Všetky diela k textovej časti Vianočnej súťaže 2010

Je to pekné?

  • Áno, páči sa mi to.

    Hlasy: 4 33,3%
  • Celkom fajn.

    Hlasy: 0 0,0%
  • Dá sa to.

    Hlasy: 2 16,7%
  • Moc sa mi to nepáči.

    Hlasy: 1 8,3%
  • Nie, je to otrasné.

    Hlasy: 5 41,7%

  • Celkový počet hlasujúcich
    12
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Výzdoba westernového mestečka

Výzdoba westernového mestečka


Bolo akurát obyčajné, všedné decembrové ráno a Henry Walker sa akurát prebúdzal zo spánku. Snívalo sa mu o krásnom dievčati, ktoré včerajší večer s radosťou obsluhoval spoza baru a popri tom „sem-tam“ hádzal po nej očkom. Na zopár minút si sadol na okraj postele, trošku sa zasnil do spomienok na večer plný vzrušenia, bo do salónu okrem starých štamgastov a kšeftárov nechodil skoro nik a absenciu nežnejšieho pohlavia bolo na Henrym očividne vidieť. Jediná Mária, ktorú Henry zamestnával na prilákanie zákazníkov, zvyšovala priemer návštevnosti dám a slečien do baru, teda keď prišla návšteva v podobe mladej slečny, barman hneď spozornel a zasvietili mu oči radosťou.
Po chvíľke snenia a spomínania sa postavil a začal robiť rutinne zaužívané činnosti, ako je oblečenie sa a príprava baru na príchod prvých hostí. Zišiel dole schodmi a začal upravovať nábytok po včerajšej bitke pri pokri. John Trickster, známy podvodník, minulú noc neodolal pozvaniu na zopár pohárikov whiskey a ako tak popíjal pri hraní pokru, nešťastnou náhodou ukázal karty ukryté v rukáve od saka a hneď bol dôvod na bitku. Našťastie už bola neskorá nočná hodina, tak v salóne neostalo veľa ľudí, no aj tých zopár pokrových nadšencov na poriadny neporiadok po bitke stačilo. Karty boli rozhádzané na všetky svetové strany, tak isto aj črepy z fliaš od whiskey. Henry mal o zábavu na pár hodín postarané. Dúfal, že aspoň Mária, tanečnica, dorazí skôr a príde mu pomôcť, no spomenul si, že ho včera prosila o deň voľna, že musí vyzdobiť matkin dom, keďže už bola staršieho veku a potrebovala pomoc s výzdobou a prípravou domu na sviatky. Všetko ostalo na starom barmanovi, ktorému, chudáčiskovi, už tiež dochádzali sily. Predsa len svoje najlepšie roky mal už za sebou.
Konečne doupratoval bar a šiel otvoriť dvere, nech sa prípadní smädlivci môžu ísť napiť najkvalitnejšej whiskey v okolí hneď z rána. A čoby nie, o pár minút prišiel starý, ale zato uznávaný šerif Fitzburn, ktorý bol v salóne známy ako stály zákazník. V poslednom čase už poriadne ani šerifa nerobil. Živilo ho len to, že vyhľadával mladých lovcov odmien so sebevražednými sklonmi a odvahou za štyroch, čo sa neboja pre odmenu za ulovenie banditu riskovať ba aj svoj vlastný život. Vždy sedel so svojim pohárikom a pozeral von z okna, no tento ráz si sadol na opačnú stranu a na oblok sa ani nepozrel. Namiesto toho zamyslene hľadel na bar. Henrymu to nedalo a oslovil ho slovami: „John, stalo sa niečo?“ Šerif stále zamyslene pozeral a nevyzeralo to tak, že by barmanove slová aj vnímal, ale opak bol pravdou. Po chvíli ticha povedal utrápeným hlasom, z ktorého bolo jasne cítiť všetky pocity, ktoré akurát prežíva, slová: „Blíži sa dostavník s generálom. Áno, Wilfried Scott, Wilfried Scott sa blíži...Za hodinu je tu...“ Walker sa prekvapene pozrel na šerifa, bo o tejto novinke ešte nepočul. Chvíľu mlčal, no nakoniec sa odhodlal na otázku: „Je aspoň mesto vyzdobené? Vianoce sú predo dvermi a predsa nemôžeme nechať mesto nevyzdobené, nie? Sú pripravení ľudia na uvítanie?“ Fitzburn sa už chystal odpovedať, že ani jedno z toho nieje hotové, ale v tom vbehol do salónu malý chlapec menom Bob a bol veľmi rozrušený a zadýchaný, bo dobehol akurát z radnice so správou od mestského radcu a zástupcu starostu v jednej osobe – bol ním Frank Landers. Henry a John chvíľku počkali, kým sa Bob trošku vydýcha, no boli veľmi zvedaví, s akou správou Bob prichádza. Bob začal hovoriť: „Frank dostal telegram so správou, že sa generál ešte zdrží v mestečku Tombstone.“ Henrymu chlapec s touto správou vyčaroval úsmev na tvári. Hneď si uvedomil, že majú čas naviac, teda by mohli stihnúť mestečko vyzdobiť a pripraviť sa na príchod Wilfrieda Scotta.
Poprosil Boba, či neoznámi v každom dome, že generál príde neskôr a že majú urýchlene vyzdobiť svoj dom a keď budú hotoví, tak majú pomôcť susedom s prípravami. Chlapec sa ihneď rozbehol von zo salóna. Barman ihneď opustil svoje miesto za barom a vydal sa hore schodmi. Šerif, ktorému zvyčajne trvá dlhšiu dobu opustenie pohárika s whiskey, tentoraz vyskočil a plný odhodlania stihnúť vyzdobiť mesto skôr, než príde Wilfried, sa vydal k svojmu domu. Rýchlo otvoril skriňu s vianočnými ozdobami a vyložil tri krabice plné až po okraj. Vybral sa smerom k dverám, no v tom sa z neba začali sypať biele chumáčiky, ktoré pokrývali všetko naokolo ako biela prikrývka. Pousmial sa s v duchu si povedal: „Snežííí.“ Prehodil cez seba plášť a vyšiel von. Poskytol sa mu pohľad na rušné mesto, ktorého obyvatelia vášnivo ozdobovali svoje domovy, upravovali a dolaďovali detaily tak, aby všetko bolo čo najlepšie, keď príde generál Wilfried Scott do mesta. Pustil sa teda do ozdobovania aj on. Vytiahol zo škatule ozdoby a začal ich vešať sem a tam, potom ich zas zvesil, pozrel sa na to celé z diaľky a potom s pohľadom, z ktorého sa dalo jednoducho vyčítať, že prišiel na to, ako čo a kde povešať, sa pustil do aranžovania.
Medzitým sa henry v salóne vrátil z horného poschodia s plnou náručou ozdob a pustil sa do výzdoby aj on. Minul približne polovicu vianočných doplnkov, ktoré mal a v tom vošla Mária do baru. Dosť ho to prekvapilo, bo totiž v tento deň si vypýtala voľno a tak nečakal, že by do baru zavítala. Oslovila ho: „Henry, nepotrebuješ pomôcť? Ja som už dokončila výzdobu matkinho domu, tak ak by si potreboval pomôcť, som tu pre teba.“ Henry neváhal a ihneď odpovedal, že by sa mu pomoc zišla, bo vyzdobenie celého salónu je pre jedného človeka ozaj priveľa. Ihneď zobrala výzdoby a pomáhala s výzdobou.
Už boli skoro hotoví, len malý Bob ich vyrušil klopaním na oblok. Mária mu pribehla otvoriť, aby v tej zime neprechladol. Hneď ako sa dvere otvorili, zvolal: „Dostavník prichádza!“ Mária pustila na zem ozdoby a poprosila, či Bob nepomôže Henrymu s dokončením výzdoby, ona ževraj musí skontrolovať, ako je na tom zvyšok mesta.
Vyšla von a uvidela všetku tú nádheru. Všetko prikryté okúzľujúcim bielym práškom, ktorý padal z neba, všade naokolo pestrofarebné vianočné ozdoby, pobehujúci ľudia, ktorí sa pripravovali na uvítanie vzácneho hosťa. Stála v úžase pred touto nádherou. Ani v sne by si neodvážila predstaviť, že v takom krátkom čase môže nastať takáto zmena. Rada by sledovala toto krásne predstavenie aj naďalej, no striaslo ju od zimy, tak sa vybrala naspäť do baru trošku sa zohriať a prehodiť cez seba ďalší kožuch, nech sa pri privítaní generála z nej nestane ľadová socha.
Henry medzitým dokončil výzdobu a aj všetky detaily už stihol s Bobovou pomocou doladiť do dokonalosti. Vybral sa pred radnicu, kde stretol okrem iných aj usmievajúceho sa šerifa, ktorý bol tiež prekvapený rýchlosťou, akou sa podarilo obyvateľom dokončiť výzdobu.
Mária prišla chvíľku po Henrym a zvolali aj ostatných obyvateľov, nech prídu na námestie, ževraj dostavník je zopár minút od ich mesta.
Zrazu sa ozval zvuk cvalu a kolies. Všetci hneď vedeli, o čo ide. Zastal priamo pred radnicou, kde na námestí čakalo celé mestečko a radostne privítalo generála Wilfrieda Scotta, ktorý bol mierne zaskočený tým, ako vyzerá mesto. Henry ho ihneď pozval do salóna na whiskey – takéto pozvanie po dlhej ceste sa odmietnuť nedalo. Vybrali sa teda do baru, kde bol pripravený malý Bob s prekvapením pre hosťa. Ihneď, ako vošiel dnu, pristúpil k nemu a predal mu darček s informáciou, že ho má otvoriť až na štedrý deň a že je to spoločný dar od obyvateľov. Wilfried si zobral balíček a veľmi pekne a dvorilo zaň poďakoval. Ďalej už neotáľali a vo vyzdobenom salóne sa zabávali do skorého rána.
Od príchodu tohto vzácneho hosťa sa stalo v tomto malebnom mestečku vyzdobovanie svojich domov pred Vianocami zvykom a vždy vo vianočnom období prichádzali mnohí zvedavci na návštevu, aby si tu nádheru, o ktorej sa hovorí každý rok na celom Divokom Západe, prišli pozrieť zaživo. :pánko


prosím, komentujte :) 7780 znakov ;)
 

DeletedUser

Hosť
Westernové mestečko- SHERIFF ANDREJ

Sú takmer Vianoce a westernové mestečko je posiate bielou prikrývkou. Zatiaľ
nikde nie sú žiadne ozdoby, svetielka, ba do konca ani na námestí nie je vianočný stromček. Starosta mestečka teda poprosil tých najmocnejších drevorúbačov, aby priniesli tú najkrajšiu a najväčšiu jedličku z hory priamo na námestie. Medzi tým si obyvatelia ozdobovali svoje príbytky, obchody a čakali na stromček, aby ho mohli vyzdobiť. Henry s Máriou ozdobovali saloon všade samé girlandy a ozdoby od výmyslu sveta. Henry však zabudol odhrnúť sneh pred saloonom, len že mal veľa práce tak poslal Waupeho, aby ho odhrnul. Deti stáli pri saloone, aby si mohli kúpiť od Henryho nejaké cukrovinky. Medzi tým dorazila jedlička do mesta, bola nádherná a vysoká, jediné čo na nej chýbalo boli ozdoby. Každý priniesol, čo mal doma a spoločne stromček celý vyzdobili. Šerif John Fitzburn chytil 2 banditov z vedľajšieho mesta, ktorý chceli zničiť v meste celú vianočnú výzdobu. Na koniec bolo všetko hotové stihli to akurát deň pred Vianocami. Deti sa nevedeli dočkať kým priletí Santa Claus na saniach a prinesie im pod stromček vysnené darčeky, no ešte pre tým ako išli spať prichystali sušienky a mlieko, aby sa Santa počas cesty posilnil. Santa priletel a každému dal, čo si želal. Na druhý deň boli všetci šťastný a vládla vianočná atmosféra...
 

DeletedUser

Hosť
Výzdoba westernového mestečka, Traitor0

Touto témou by som rád požiadal moderátorov o zmazanie mojej predošlej, súťažiť budem s týmto textom.

Výzdoba mestečka Jericho

Sneh pomaly padal na parapetu Henryho salónu, pred vchodom bolo napadaných ďalších 30 centimetrov snehu, šerifovu zmohnutú hlavnu na stole zdobila Santovská čiapka, Mária práve bola v izbe a zvliekala zo seba zase raz Santovský kostým „ títo hostia pred sviatkami, ale majú divné chute“ povedala si.. Čo by toto všetko asi mohlo nasvedčovať ? Vianoce zavítali aj do Westernového mestečka Jericho, bolo 24. decembra 1868 skoro ráno.

Waupee práve roztvoril dvere a do miestnosti spolu s výdatnou dávkou snehu pritiahol obrovský stromček. Oprel ho do kúta, sadol si na svoje miesto za stolom a zapálil si svoju fajku. Ešte si ani nestihol poriadne prvýkrát potiahnuť a už počul Henryho ako spolu s Máriou schádzajú dole schodmi ( Žeby chcel Henry vidieť tohtoročného Santu trocha skôr ? :p ) Na buchot sa zobudil aj spiaci Šerif, ktorý po včerajšom „ťažkom zásahu“ vyzeral strašne. Henry prišiel za pult a hneď aj začal rozdávať úlohy. Waupee zohnal stromček, tak si ho aj pekne ozdobí. Šerif ma za úlohu poodhŕňať sneh zpred salóna a navariť guláš pre väzňov, nech aj oni majú aspoň raz do roka slávnostné jedlo. Mária mala za úlohu poupratovať salón a Henry ? Henry rozmýšlaš čo urobí on.. Zrazu dostal napád, chytil do rúk udicu, ktorú dostal od Kolik-a ešte minulý rok a šup ho chytať ryby do Jerichovho potoka.

Samozrejme, udica nebolo to jediné čo si zobral. Nebude predsa mrznúť pri potoku bez whiskey. Zatiaľ čo Henry (viac bez úspechu ako s ním) chytal ryby pri potoku, šerif išiel do miestnych kasarní zobudiť michalfuna a Mattha, potreboval aby mu pomohol postrážiť väzňov zatiaľ čo oni s Matthom pôjdu uloviť nejakého čerstvéhé bizóna na guláš. Hľadať ale bizóny v zime, na prérii a ešte takto skoro ráno bola len šialena myšlienka, už poriadne prepitého šerifovho mozgu. Matth radšej navrhol, aby išli loviť jelene, tých je dosť aj teraz a predsa len, jelenie mäso je skvelá pochúťka. Mária chytila prvýkrat do rúk aj niečo iné ako *Merry Christmas* a zobrala metlu, handru a poriadnu dávku sebazaprenia. Poutierala barový pult, vyzametala celú dlažku, kde bola kopa spáleného tabaku, vrchnákov od fliaš a ďalších neidentifikovateľných predmetov.

Waupee zdobil stromček rôznymi kosťami z ktorých vyrobil pekné ozdoby, zavesil naňho aj suché pomaranče, ale aj tak poškuľoval viac po upratujucej Márii akoby sa venoval stromčeku.
V tom prišiel Henry, fľaša whiskey síce bola poloprázdna (no, šerif by povedal poloplná však ?), ale na počudovanie niesol aj obrovského kapra, ktorého chytil, priložil drevo do krbu a začal variť, marináda, ktorú si prichystal včera, sa na tohto kapra celkom hodila, Henryho kulinárske schopnosti boli naozaj v skutku dobré. Waupee dozdobil stromček, Mária konečne doupratovala a pomáhala Henrymu variť. Dvere sa otvorili a vstúpil známy dobrodruh z nového sveta, Wookie. Vo svojom vaku mal kopec harabúrd, ktoré si ale strážil, pre prípad, že by sa niekedy mohli hodiť. Prišiel za barový pult, objednal si jednu tequilu s pomarančom a škoricou. Henry ho obslúžil a s hrôzou zistil, že k jeho večery mu chýbajú zemiaky.. Kedže v meste žiadné nemali, nevedel čo robiť.Wookie videl, že barman je v koncoch a tak vytiahol nejaké zemiaky zo svojho batohu, v ich svete už dávno zemiaky pestovali a zbierali. A tak mohol barman dokončiť svojho kapra s lahodným zemiakovým šalátom.

Prejdime ale k šerifovi a Matthovi, podarilo sa im uloviť jedného statného jeleňa. Šerif ho chytil za nohy a začal ťahať, išlo mu to ťažko, kedže parohy sa mu zabárali do zeme, Matth mu navrhol, nech ho chytí za parohy a tak ho ťahá. Nápad by to nebol zlý, keby šerif otočil aj jeleňa, za pár minút chôdze zistili, že sa vrátili na miesto, kde jelena ulovili.. Po pár krásnych *Merry Christmas* slovách zo šerifových úst už jeleňa otočili a dotiahli do väzenia. Michalfun driemal pri väzňoch, na(ne)šťastie tí si zobrali zo šerifovho stola jeho obľúbenú whiskey a spravili si krásny Štedrý deň .. Keď to šerif zbadal, vykašlal sa na varenie gulášu, jeleňovi strhol parohy a povedal si, že aspoň bude mať darček pre Henryho, zobudil michalfuna a spolu aj s Matthom sa pobrali do salónu. Tam už rozvoniavala Henryho večera, Waupee zase fajčil svoju fajku a Mária práve schádzala zo schodov aj s Wookiem (tá si skutočne nedá pokoj ..) Všetci sa zhromaždili pri stromčeku, ktorý Waupee krásne ozdobil, začali spievať známu to koledu „We wish you a merry christmas“, šerifov spevácky talent sa nezaprel a tak si radšej posadali ku stolu a začali jesť skvelého kapra. Po výdatnej večeri všetci sedeli pri stole a šerif vytiahol zrazu parohy z jeleňa, ktorého ulovili s Matthom a podaroval ich Henrymu na Vianoce, Henry každému ušil kus oblečenia. Márii nové šaty, Waupeemu krásne zelené plstenné nohavice a chlapom z Jericha spravil krásne opasky. Šerif dostal ten s najväčšou prackou a kopou nábojov. Kedže Henry nerátal s prítomnosťou wookieho, nemal preňho nachystaný darček, avšak vedel, ako má wookie rád malé plyšové medvede ( O jeho príbehu s opitým mackom o polnoci pri strážení dostavníku chýruju legendy ), podaroval mu svojho obľúbeného plyšového macka...

A takto prebehli už druhé Vianoce v nádhernom Westernovom mestečku Jericho
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi: Partisan x)

Milý Santa,
u nás v mestečku Guerrers už padá sneh, to znamená, že Vianoce sa k nám pomaly blížia. Ja, občan tohto mestečka každé ráno chodím sa naraňajkovať do blízkeho salóna pána Henryho, ktorý je od mojej izby v hoteli vzdialený iba pár metrov. Keďže dnes je nedeľa, musel som vstať trošku skôr a pomodliť sa do kaplnky v našom mestečku. Potom som nemal čo robiť, tak som zašiel k Henrymu do salóna a pritom ako som ti písal tento telegram popíjal som spolu s Johnom Fitzburnom (miestnym šerifom), jeho obľúbená írsku whiskey. Dodával mi rady aj inšpiráciu do tohto listu. Keďže sa tie Vianoce takým rýchlym tempom blížia chcel by som od teba dostať pod stromček nejaké pekné darčeky. Určite by si ma veľmi potešil Šedou kravatou a Bowieho nôžom, ktorý sa už nepretržite snažím u nás v mestečku nájsť. Údajne je tu niekde ukrytý, no doposiaľ ho nikto nenašiel. Keď už by si mi aj nedoniesol tieto darčeky, aspoň by som si prial nejaký darček do mojej spomínanej izby v hoteli, chcem si ju totižto vyzdobyť.
Viem môj list nebol dokonalý, ale ďakujem Ti za pozretie si ho.

S pozdravom Partisan,

Prajem štastné sviatky a štastný nový rok:)
 

DeletedUser

Hosť
keď už sa rieši gramatika, tak naporiadok :eezmurk:

Drahý Santa,
tento rok by som si priala, aby sa ocko Waupee konečne vrátil z výpravy a prišiel k nám na Vianoce, a tiež si prajem aby mamka bola konečne zdravá.
Tiež si prajem bábiku.
A prosím ťa, zažeň hladomor v našej osade, možno tieto Vianoce strávime hladní.
Tiež si prajem, aby všetci boli s darčekami spokojní a aby každý prežil Vianoce v kruhu rodiny.
Aylen.

pozn.: Nominatív množného čísla! napr. ľudia sú pekní, šikovní, hladní, zdraví, múdri...
 

DeletedUser

Hosť
Milý Santa Claus,

tento rok na Vianoce by som si veľmi priala bračeka alebo sestričku, samej mi je už smutno a život s bábätkom by bol skvelý. Môj ocko s mamkou sa majú veľmi radi, preto si myslím, že by si mi mohol zariadiť, aby nám bocian bračeka priniesol. Ďalej si prajem, aby v našej osade už konečne neobchodovali s náčelníkom Veľkým Hadom tí zlí bieli muži. Vždy keď odídu celá osada sa zíde a popíjajú akúsi zvláštnu tekutinu. Volajú ju Ohnivá voda a veru, keď si z nej dajú, sú strašne hluční a „ohniví“. Raz nejaký opitý Siux hodil tomahawkom a len, že netrafil ocka. Nechcem oňho prísť. Potom si ešte prosím, plyšového medvedíka minule som ho videla jednému z dobrodruhov, čo prišli obchodovať s Veľkým Hadom, myslím, že sa volal etOx. Ten medvedík bol prekrásny, strašne po ňom túžim. Keby som ho mala hrala by som sa s ním každý deň. To je asi tak všetko. Celý rok som sa snažila poslúchať, ale vieš aké sme my deti. Nie vždy sa mi darilo poslúchať všetky príkazy. Tiež by som chcela, aby celú našu osadu obchádzali choroby, lebo šaman namiesto toho, aby liečil osadníkov kšeftuje s bielymi tvárami. A mojím posledným prianím je aby sa do mňa zaľúbil Malý Šibal, je to malý bojovník nášho kmeňa, páči sa mi a ja neviem ako mu to povedať, ale chcem aby to vedel. Nevieš to nejako zariadiť ? Myslím, že hej, veď keď vieš, čo všetko stvárame celý rok, nemal by byť pre teba problém mu to nejako oznámiť. Dúfam, že aspoň niečo sa mi splní a budem to mať pod stromčekom.
PS: Pred wigwamom Ti nechám čokoládové sušienky s lieskovými orieškami, ktoré som si našla v Adventnom kalendári. Viem, že ich máš rád. Pre Rudolfa tam nechám trochu ovsa, nech sa aspoň nejako môže občerstviť na tej dlhej ceste. Snáď tento rok na mňa nezabudneš, lebo minulý rok som si našla pod stromčekom iba také hnusné, drsné ponožky, vyzerali ako keby ich už desať rokov niekto nosil. Viem, že nie si moc bohatý, ale tak tých pár $ by sa u teba pre mňa mohlo nájsť, možno sa ti podarí toho plyšového medvedíka zohnať aj lacnejšie na trhu od nejakého zúfalca.

Ešte raz ti ďakujem.
Tvoja Aylen.

------------------------------
Počet znakov : 2071
Dalo zabrať, je to blbosť :) ale účasť sa cení. :p

Pridaná anketa.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser3983

Hosť
List Santa Clausovy od Aylen: Autor hráč- rusko2111

Milí Santa,
Tu je Aylen, píšem ti a aj prosím o splnenie môjho jedného želania. Rada by som ťa poprosila o malý darček pre môjho ocka a mamičku lebo ich mam strašne rada vieš pre ocka by som ťa chcela poprosiť o mustanga. Vieš môj otecko mi hovoril že keď ešte bol malý mal krásneho čierneho mustanga. Bol krásny ale nikto ho nevedel skrotiť, no aj tak bol pre náš kmeň symbolom sily a slobody. Otec sa ho spočiatku bál ale po dlhých mesiacoch ho vypustil z ohrady a ten mustang ihneď vybehol odtiaľ. Ocko ho ihneď chytil a nasadol naň, ale nevedel ho zastaviť tak sa s ním nechal niekam odniesť. Nakoniec zastavili pri jazere ktoré bolo asi okolo míľu od ich kmeňa. Ocko z neho zosadol a pomyslel si že je to najkrajší pohľad ktorý zatiaľ videl. Tak toho mustanga len pohladil a povedal: ,,Tak asi ma už nepotrebuješ takže si choď kam chceš.“ a tak už odchádzal, keď prešiel tak asi 150 stôp všimol si že ho ten mustang nasleduje a nasledoval ho až do dediny ich kmeňa. Ale už ho vtedy nikto nevedel dostať naspäť do ohrady, lebo ten mustang chodil vždy len pri ockovi a tak ho pomenoval Kola. Chodil s ním všade, na rybolov a či zber alebo aj na obchádzkach. Zachránil ho aj keď ich napadol divý vlk, ten vlk bol veľmi zúrivý a asi preto sa najprv rozbehol po ockovi, ale Kola ho váhou celého svojho tela zvalil na zem, potom keď zaútočil znovu na ocka tak ho Kola skopol zadnými nohami. Kola ho potom stále ochraňoval. Keď ockovi bolo 20 rokov stal sa z neho právoplatný lovec a chodil na lov iba s Kolov. Keď prišla prvá vojna s vedľajším kmeňom tak najväčší hrdina bol ocko, prezývali ho Tašunka lebo bol aj rýchly ako kôň lebo keď zaútočili na vodcu kmeňa ako blesk aj s Kolov tam pribehol a zachránil ho. Ale obidvaja boli starší čím ďalej tým viac a nakoniec zomrel Kola a ocko od vtedy bol strašne smutný. Kola zomrel na Vianoce tak ťa prosím aby ten mustang bol priateľský a silný a vytrvalý ako Kola. Pre mňa je jediné dôležité šťastie ocka, tak ťa prosím aby ten mustang nebol náhrada za Kolu, pretože on bol najlepší priateľ môjho ocka. Takže chcem nového priateľa pre môjho ocka. A ešte pre mamičku by som žiadala len jedno a to synčeka pretože toho si strašne priala, možno pre mojich rodičov nie som zázrak, ale aj tak im chcem dať malý zázrak. Vieš či ma majú radi, lebo ja nie, ale ja ich mám aj napriek tomu rád a chcem im dodať trochu šťastia.
S pozdravom Aylen.




------------------
Počet znakov: 2025
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
List St. Clausovi: J. Noface

dlho som uvažoval, či to mám poňať zábavnou formou a spraviť to ako paródiu alebo to mám zobrať vážne a napísať to trochu ako volanie o pomoc... nakoniec zvíťazila možnosť "b" :)

Drahý ujo Santa Claus,

som malé dievčatko zvané Aylen, ktoré nedávno oslávilo 7 rokov od svojho narodenia. Prednedávnom, k nám do našej osady zablúdil jeden vysilený biely muž, menom Joe. Moja mamka mu ošetrila rany zbavila ho bolesti. Teraz žije s nami, no keď bude úplne zdravý, vráti sa naspäť odkiaľ prišiel. On mi povedal, že Ti mám napísať, čo si žiadam na Vianoce a Ty mi to splníš. Neviem síce kto presne si, ani ako vyzeráš, ale s nádejou v mojom malom nespútanom srdiečku dúfam, že moje prosby vyslyšíš.​
Nemám veľa prosieb, no o to naliehavejšie tie prosby sú. Pokiaľ by sa to dalo, zariaď prosím ťa, aby náčelník nášho nepriateľského kmeňa Inčučúnov, veľký Čierny medveď, vyfajčil fajku mieru s mojim ockom Waupeem, a tak zakopali vojnovú sekeru medzi našimi kmeňmi, pretože takto zbytočne zomiera veľa mužov z oboch kmeňov, a my, deti a ženy, tak prichádzame o otcov, manželov, a ochrancov. Ďalej by som Ťa veľmi chcela poprosiť, aby som na Vianoce dostala takú tú malú kovovú vec, čo zabíja nepriteľov. Joe tomu hovorí revolver. Môj ocko síce hovorí, že taká vec nie je pre mňa a že som na to ešte malá, no ja si to veľmi želám, pretože hoci viem, že s tým môžem zabiť, mohla by som tým ochraňovať moju mamku. Chcem byť aspoň tak statočná a nebojácna ako môj ocko, ktorý teraz bojuje a tak nemôže byť s nami. My, starci, ženy, deti a Joe sa schovávame tu, v jaskyni, pretože nepriateľské bledé tváre minulý spln vypálili celú našu osadu, a my sa obávame, že sa vrátia. Preto by som si veľmi priala ten revolver, aby som mohla ochrániť všetkých mojich príbuzných pred nebezpečenstvom a bielymi mužmi, ktorí nás chcú vyhubiť.​
Dúfam, že ma vypočuješ a ocko bude na Vianoce s nami v úkryte a nebude bojovať a ja od neho dostanem krásny lesklý revolver. Oh, a ešte: Mohol by si, prosím, zariadiť, aby si ma jeden chlapec od nás z kmeňa zvaný Bystrý Vlk obľúbil? Pretože ja ho mám veľmi rada, no neviem, či aj on mňa. Dúfam, že mi splníš aj toto. Pokiaľ by si mi splnil všetky tieto priania, tak by to boli moje najkrajšie Vianoce, aké som doteraz zažila. Ďakujem.
S láskou Aylen​


PROSÍM, VYJADRUJTE SA IBA AK STE SI TO PREČÍTALI...ĎAKUJEM
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi

Milí Santa,tento rok som dosť zmenila svoje záujmi a viem ze si myslíš,že chcem znovu novú bábiku,ale nie je to tak.Videla som ako oco ide na lov a mama ostáva doma.Ale ja som ako oco a chcela by som s ním chodit na lov,ale on hovrí,že som ešte moc malá a že s ním a z jeho kamarátom Henrym nemôžem ísť.Videla som ze predomnou skovávaju nejakú mapu a vidali sa preč.Ja si mislím že to je mapa k pokladu a že keby som ja takú mala,vidala by som sa ten poklad hladať.Milý Santa,želala by som si,aby som mohla ísť s nimi a mala takú istú mapu ako oni.A ak by to bola mapa k pokladu rada by som ho našla,mama by ma isto pochválila.A mimochodom želala by som si súrodenca.Brata,alebo nie sestru,alebo vieš čo,nehám to na teba.Ďakujem.
 

DeletedUser

Hosť
Výzdoba westernového mestečka-Smrdlak22

Tak skúsim aj ja niečo napísať, ale nečakajte neaký skvost:D

Bol chladný, predvianočný večer a v snehom zahalenom mestečku Kansas city ludia zdobili svoje domy. Všade vládla pohoda. Dokonca aj v bare v okolí ktorého namiesto snehových gúl lietali stoličky a prázde fľaše od Whiskey. Ludia boli tentokrát príliš zanepráznený výzdobov mestečka než vystrájaním a ožieraním sa.
"Vianoce sú už za dverami" Povedal Waupee Henrymu len čo spolu dofajčili posledný tabak. "Výzdoba sa sama na Bar nenachystá, pomožeš mi Waupee? Rád by som ale musím ísť ešte naloviť ryby." Odpovedal Henrymu Waupee. Henry vedel že Waupeemu sa nechce."No ako vidím bar budem musieť znovu zdobiť sám."Henry sa teda chcel vybrať do starej zaprášenej pivnice pre ozdoby. Zrazu ale do baru vtrhol zadychčaný šerif John."Henry, do mesta vtrhli banditi! Priprav si tú spílenú brokovnicu ktorou vyhaňaš toho opilca Franka. Je ich aspoň dvadsať tak si prichystaj dosť brokov. Henry už so svojov spílenov brokovnicov obranil bar pred rôznymi individuami takže si myslel že toto bude malina. Lenže toto neboli obyčajný banditi. Bol to gang Murdirga Josého, slávnych banditov ktorý vraj vykradli každú banku na divokom západe.
John už chystal všetkych bojaschopných mužov. Našlo sa ich dosť, ale bol tu jeden probém, obrovsý problém. Nebolo dosť zbraní! John teda rozdaval všetko- od kameňov po staré laty. Zbrane dostali len piati, najlepší strelci aj to len hrdzavé pištole deringeri. John teda navrhol taktiku ktorú využíval indiánsky kmeň Irokézov. Spočívala v tom že votrelcov napadli z úkrytu ked to votrelci najmenej čakali. Po meste sa povalovalo plno sudov, krabíc, vozov. Presne o polnoci sa banditi chystali prepadnúť mesto. Prehladali celé mesto ale nič nenašli."Dvaja chýbajú! Povedal šéf gangu Murdrige José po tom čo sa jeho gang vratil na námestie."No načo čakate? Chodte ich hladať vy idioti! Teraz nadišla chvíla Kansasanov. Práve ked išli dvaja banditi okolo sudov vyskočili zo zadu John s Henrym a z celej sily buchli týchto banditov po hlave latami. "štyria dole, šestnásti zostavajú." povedal si v duchu John. No v tom uvideli ako padli další dvaja baniditi. "No už len štrnásti". Medzitým do henryho baru vtrhli štyria banditi. . V celom bare bola tma okrem tanečnej sály. Tam ich už čakala Mária s tanečnicami. Len čo tam vošli jeden bandita povedal "aha aké tu máme zlatíčka". Len čo k nim podišli hned čo k nim podišli zo zadu im ostatné tanečnice ktoré stály za dverami tresli stoličkami po hlave. "Ja ti dám zlatíčko" povedala Mária a prikázala ostatným tanečniciam aby zviazala týchto omráčenych banditov. To už zostávalo len desať banditov.
Deti taktiež pomáhali pri vyháňaní banditov. Prikryli zamrznutú mláku snehom. Práve týmto miestom išli traja banditi ktorí sa na ľade šmykli. To prišla chvíla detí ktoré už mali prichystané snehové gule. Začali guľovať banditov. Guľovali ich dovtedy pokiaľ nedošli traja muži ktorí, ako inak, tresli banditov latami po hlave. Ked sa muži Murdriga Josého medzitým nevracali vyslal svojích posledných mužov. So sebou nechal iba jeho verného ochrancu Jima. Teraz nadišla chvíla Henryho a Johna. Podišli zo zadu a shovali sa za starý voz . "Ty si ber toho chlapíka napravo, ja si vezmem Murdrigeho" povedal pošepky John. John teda vyšiel z prava a strelil Jima do chrbtu. Jim padol k zemi a zvíjal sa v bolestiach. Murdrige ale zareagoval a strelil do Henryho. Kedže nemal vela času podarilo sa mu streliť Henryho do nohy. John nezaváhal a vystrelil. Kedže dnes si nevypil kvôli svojej žene strelil mudriga do hlavy. Guľka mu preleteľa pomedzi oči. Nemal ani najmenšiu šancu takýto priestrel prežiť. Ked výstreli počuli zvyšný Murdrigeho ľudia utekali ihned k námestiu. Z budov okolo námestia vyšli strelci ktorým dal John Pištole. Ked vydeli že ich vodca je mrtvý ihned sa vzdali.Ludia sa síce začali radovať ale ked vydeli čo sa stalo s Henrym, ktorý na tom nebol zrovna najlepšie, smiech ich prešiel. V meste ale našťastie sídlil výborný mastičkár menom Greg. Jediným problémom bolo že mal strašne tvrdý spánok.
Vošli do jeho domu aj s kýblom vody v prípade že by sa ho normálnym spôsobom prebrať nedalo. Ale ešte väčším problémom bola jeho žena. Bola presným opakom svojho muža. Bola túčná, uvrieskaná, arogantná a zobudila sa na všetko. Dnes sa takisto zobudila kedže bola v kuchychyni najprv si nikoho nevšimla . Ale ked chcela ísť cez schodisko naspäť do postele zbadala ako celé mesto ide do jej spálne začala vrieskať tak silno že by zobudila každého, teda až na jej muža. Aby takúto tlstú, uvrieskanú ženu bolo možné zastaviť bolo treba až päť silných chlapov. Medzitým do Gregovej izby vošiel John s desiatimi chlapmi. Na nič nečakali, ihned naňho vyliali vodu. No príjemné to zrovna nebolo, ale účinné hej. Ihned začali počuvať "čo ste sa zbláznili? Ak to má vyť žart, tak vám vyšiel, ale teraz ma už nechajte spať."No henry mu odpovedal takisto "žiadny žart to nebol, potrebujeme pomoc pre henryho, bol postrelený." Greg teda vstal a išiel si pripraviť veci. Dovtedy už stihli priniesť henryho. Dokonca aj Gregová žena sa uklidnila po tom čo jej horkoťažko muži vysvetlili o čo sa jedná.
Na daľší deň už henry ležal na posteli s vydezinfikovanou nohou."Vdaka bohu že ste ma zachránili ale kto mi teraz vyzdobý Bar ked mam postrelenú nohu?" Spítal sa Henry Johna, Marie a chlapov ktorí pomáhali na henryho liečení."Len sa ty neboj, máme náhradné riešenie."povedal John."Aké riešenie?" spítal sa prekvapene Henry."pozri sa z okna." s úsmevom povedal John. To už Henry videl ako mu banditi, teraz už len vezni" zdobia Bar. Henry síce nečakal že by sa banditi dali prehovoriť, ale predsalen si pomyslel že naleštená pištol presvedčí každého. Tak okrem prestrelnej nohy dostal aj výzdobu na svoj bar, a darčeky od Priateľov.

THE END

Dúfam že s týmto pribehom dodržujem všetky pravidlá súťaže.
A dúfam že sa vám príbeh páčil;)
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi

Tak skúsil som aj ja...:xmas3

Milý Santa Klaus, počula som že "biele tváre" píšu každý rok, keď stromy stratia listy dobrotivému bielemu Duchovi, Santa Klausovi...Píšu v ňom, čo chcú na Sviatok narodenia zázračného dieťaťa-Vianoce. Ja, malá indiánka Aylen, Ti píšem tento list s domienkou, že aj keď som inej pokožky- vyplníš moje priania.
Sme veľmi chudobná kočovnícka rodina indiánov na západ od mestečka bielych tvárí South Virginia.Môj priateľ Ažihad bol slávny obchodník s bielymi tvárami, predával tabak, kukuricu, lesné plody a veľa ďalšieho, aby si zarobil na živobitie.Môj otec zomrel v boji a v kmeni nás ostalo už len 12.Cez zimu bývam v stane s mojou mamkou, babkou a malou bábkou Melinou...

Nežiadam od Teba veľa, ale o to sú moje prosby viac od srdca a duše...K tohtoročným Vianociam by som chcela, aby konečne biele tváre vyfajčili fajku mieru s našim kmeňom.Neznášam biele tváre, pretože sme im nič neurobili a oni vtrhli na naše územie,ale ich deti sú nevinné ako naše...Ďalej by som si želala takú malú, peknú zlatú vec ktorá po otvorení hrá krásnu pieseň.Môj priateľ Ažihad mi povedal, že sa to volá hracia skrinka...Biele tváre to vraj používajú, keď ich deti nevedia zaspať.
Mám len 7 rokov, no už som toho veľa zažila a preto viem, že musím ochrániť rodinu v ťažkých časoch a to hlavne vo vojne.Preto si želám aj niečo, čo ťa určite zaskočí- potrebujem šťastie...Šťastie a vytrvalosť v boji proti bielym tváram.A asi posledná vec po ktorej túžim je nové oblečenie.To staré je mi už malé a je deravé.Pýtala som sa Ažihada, no obchod mu zavreli, takže ani on už nemá skoro nič...Také nové mokasíny a pekné červené pončo...A teraz, keď je taká zima by sa hodil aj nejaký plášť a klobúk ktorý by ma ochránil pred mrazom...Viac nechcem, anilen bábiku alebo sladkosti.
Dúfam, že všetky priania vrátane môjho splníš.Od Ažihada som počula, že to všetko máš stihnúť do tretieho splnu od tohto dňa a detí je tak veľa ako hviezd na nebi, a tiež dúfam, že ťa to ani nebude stáť veľa tých žltých kovových vecí čo sa volajú "doláre".Mrzelo by ma, ak by si mal s mojimi prianiami veľa starostí... :)
Už vopred Ti veľmi pekne ďakujem za darčeky.
-Aylen z kmeňa Irchatov.

Počet znakov:
[SPOIL]
2le7am8.jpg
[/SPOIL]
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi Curacisko

Milučký Santa Claus.

Moje meno je Aylen, mám sedem rokov a pochádzam zo strááášne dobrého a mierumilovného kmeňa Apačov Keďže mám už tak veľa rôčkov tieto vianoce by Si ma veľmi potešil nejakou peknou bábikou a najlepšie by bolo keby ku nej bolo aj nejaké milučké zvieratko ako psíček,mačička alebo niečo iné čo si vymyslíš len aby sa mi to páčilo a ja ti dôverujem. Ďalej by som ťa chcela poprosiť či by si my mohol priniesť aj nejaké živé domáce zvieratko lebo v našej osade sú samí chlapci a ja nemám s kým sa hrať a tráviť západ slnka lebo chlapci ma nemajú radi lebo som rýchlejšia ako oni a tak ma nemajú radi a nehrajú sa so mnou.
Mojím posledním želaním je aby sa našemu kmeňu začalo dariť pretože keď sa má dobre môj kmeň mám sa dobre aj ja pretože oni mi potom zabezpešia všetko potrebné hračky, jedlo a máme sa dobre. Mám svoj kmeň veľmi rada a preto veľmi dúfam že sa mu dariť ešte pekných pár desaťročí lebo si to zaslúži a mal by byť najmocnejši spomedzi všetkých našich indiánskych kmeňov a možno už aj teraz je najmocnejší pretože má najviac žien,detí,bojovníkov,čarodejníkov,starešinou aj celkovo má najviac ľudí a preto by bolo naozaj férové aj by bol na tom lepšie ako je lebo máme neúrodnú zem a v okolí niesú skoro žiadne lesy v ktorých by sa dalo dobre loviť jelene,lane a iné lesné zvieratká. Pokiaľ by som môjmu kmeňu začťalo dariť lepsšie už by si mi namusel dávať nijaké darčeky pretože by som mala všetko po čom túžim a najmä čo potrebujem aj keď nejaký psíček by ma veľi potešil a určite ním nepohrdnem.

S veľkou pusou pre teba a očakávaním v srdci Aylen.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi: Adirgni

Milý Santa Claus, aha!

. . . .. . . . . . . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . * . . . . . . . . * . . . . . . .. .* .. . . . . . . .* . . . . . . . .. . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . *. . . . . . . . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . . . .*. . . . . . . . . . . *. . . . . . . . . . . . . . . . . .* . . . . . *. . .. . . . . . . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . . . . . *. . . . . . . . . . . . . .* . . .. *. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . *. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . .*. . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . . . . . . * . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . . *. . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . . . . . . * . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . *. .. . .* . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . *. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . . . .. . . *. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . * . . . . . . . . . . . . . . * . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . *. . . . . .. . . . .. . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . * . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . * . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . ..*. . . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . . *. . . .. . . . . . . *. . . . . . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . . . *. . . . . . .* . . . . . . . . . . . . . . . . . *. . . . . . . . . . . . . . . . .* ...

Sneží!!! =D

Ešte som list ani nestihla napísať a už si splnil moje želanie. Vždy som si priala vidieť sneh, lebo tu kde žijem som ho ešte niiiiiiikdy nevidela, ale ocko mi už o ňom veľakrát rozprával. Akurát, ak by si s tým vedel niečo spraviť, nemusel by byť taký strašne studený... Ďakujem veľmi pekne Santa!

S láskou Aylen.
 
Johnov štedrý deň

JOHN
Drsný John s primrznutým úškrnom na tvári, stuhnutým telom, pomaly krokom ide po zamrznutej krajine. Tá zima mu zaliezla pod nechty a drása ho aj na tých najdivnejších miestach tela o ktorých si myslel že odumreli s cigár a whisky . Keď tu na pravo od neho zachytil svišťavý zvuk. Reflexy nemohol zastaviť ani ten krutý mráz, stačila mu jedna rana a niečo tupo spadlo na zem.

SANTA
Rýchlo, rýchlo naložte mi už tie sane s úsmevom od ucha k uchu kričí santa. Dnes je ten deň keď po celom svete roznesie darčeky. Malý elf mu ešte podá mapu a už je na oblohe. Rudolf hohoho dole, dáva Santa pokyny na pristátie, keď mu zrazu.....

JOHN
John sa pomaly blížil k tomu po čom vystrelil. Vietor sa mu zarezával do ušných bubienkov , s tej bolesti sa mu na tvári robili hlboké vrásky. Pozrel dole a napriek zime sa mu na tvári vyčaril niečo ako úsmev. Šťastné a veselé Santa, kopol do veľkého tela v červenom plášti s dierou medzi hustým krvavým obočím . U nás nosí darčeky JEŽIŽKO zasipel John, pomaly kráčal ďalej až kým sa nestratil vo fujavici.

JOHN a list
Ježiško nikdy som ti nepísal, no ale teraz musím. Šerif z Angelf1re príbehu nám vychlastal celú whisky.
Pošli tucet sudov whisky, ďakujem John.
PS: Santa je dole
 
Naposledy upravené :

DeletedUser

Hosť
Výzboba mesta Lady GaGa

Všeci spali.Ráno obyvatelia zistili,že cen noc napadol sneh.Na druhý deň všeci obyvateľia mesta Lady GaGa začali vyzdobovať svoje príbytky.Všeci dávali okolo budou svietacie hady.Do okien vyvesili hviezdy,stromčeky,... .Na druhý deň zakladateľka mesta vydavila stromček ktorý dala do stredu svojho mesta.Stromček bol vysoký 50metrov a bol ozbobení tímy najkrajšími ozdobami.V sobotu obyvateľia postavili asi 5 snehuliakov.Na strechu šerifa zakladateľka postavila obrovského Santa Clausa.Silný chlapispravili malý kopček,aby sa deti mali kde sánkovať.Zakladateľka objednala firmu,ktorá na námestí vytvorila kľzisko ktoré bolo zo spodu osvetlené.z trhu sa stali vianočné trhy,kde sa predávali perníčky,punč ale aj stromčeky a kapry.Obyvateľia kúpili pyrotechniku,ktorú budú o vianoce a silvester búchať.Zakladateľka g.lady1 kúpila CD s dobrou tanečnou hudbou,ktorú bude púšťať na plesoch a zádavach ktoré chystá na vianoce,svianočné sviatky i na silvestra.Kúpila aj CD s vianočními koledami,ktoré púštala na vianočných trhoch.Na stromčeky,ktoré rástly v meste pri chodníkoch dala G.lady1 osvetlenie a ozdoby.V sobotu o 19.00 hod. sa konala akcia,kde zakladateľka 1.rosvietila svoje mesto.Potom sa konal ples.V nedeľu do mesta prišiel Mikuláš.Deti boli štastné,že im Mikuláš doniesol veľa slatkostí.Od pondelka začal po meste chodiť Santa Claus.Deti sa tím Santa Clausom chceli vyfotiť.Ďalšie sobotu bola z centre mesta tombola.Hlavná cena bola nákupná poukáška za 100 eur.každý kto sa zapojil do tomboly získal malého čokoládového Mikuláša.Skoro každý kdo dostal Mikuláša zahodil obal na zem,tak na druhý deň bolo mesto plhé odpadkou.G.lady1 musela zavolať firmu,ktorá tú nečistotu odprace.Firma prišla,upratala nečistotu a mesto bolo zase čisté.Za dva dni 2 obyvateľia vystavali šerifa tak,že bol na najvyššej úrovni.Mestský radca vymyslel ako vyzdobia šerifa,tak aby sa to páčilo celému The Westu.Ked obyvateľia iních mest vydeli to ako je vyzbodení šerif z údivom na to pozerali a začali opakovať po nás,ale to už nebolo také pekné ako to naše lebo to už sme mali my a dva krát to isté už nie je pekné.Ten šerif je vyzdobení takto: V oknách namiesto záclony je blikajúci Santa Claus,Na dveroch je veniec,ktorý sa skladá z šišiek a ihličia,Na podlahe je rohožka s motívom Santa Clausa a vnútri svieti stromček.Pri vstupu do mesta je veľký nápis "Veselé Vianoce".Každý člen mesta sa vždy teší,ked bude daľšia zábava.Na zábavách sa hrá slovný futbal pri ktorom sa všetci zabávajú.Na zábavách je vždy dobrá,tanečná hudba,ktorú vyberá G.lady1,ale občas si pieseň vybere nejaký občan.Každý deň musí G.lady1 posypať chodníky solou,pieskom ale niekedy aj popolom.Každý rok je nakrajšie vyzdobení krajčír.Skoro každý večer sa obyvateľia prechádzajú po meste a pozerajú ako je mesto prekrásne vyzdobené.
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore