich Henrymu na Vianoce, Henry každému ušil kus oblečenia. Márii nové šaty, Waupeemu krásne zelené plstenné nohavice a chlapom z Jericha spravil krásne opasky. Šerif dostal ten s najväčšou prackou a kopou nábojov. Kedže Henry nerátal s prítomnosťou wookieho, nemal preňho nachystaný darček, avšak vedel, ako má wookie rád malé plyšové medvede ( O jeho príbehu s opitým mackom o polnoci pri strážení dostavníku chýruju legendy ), podaroval mu svojho obľúbeného plyšového macka...

A takto prebehli už druhé Vianoce v nádhernom Westernovom mestečku Jericho :)
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi

Ahoj Santa,
v našej dedine je už veľa snehu, a preto ma napadlo napísať Ti tento list. Nič veľké nechcem, ale pár vecí čo chcem sú tie, aby bola naša rodina zdravá, stále spolu, a aby dostal každý človek na tomto svete, čo len chce.

Ďakujem, gtagta.
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi: kamilo7

Drahučičký Santa Claus

Ahoj Santa volám sa Aylen. Som malé indiánske dievčatko z kmeňa Apačov. Dúfam že ti tento list príde čo najskôr. Vianoce sú pre mňa najlepší deň v roku, lebo nielen že dostanem veľa darčekov ale otecko bude celý deň s nami doma. Nemusí putovať prériami a zháňať jedlo pre celú osadu ako ostatné dni v roku. Minulé Vianoce s nami ocko nemohol byť lebo musel ísť prepadávať dostavníky. Ocko asi veľa darčekov za to nedostane hihi.
Ja som bola celučičký rok dobručká a aj som pomáhala mamičke zbierať bobule, plašiť vtáky z poľa. No dnes mi povedala že jej nemusím pomáhať ale ja jej pomôžem aby si videl že som naozaj dobručičké dievčatko. Idú predsa Vianoce a s tým je veľa roboty. Musíme napiecť kopu medovníčkov, ozdobiť pekne stromček a poupratovať típí.
Pre všetkých z osady si želám veľa zdravia a šťastia. A aby covboji prestali napádať mierumilovných indiánov.
Na Vianoce by som chcela pod stromček kamennú retiazku zo zeleného nefritu, indiánske topánky lemované rúžovou kožou a vankúšik s vyšívanými bizónikmi... ale zo všetkého najviac si želám malilinkatého bračeka. Volal by sa Bizonie Uško a mohla by som sa s nim hrať, starať sa o neho a robiť mu zle... nie nie to si len robím srandu.
Mohol by si zariadiť aby tento rok veľa nesnežilo a nebola veľká zima ?? Naša osada totižto nemá dosť kožušín pre všetkých a tak by nám na Vianoce bola poriadna zima. Predstav si ako by sme potom jedli vianočnú hostinu keby sa nám všetkým poriadne triasli ručičky. Ale trošku nasnežiť môže, lebo všetky deti z osady sa tešia na sánkovačku, guľovačku a stavanie šamana zo snehu.
Náš veľký šaman Orlí Zrak hovorí že neexistuješ a že darčeky nám nosievajú rodičia. Ja viem že to nieje pravda. Rodičia predsa majú kopu práce a nemajú čas nám zháňať darčeky. Na to si tu ty.
Pozdravujem aj Pani Clausovú a ak budete mať čas môžete hocikedy prísť na návštevu. Darčeky nosiť nemusíš, stačí keď ich donesieš na Vianoce. Vianoce sú síce o sedem dní ale už teraz som netrpezlivá.

Dúfam že nezabudneš na tvoju dobručkú Aylen.

_________________________________________________________________________________________

Som veľmi zvedaví či administrátori budú kontrolovať minimálni počet znakov v textových častiach. :pif paf
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore