Všetky diela k textovej časti Vianočnej súťaže 2010

Je to pekné?

  • Áno, páči sa mi to.

    Hlasy: 4 33,3%
  • Celkom fajn.

    Hlasy: 0 0,0%
  • Dá sa to.

    Hlasy: 2 16,7%
  • Moc sa mi to nepáči.

    Hlasy: 1 8,3%
  • Nie, je to otrasné.

    Hlasy: 5 41,7%

  • Celkový počet hlasujúcich
    12
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5811

Hosť
List Santa Clausovy

The-west Vianoce:
Milý Ježiško som slečna Aylen su už skoro Vianoce a ja ešte neviem čo by som chcela ,ale napadaju ma aj niektore veci a zázraky .Ludská ruka sa ich do posiaľ ešte nedotkla a ešte ani o nich nič nepočula .Moja mama Mária a otec Henry ešte o ničom nevedia neprezrad im to prosim.Včera večer som uprostred celej krajiny ozdobila stromček najväčši aky som našla bol v strede mapy ale dokym by som tam došla pešo prešli by celé Vianoce,ale na to to zacitil moj sob Rudolf ktoremu svietil noc a ešte sane ktore navrhla moja mamina Maria no prišli sme tam podvečer ozdobila som stromček všliakymi guľkami svetielkami ktore som našla doma.ráno som sa vratila domov no mamina s otcinom si nič nevšimli až potom ked šli nazbierať ešte čerstvú trávu čo ostala pod stromami pre Rudolfa všimli si stromček ktory svietil do daleka.To bolo oje prvé želanie chcela by so zo všetkého najviac aby tý ľudia čo behajú neustále po svete boli spriateleny a po sbe uz nestrielali lebo sa bojí chodiť už aj von ..Ďakujem Ježiško že si ma vypočul dúfam že sa mi to splní Ďakujem. tvoja Aylen
 

DeletedUser

Hosť
Opis Vianoc: Marcos

S prvým vdýchnutím mrazivého vzduchu a nesmelou vločkou skrytou v dlani spoznáte, že prichádzajú Vianoce. Tlmený jas žiari nielen z preplnených výkladov, ale odráža sa i v očiach ľudí.Teplo, neha, láska... Nastal čas, keď tie najvzácnejšie city ožívajú, aby aj v dušiach ľahostajných prebudili zvyšky dobra, ktoré často skrývame...

Severák si už hvízda svoju veternú koledu, roztopašne kradne deťom čiapky. Vyštípané líca. Horúca červeň prebudená chladom.Nedozerné hĺbky vôd , teraz v škrupine krehkej a tajomnej zároveň. Čo sa skrýva pod hladinou? Mocná príroda si zachováva vlastné čarokrásno, čakajúce na objavenie tými, čo sú vnímaví k nepolapiteľnému pôvabu zimného podvečera.Komu telo neobjíme mrazivá obruč, studená, tvrdá, naliehavá, keď všade navôkol sa predostrel hmlistý závoj mliečnobielej chumelice? Ešte vždy je tu záchrana. Svetielko v diaľke. Mámi, pozýva bližšie...

Získať ho nie je samozrejmé. Iskierka ľahko nepreskočí.Hrejivý pocit radosti zo stretnutí s rodinou, ten treba hľadať v sebe. Hravý plamienok má najradšej srdcia detí. Potešenie, čisté a neskalené, v pečatí drobným tváram onen výraz, za ktorý by dospelí zaplatili pokladmi sveta.Načo siahať do vreciek, načo mince, trblietavé odlesky drahokamu? Tajomstvo Vianoc prebýva vo voňavom ihličí, šíri sa s arómou škorice, vanilky...

Dar? Z hĺbky srdca. Komu? Tým, pre ktorých stojí za to žiť. Čo? Úsmev a objatie. Bozk pod imelom, dychtivým svedkom zblíženia. Kto dá viac? Ten, čo cíti na jazyku opojnú chuť medu.Kúzlo bez prútika čarodeja, bez omamných odvarov, krištáľových gulí. Všetko máme skryté v dlaniach, zbrázdených cestičkami dotykov. Bytosti potrebujú vnímať ľudské teplo po svojom boku...

Nielen v čas vianočný.


Autor :Marcos :ocikru:

DISKVALIFIKOVANÝ ZA OKOPÍROVANIE OD INÉHO AUTORA
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi: Ericanda

Milý Santa Claus,


Volám sa Aylen mám 7 rokov a milujem zvierata.Môj otec podniká s bavlnou a Mama pracuje ako sekretárka u šerifa Johna. Pred mesiacom mi zomrelo moje obľúbene domáce zvieratko , môj milovaný psíček Rudolf. Veľmi mi chýba a chcem ho späť. No vrátiť sa už nedá. Podobal sa na Alfreda, psa nášho suseda, Barmana Ktorý pracuje v neďalekom bare.Volá sa Henry Walker. Je to tvrdý muž ale aj milá duša. Keď mi zomrel Rudolf, plakal pri mne. Stále sa ho opýtam či ho nemôžem isť vyvenčiť. Samozrejme mi psa Alfreda vždy dá, veď aj tak je Henry už veľmi starý a tak mu aj pomáham. Neviem ako mi mohli zabiť môjho miláčika , veď máme asi najlepšieho Šeriffa Johna Fitzburna na divokom západe. Mesto Bumble Bee stráži on aj jeho vlčiak Limbo, ak ho stretnem vždy ma oblizuje a skáče po mne. Je hravý ako každý iný pes v Bumble Bee. Minulý rok bola súťaž psov kde môj Rudolf skončil na druhom mieste, prvý bol samozrejme šeriffov pes Limbo. Ale vždy keď vidím nejakého psa je mi do plaču. Každú nedeľu chodím k starému otcovi waupeeho aby som sa za Rudolfa pomodlil a stále mi da sladkosť . Predstavím ti aj Waupeeho. Je to indián žijúci v osade indiánov asi 30 kilometrov od Bumblee bee. Je mi ho ľúto lebo musí každý deň chodiť do baru kde robí hlavného zabávača. Jeho vtipy ma vždy rozveselia. V bare je aj veľmi pekná a príťažlivá tanečnica Maria Roalstad. Muži sú pri ne aj celý deň. Môj otec bol do nej aj chvíľku zaľúbení Mojej Mame sa to vôbec nepáčilo, ale čo už veď je veľmi pekná.Pred 4 dňami som mala 7 narodeniny. Obyvatelia mesta Bumble Bee mi urobili prekvapenie, chceli mi kúpiť psa. Najviac pritom stál kto iný než Henry ,Waupee ,John a Mária. No nepodarilo sa to. Muža so psom asi na pol ceste medzi Jerichom a Bumble bee prepadli. Keď to šeriff zistil, okamžite vydal odmenu na chytenie banditov . No žiaľ nenašiel sa pes a ani muž . Sú to už štyri dni a ja v tom že ich chytia dúfam stále menej. A tak si od teba Milý Santa Claus želám nového psíka

Tvoja najdrahšia Aylen

Môj prvý príbeh nič moc ja viem nejaky skuseni spisovatel:ohodnotite mi to ? Resp.poradite kde robim chyby ? Vdaka za podporu a dufam ze vyhram nuggety . kritizujte prosim
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser2881

Hosť
List santa clausovi

Ahoj santa volám sa Aylen mám 8rokov a chcela by som ťa poprosiť o drobné darčeky. Minulý rok som dostala húpacieho koníka. No ale tento rok by som chcela už naozajstného mustanga alebo poníka mám veľmi rada zvieratká napríklad koníky veľmi by som sa o toho svojho starala. Moja mamička vraví že koníka môžem mať ale ocko je proti bojí sa že sa mi na koníkovy niečo stane a preto mi to nedovolý. Ak by som ťa mohla proprosíť este aby mi moj ocinko urobil radosť tým že mi dovolý jazdiť na koníkovy. A ešte ak by som ťa mohla poprosíť o krásne sedlo na mojho mustanga.Ešte ak by som ťa mohla poprosiť o pár sladkých saloniek alebo čokolád a ešte ak by som mohla niečo vysnívať pre moju mamičku a aj ocinka. No moja mamička stále spomína že už nemá dostatok vecí. A preto by som prenu chcela vysnívať tiež nejaká krásne šaty a krásny perlový náhrdelník. No a pre mojho otecka nejaký krásny nový luk pretože ked bol minule bojovať tak sa mu luk zlomil a asi pred 2týždnami na naše dedinku zaútočili Banditi. Zničily nám celú stajnu a ešte aj pár stanov. Bol to boj na ktorý nezabudnem nikdy moja maminka ma ešte skryla aby sa mi nič nestalo no ale vtedy ma vytiahol dobrý bandita zvaní ANACHRONOXAS zobral ma sadol na svojho kona a cválal do mesta HANKSVILLE tam ma udomácnil GIOWY s CHICK veľmi sa mi tam páčilo no ale predsa prišiel tam moj ocko z jeho ostatnými indiánmi a zautočili ja som tatka bránila aby CHICK a GIOWYMU neurobili nič. V tom prišiel Anachronoxas a chcel ma ochrániť no ale ockov šíp ho trafil presne do srdiečka. Plakala som bola som v šoku ako takáto malá som mohla vidieť niečo takéto? Potom som všetko povedala ockovi a on pokúšal anachronoxasa zachrániť no ale márne. Tak ma otecko zobral ospravedlnil sa Giowymu a Chick a odyšli sme naspäť do svojej dedinky.Povedala som ti príbeh ktorý sa stal mojmu tatkovi tak prosím mohol by si mu priniesť ten luk? a ešte pár šípov no a pre dobráka Giowyho a Chick by som chcela venovať opravu ich mesta Hanksville veľmi ti za toto dakujem santa tvoja AYLEN
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Santa tu sú moje želania..

Milý Santa Claus,
Volám sa Aylen mám 7 rokov a som veľka indiánska princezná. Na úvod môjho listu ťa srdečne pozdravujem aj s mojím a tatinovim najlepším kamarátom Henrym Walkerom. Dúfam, že sa veľmi nehneváš, že sa celý rok neozvem, ale až teraz, pred Vianocami. Chcem ťa o niečo poprosiť. Blížia sa Vianoce, je december a ja si neželám nič iné, len aby si nám poslal do nášho mestečka trošku snehu. Vieš si predstaviť Vianoce bez snehu? A okrem toho snehu už len, aby tu bola navždy mama s tatkom. Ubezpečujem ťa, že som bola celý rok dobrá, a aj keď
som nebola, určite to nebolo naschvál. Snažila som sa. Pomáhala som rodičom, dokonca aj tatkovi s pevnosťou, čo ma nikdy veľmi nelákalo. Ale aspoň bol veselý, že sa o niečo viac postavila jeho pevnosť na nohy. Doma som upratovala, s nikým som sa nehádala viac ako pätnásť minút. Možno s výnimkou mamini a to bolo náhodov dnes kvôli poleve na medovníky. Hnedá alebo biela? No nehádal by si sa aj ty kvôli tomu? A keď už sme pri darčekoch tatovi by si mohol priniesť nieaký ten lovecký nožík a krásne hnedé čižmy. Určite by sa mu nôž hodil na lovenie vlkov, ktorý niekedy zavíjajú až tak, že nemôžeme spať a stými čižmami by sa mu určite lepšie zanimi bežalo. Keď už som pri mamičke a náhodou ti zostane trošku času, mohol by si niečo spraviť aj pre ňu. Ako darček odo mňa, prines jej tanečnú súpravu. Pýtaš sa prečo práve tanečnú? Keď sme boli rúbať v lese vianočný stromček tak videla na východe jednu pani, ktorá sedela na krásnom bielom koni vo fialovej tanečnej súprave a mamičke krásne zažiarili očká. Veľmi by si ma potešil, ale hlavne ju a môjho tatina, pretože ten bude určite celý bez seba keď maminu uvidí na jej hnedom Arabovi v tejto krásnej súprave. A ešte ťa chcem o niečo poprosiť. Viem, asi som náročná, ale aj tak by si ma veľmi potešil, keby nebolo na svete toľko zlých ľudí. Šerif aj s mojím tatinom majú veľa práce s prepravou a chytaním väzňov a potom ho vôbec nevídam doma. S maminom nám je aj smutno bez neho. A ak budeš taký dobrý zaobstaraj Johnovi nášmu dobrému šerifovi nového koníka a daj mu meno Old ako náš ,,starý,, dobrý šerif. A ak si pamätáš na začiatku som ti spomínala Henryho je to barman v našom salóniku a veľmi dobrý tatinov kamarát a ako vraví tatino ,,je ten správny,,. Prosím ťa dones mu nové sako pretože to jeho je už staré a mne sa napáči. A už som sa naučila aj pekne písať ako si si už určite všimol. Ale nezabudni na mňa. Myslím, že si to celkom zaslúžim a tvoj darček neurobí radosť len mne, ale tiež veľa ľuďom v našom meste a hlavne mojím kamarátom a určite aj na ďalekom západe či východe. Tak, keď budeš čítať môj list, spomeň si a ja ti ako poďakovanie postavím v našej pevnosti veľkého snehuliaka. Ďakujem. Tvoja Aylen
P.S.: Dúfam, že som nebola moc náročná.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Váš štedrý deň: eSprit.

Môj štedrý deň

Takže môj najkrajší štedrý deň. Spomínam si na to, akoby to bolo včera aj keď je to už skoro presne 5 rokov. V tento deň sa stalo nesmierne veľa vecí, na ktoré si síce horko-ťažko pamätám, ale snáď na nič nezabudnem. Z tohoto dňa som si zobral aj niekoľko ponaučení. Aby to nebolo také suché opíšem všetky blbosti, ktoré sme v ten deň s bratom porobili. Bol som vtedy mladší, mal som len 20 rokov a robil samé hovadiny. Teda podobne ako teraz. Tešil som sa, že si kľudne pospím pomaličky až do obeda, ale nie, môj brat začal vyvádzať už o štvrtej ráno, kedy mi zobral perinu, dal mi facku a zakričal "SÚ VIANOCE!". Nemal som silu ho ani buchnúť vankúšom po hlave a nechcel som kričať, aby som niekoho nezobudil tak som si ľahol spať ďalej. Zobral som si ponaučenie: Na noc pred veľkým dňom zatvárať mladšieho brata do pivnice. Skutočné vstávanie prišlo až o desiatej ráno, kedy som vstal z postele, vystrel som sa a trošku pocvičil pri otvorenom okne (proste som ho otvoril a keď som cítil tú zimu tak som ho rýchlo zavrel a cvičenie prišlo v podobe ťažkého obúvania do malých teplých ponožiek). Ja s bratom sme mali (a stále máme) taký zvyk, že vždy na nejaký veľký deň alebo sviatok (Vianoce, Veľká Noc, narodeniny a pod.) ten kto stane prvý, tak hneď ráno sa odkradne do kúpelne kde napustí plný kýbeľ a zobudí druhého spiaceho brata. Začal som sa chichúňať, lebo skoro vždy som to schytal, ale teraz som videl brata ako pekne leží zakrytý pod perinou. Keď som však vyšiel z izby a otvoril dvere kúpelne, skoro ma utopila (otupila) tlaková vlna z vedra rehotajúceho sa brata. Stál tam vraj asi pol hodinu a vyčkával. Zbabelec xD. Vrátil som sa do izby, kde som našiel v jeho posteli pod perinou namadžganého veľkého plyšového medvedíka. Zobral som si ponaučenie: Čert nikdy nespí, vždy je v strehu. Tak sme to nejako prežili až do obeda, kedy záhadne zmizli zo stromčeka asi štyri salónky (mama to má porátané, pozor!). Vyšiel som z balkóna, kde som trošku pofajčil (cigaretu! Zo dve zo tri...) a hneď na mňa padlo podozrenie, že som to bol ja a aby zo mňa nebola cítiť čokoláda tak som si dal cigu. Povedal som mame, že je to blbosť a to bol určite ten malý soplák, ale kto by mi veril. Zobral som si ponaučenie: Počas štedrého dňa fajčiť skoro ráno alebo neskoro večer (cigaretu!). Teraz prišla príjemná chvíľa obedu, kde sme však mali len polievku, pretože kapor zostal na večer. Trošku sme si poobede oddýchli pri pozeraní televízora a potom som mal na pláne natáčať otca, ako zabíja kapra (vždy sme mali dvoch, jeden sa zabil skôr, aby sme ho mali na štedrý večer a ten druhý sa zabil na štedrý deň a zjedli sme ho v priebehu ďalšieho týždňa/mesiaca), lenže plán sa zmenil, otec sa porezal, takže som zabiť kapra musel ja. Dopadlo to tak, že síce som ho nakoniec porazil, ale na body rozhodne vyhral on. Bol som snáď viac dotĺknutý ako on. Čo bolo horšie, brat to celé natočil na webkameru, takže na ďalší deň už to behalo po internete. Čo som mohol robiť. Ach jaj. Zobral som si ponaučenie: Pred zabíjaním kapra ťuknúť pár krát po hlavičke s tĺčikom aj brata. Tak sme to nejako prežili až kým neprišla večera.
Takže bolo to tu. Konečne štedrovečerná večera (neznie to divne?). Posadali sme si ku stolu. Nasledoval menší príhovor dospelých a išlo sa jesť. Najprv prišlo na rad ovocie, oplátky z medom ako predkrm a pred kapustnicou ešte menší prípitok. Keďže mal brat len 16 rokov, dostal len likér, ja som si pochutil na tvrdšom alkohole, teda skoro pochutil. Brat si zmyslel, že chýbajú sviečky tak som musel ísť po ne a keď som prišiel všetky poháriky boli prázdne. Zapálil som sviečky a zrazu pozerám - môj je tiež prázdny. Spýtal som sa kto mi to vypil, ale všetkým to pripadalo primitívne hlúpe a zase mi nikto neveril. Brat sa tam dusil v kŕčoch a vtedy mi bolo jasné, že to na 99% vypil on, aj keď aj otec sa nejak usmieval, takže o tom asi niečo vedel. Vypýtal som si ešte jedno, ale dostal som tak akurát panvicou po hlave, vraj viac ako jedno nedostanem "ani klamstvom". Zobral som si ponaučenie: Keď ti niekto niečo dá, využi to skôr, neodkladaj to, lebo ti to niekto ufajčí (ukradne). No a prichádzame pomaly k záveru, keď už som si myslel, že brat tento deň naplno vyhral. Dali sme si ešte súťaž v jedení kapra, ale tú som absolútne nezvládol. Zjedol som 2 porcie, ale keď som videl ako brat tretiu zapíja koktejlom z McDonaldu tak som to vzdal lebo by som to asi vyvrátil. Prišlo na rad rozbaľovanie darčekov. To je jediná vec, na ktorú sa s bratom nepamätáme. Viem, že sme dostali vtedy počítač (spoločný), na ktorom teraz píšem, nejaké doplnky k nemu a oblečenie, ale ďalej si už nepamätáme. Vtedy večer sme si ešte so susedmi ďaleko do noci posedeli vonku a pomaly sme sa poberali spať. Vtedy brat vyšiel von a pááánečku na ničom som sa tak veľa odvtedy nesmial. Ani neviem prečo mi to vtedy prišlo tak smiešne... ale ľudia, môj brat sa tak neskutočne zjééé... tak neskutočne sa zošupoval zo schodov, že som sa skoro pocikal od smiechu, jáj keby ste to len videli xD. Ešte týždeň potom sedel len na mäkkých vankúšoch a pri veľkej potrebe som počul ako skoro plače ako ho bolela prdel xD. Zobral som si ponaučenie: Nezúfaj kým deň neskončí, veď predsa kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie xD

* * *

Dúfam, že sa vám páčilo, ďakujem bratovi, že mi dovolil zverejniť to a pomohol mi z rozpamätávaním na tento skvelý deň a že aj po toľkých rokoch uznal ten deň ako veľkú remízu :D
 

DeletedUser5685

Hosť
list santa clausovi: kisosuchy

Ahoj volám sa Aemi som dcéra barmana Henryho Walkera chcela by som napíst list Santa Clausovi pre mojho otca. On vždy tak tužil po nových hodinkách ja by som ho chcela potešit týmto drobným darčekom tak dufam že sa toto prianenie splní Aemi.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi

Ahoj Sobí Muž!

Volám sa Aylen, teda Malá Hviezdička, mám 7 rokov. Pochádzam z kmeňa Siouxov, aj keď moja mamička je napoly aj z kmeňa Komančov. Bývam spolu s ockom Wauppem, čo v angličtine znamená Rýchly Blesk, a mamičkou Carinou, v angličtine to znamená Ranná Rosa, v indiánskej osade Modrá Rieka pri úpätí hôr Mount Rushmore. Cez letu tu tíško žblnká Niagarský potok, kvitnú kvety, pasú sa mustangy, bizóny sa voľne pohybujú prériou, spievajú vtáčiky a zelenajú lesy. Všetko je tu také pekné farebné a plné života. Ale aj zimu mám rada, guľujem sa s kamarátmi, kĺžem po zamrznutom potoku a préria s horami je nádherne zasypaná snehom. Aj dnes ráno našu osadu opäť prikryla nová vrstva snehovej prikrývky. Keďže sa však blížia Vianoce rozhodla som sa ti napísať svoje vianočné prianie. Keďže je v tomto období veľká zima chcela by som pod vianočný stromček pre babku Grim (Veľká medvedica) novú prikrývku z grizlyho. Babička je už totiž veľmi stará a stále ju niečo bolí, prikrývka by ju aspoň trošku zahriala. Pre dedka Tore (Rýchly Byvol) by si mohol priniesť ten nový vynález. Dedko vraví, že sa to volá petrolojová lampa a bude nám to slúžiť na to, aby sme si večer nemuseli v típi zapáliť oheň. Vraj nám bude stačiť petrolejová lampa a budeme vidieť ako cez deň. Ocko veľmi túži po novom mustangovi, údajne ho raz videl na trhu u bledých tvárach v meste Minnesota. Veľmi sa mu páčil, ale nemohol ho kúpiť, pretože potreboval peniaze na novú winchestrovku. Mamičke by si mohol doniesť novú čelenku z orlích pierok. Stará jej už doslúžila a na lov orlov sa pôjde až keď pominie sneh z vrcholov Mount Rushmore. Pre seba si želám malého psíka sibírskeho huskyho. Dám mu meno Marty, teda Malý Blesk, v lete by si ho aj ocko brával na poľovačky a v zime by sme ho dali do snežného záprahu a rýchlejšie sa dostali k druhým starým rodičom, teda mamkiným rodičom, do susednej osady. A ešte mi dones poníka, lebo sa veľmi veľmi chcem naučiť jazdiť a ocko vraví, že na jeho araba som ešte primalá. Až nám budeš niesť darčeky do osady naše típi nájdeš veľmi ľahko. Nachádza sa na konci osady pri lese, je to tretie od ohrady s koňmi. Pred jeho vchodom nájdeš búdu pre psa, kde máme psíka Butcha, ktorého mi ocko doniesol na piate narodeniny od bledých tvári a tak má iba anglické meno. Butch je veľký biely ovčiarsky pes, tak dúfam že ho zbadáš aj v tom snehu.
Ešte daj zdravie celej našej osade, teplé leto s úspešným lovom našich lovcov aby sme mali zásoby aj na budúcu zimu a ochráň nás pred bledými tvárami, ktoré sa rozhodli všade po prériách stavať tie ozrutné železnice, ktoré nám plašia bizónov a iné zvieratá.
Krásne Vianoce aj tebe Sobí muž a pod stromčekom, kde dáš darčeky mne aj mojej rodine nájdeš darček aj pre seba, bude ťa tam čakať. Aylen

..... na vysvetlenie len uvediem ze Aylen nepoužíva oslovenie Santa Claus, nakoľko len bledé tváre ho volajú Santa Claus, pre Indiánov je to Sobí muž :xmas8
 

DeletedUser

Hosť
List pre teba milý Santa Claus, od Aylen.

Drahý Santa Claus. Volám sa Aylen, mám 7 rôčkov a pochádzam z Arizony. Je to smutné, ale aj počas Vianoc majú moji rodičia veľa práce. Bývame v miestnom hoteli, kde nás ubytovali veľmi milí vodcovia mesta. Svojich rodičov vidím len ráno, keď sa vyspia a sú plný energie a keďže majú svoje deti radi pracujú veľa. Potom ich vidím už len večer, veľmi unavených. Popíšem ti v mojom liste povolania mojej rodiny. Môj otecko prepadáva vlaky, dostavníky, okoloidúcich ľudí alebo vykráda hroby, ale dúfam, že ma kvôli jemu nečestnému povolaniu nepridáš na zoznam zlých detí. Mamička má zase na starosti miestne Zelovocie. Predáva cukrovú trstinu, kukuricu, pomaranče, obilie, fazuľu, paradajky a iné zdravé veci. Môj brat sa vôbec nepodobá na nikoho z mojich rodičov. Až mám podozrenie či je to môj brat. On, narozdiel od ocka šíry vieru, ochraňuje osadnícke výpravy, hasí ohne, vyjednáva o miery, chytá banditov a ochraňuje dostavníky. Je to veľmi múdry a šikovný chlapec. Moja sestra je o 3 roky staršia ako ja, takže robí samé ľahké práce. Čistí ľuďom topánky, vylepuje plagáty a plaší miestnemu farmárovi Mariánovi vtáky z poľa. Marián je veľmi odvážny, aj keď by som to na farmára nikdy nepovedala … ukazoval mi svoju Boonovu sekeru a aj šabľu generála Grunta … Je to veľmi húževnatý človek, za každého počasia sa stará o svoje zvieratká a ochraňuje svoj majetok. Jeho manželka, Darinka, je miestna tanečnica. Každý ju má rád kvôli jej vysokej charizme. A ten jej kudramin slnečník je naozaj krásny. Tiež by som taký chcela, keď budem veľká. Santa Claus a poviem ti ešte niečo, Marián veľmi rád píše dobrodružné knihy a niektoré mi dokonca venoval. A tak si doma pri krbe čítam samé Mariánove knihy o ľudoch, ktorí hľadajú poklady, obchodujú s indiánmi a dobývajú striebro. A čím chcem byť keď budem veľká? Chcem loviť zvieratká. Moriaky, bobre, kojoty, vlky, medvede ... Dúfam, že sa mi pošťastí a budem šikovná lovkyňa, o ktorej sa bude písať v každej mestskej tlači. Môj ocko mi už kúpil krásny, zlatý indiánsky náhrdelník a úžasné mokasíny. Mohla by som od teba dostať indiánske oblečenie a indiánsky klobúk s perím? Koníka mustanga mi doniesť nemusíš, nezmestil by sa pod náš stromček a ocko hovorí, že som na koníka ešte primladá. Nechápem prečo, veď moja, len 10 ročná sestra už jazdí na svojom poníkovi. Môj otec jazdí na bielom koňovi a moja mamička na arabovi. Ale keďže vďaka tvojim darčekom, ktoré mi milý Santa Claus dúfam donesieš, budem cítiť silu duchov indiánov - budem rýchla ako šíp aj bez koňa. Ďakujem ti, že si si prečítal môj list a teším sa na tvoje darčeky. PS:pripravím ti pohár mlieka a tanier čokoládových sušienok, aby si pri ceste k ostatným deťom nebol hladný a smädný.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser177

Hosť
Výzdoba westernového mestečka : Daredewil

Tak a je to tu :)

23. december... To bolo napísané na kalendári ktorý visel nad Henryho barovým pultom.
-„Ale no tak ľudia.. Nechcite ma vytočiť!! Je 23 ešte nemáme ani len stromček v bare.“ namosúrene oznámil Henry.
-„Ale... hik.. Veď sú tu ...hik... Samé.. hik.. svetielka.. Všade dookola.. hik...“ viac zo seba šerif dostať nevedel.
-„Áno jasné a nad hlavou sa ti vznáša anjel John, naozaj by sme mali spraviť poriadnu výzdobu. “ pridala sa do reči Mária.
-„Waupee, ty nepovieš nič?“.
Waupee rozmýšľal až mu vyskakovali žily na čele čo k dlhým vlasom veľmi nepasovalo, ale keďže verili, že ho trafí nejaká dobrá myšlienka, nechali ho tak.

Henry nalial Márii whisky, na čo John reagoval dosť hlasným odgrgnutím.
-„A ja nedostanem??“ Pozrel na Henryho jedným okom, zatiaľ čo druhé lietalo po celom bare.
-„No to určite už len to mi chýba aby si sa sťal ešte viac ako si.“

Henry a Mária vypili svoju whisky a ďalej premýšľali, ako by mohli svoje mesto vyzdobiť, keďže Vianoce oslavovali po prvý krát. Mesto ešte nedostalo všetok potrebný tovar a keďže nebolo poriadne dostavané, prvoradý bol materiál a toho bolo veľmi málo.

-„Ak teda chceme ozdobiť naše mesto, musíme si nejaké tie ozdôbky vyrobiť.“ Došiel Henry k záveru.
-„Ale ako? Nemáme tu žiadneho skúseného sklára, ktorý by vyrobil všetky tie krásne sklené guľôčky. A ak by tu aj nejaký bol, nemá na to dosť náradia.“ Vyviedla ho Mária z omylu.
-„Preboha načo... hik... je vám toľko svetielok..hik.. Veď už ...hik... teraz je ich tu toľko.. hik..., že ledva...hik... vidím na oči.“
-„A čo takto zobrať obyčajné fakle a vložiť ich do sklenených gúľ aby nezhasli? “ trafilo čosi Waupeeho.
-„Jasné, prečo ma to hneď nenapadlo. Veď tu pod pultom mám asi päťsto sklenených gúľ a fakle nebudú problém...“ premeral si Henry divným pohľadom Waupeeho.
-„To si nevymyslel nič lepšie?“
-„A čo..hik... nechať to tak.. hik... ako to je... hik. Veď už aj ....hik tak tu ....hik...máme toľko žiary... hik... že nevidím na oči.“ zamrmlal šerif spod stola.
-„To bude tým, že obidve ti idú na inú stranu.“ Uzavrel debatu s Johnom Henry.
-„Alebo by sme mohli všetkých opiť a videli by toľko svetiel ako John..“ nahlas uvažovala Mária.
-„Áno a kde zoberiem toľko whisky? “
-„A čo takto požiadať ľudí, aby doniesli všetky ozdoby, čo majú a tak ozdobím strom?“ ozval sa Waupee ktorý medzitým znovu upadol do myšlienkového tranzu.
-„To je...hik.. nápad.. pobrať všetkým chľast ...hik.. a vypiť to... hik na oslave.. hik... . Super nápad“ ozvalo sa znovu spod stola.
-„Ale sklapni už a choď sa vyspať. A Waupee, tento nápad je už lepší. Henry choď to oznámiť ľuďom a John... Ty sa choď vyspať.“ Ukončila debatu Mária.
-„Jasné ...hik.. idem chľastať...hik...super nápad.“

O dve hodiny sa všetci obyvatelia zišli pred radnicou aby pozbierali všetky ozdoby. Zo začiatku to nevyzeralo bohvieako, skoro polovica ľudí nemala vôbec nič. Zvyšok priniesol nejaké tie sviečky, svetielka, ale hlavne, jeden z nových obyvateľov priniesol veľkú žltú hviezdu a vtedy to všetkých napadlo..
-„Veď my nemáme stromček!!!!“ Zvresklo jednohlasne asi dvadsať ľudí. To sa zrejme nepáčilo Johnovi, keďže od strachu spadol zo suda na ktorom sedel a teraz sa váľal v snehu a snažil sa otočiť na nohy aby sa mohol postaviť, ale nedokázal ani len mrknúť okom nieto ešte otočiť sa, takže tam ostal ležať a snažil sa pokračovať v pití poležiačky. Ani to nebolo veľmi reálne a tak sa čoskoro začal dusiť, ale nechajme Johna a vráťme sa späť k ozdobám. Keďže deti vedeli, že pod stromček dostanú darčeky, tak neprestali plakať, pokiaľ ich dospelí neuistili, že ozdobia ten stromček, ktorý stojí vedľa nich. Lenže naskytol sa jeden problém. „Ten“ stromček dosahoval výšku neuveriteľných 105 centimetrov, ale stačilo to nato, aby sa deti utíšili a aby Waupee mohol odísť do lesa hľadať nejaký vhodný stromček.. Keď aj s tromi ďalším chlapmi z mesta odišiel, Henry sa vrátil k ozdobám. Našťastie zvyšok ľudí mal doma dostatok ozdôb a celé mesto, stromček a ešte aj na ozdobenie baru. Všetky deti si do rúk nabrali „tie krásne svietiace veci“ a rozbehli sa po celom meste. Vešali ozdoby všade, kde im to prišlo vhod. Niektoré ozdoby boli umiestnené pekne, napríklad na dverách radnice, ale niektoré veľmi nie, napríklad sviečka vo válove v mestskej stajni, alebo tá, medzi fľaškami v Henryho bare. Tá sa nepáčila nikomu, okrem Johna pochopiteľne. Ten bol od radosti, že mu niekto vyzdobil najobľúbenejšiu časť mesta, celý bez seba. Keď deťom došli sviečky, všetky sa zišli pred radnicou a spolu s dospelými sa vybrali rozvešať reťaze. Niektorí z nich skúsili zavesiť reťaz na policu s whisky aby si spriatelili šerifa, lenže pri tom omylom drgli do jednej z desiatok fliaš a tá sa s rachotom premenila na kaluž dobrého alkoholu. John neváhal, vytiahol kolt a išiel si ochraňovať, čo mu právom patrí. Pri tom utrpeli zranenia s následkom smrti ešte tri ďalšie fľaše. John odfúkol dym z koltu a rýchlo utekal so slamkou v ústach zachrániť, čo sa dalo. V tom mu napadlo, že by možno mohol vyskúšať zbehnúť do podkrovia a presakujúci chľast skúsiť zachytiť do vedra. Keď prišiel k schodom a uvidel tých dvadsať schodov až sa mu zatočila hlava.
-„Preboha kto...hik.. to budoval?“ opýtal sa sám seba šerif, keď nenašiel zábradlie. Nakoniec si s tým nemusel robiť starosti keďže sa šmykol hneď na prvom schode a dole sa dostal v neforemnej kôpke. Podobal sa na hŕbu špinavého prádla, na ktorú sa niekto zvysoka vykašľal. Čuch ho zaviedol až k miestu kde presakovali Johnove mláčky šťastia. Položil pod ne lavór a sadol si na mech s kukuricou. Aspoň si myslel, že je to kukurica. Z omylu ho vyviedlo čosi ostré, na čo si sadol. Keď odhodil všetky plachty, tak nevedel uveriť vlastným očiam.

Na námestí zatiaľ všetci čakali na Waupeeho s chlapmi, ktorí sa nie a nie vrátiť z výpravy z lesa.
-„Tak kde je? To je taký problém nájsť jeden stromček?“ vypytoval sa Henry.
-„Možno sa len niekde zdržali“ snažila sa vniesť do ťažkej situácie dobrú náladu Mária. „Možno našli taký veľký stromček, že ho nevládzu doniesť.“
-„Áno to ur...“. PRÁÁÁSK!! Prerušila ho rana zo zrejme veľmi kvalitnej brokovnice. V tom sa zjavil Waupee a jeho traja spoločníci. Vlastne už len dvaja, lebo jeden z nich to dostal kým dobehli do mesta.
-„Skryte sa!!!“ kričal Waupee hlasom mŕtvoly „Prepadli nás po ceste utekajte do svojich domov.“
-„No poďte vy krysy“ s úsmevom na tvári a koltmi v ruke vrieskal vodca banditov.
Úsmev z tváre mu zotrel John s fľašou v jednej ruke a stromčekom, napoly zabalenom v handrách. Zhodil na zem stromček, opatrne položil fľašu, vytiahol kolty a začal strieľať všetko, čo sa pohlo, vrátane veveričiek a vetrom kolísaných sviečok. Banditi sa s krikom pobrali kade ľahšie, čiže smerom od Johna, ktorý ešte pálil päť minút, aj keď náboje mu došli po druhej veveričke. Ľudia pre istotu ešte chvíľu počkali a potom sa začali zberať pred radnicou znovu.
-„Tento stromček som usilovne hľadal v podkroví Henryho baru.“ Hrdo oznámil John, aj keď my vieme, ako to bolo. Stromček pomaly postavili do diery, ktorá bola vykopaná v priebehu zopár sekúnd. Potom sa pustili do ozdobovania. Ešte im zostalo zopár ozdôb, ale nebolo toho veľmi veľa. Johnov nápad zavesiť tam aj tie dve veveričky veľmi neuspel a tak sa museli uspokojiť s tým, čo ostalo. Ani ďalší jeho nápad, že by stromček ovešali fľašami od whisky sa veľmi neuchytil, ale nakoniec mu dovolili aspoň zavesiť hviezdu na vrchol stromčeka. Návrh na zviazanie piatich fľašiek do tvaru hviezdy tiež neprešiel a tak tam zavesil tú hviezdu, ktorú doniesol jeden z obyvateľov mesta. Potom si všetci okrem Johna išli poľahať. Ten sa vraj ide pripraviť na zajtrajšok. Nahlas to nikto nepovedal, ale každému bolo jasné, že ešte stiahne jednu whisky a zachrápe ako tchor a, že smrdieť tiež rovnako. Hlavne, že celé mesto stihli ozdobiť a pripraviť ho na príchod muža v červenom.
 
Naposledy upravené moderátorom:
pauko

Santa ulica 5,Severný pól ,999 99







Milý Ježíško
Ja by som si prosila aby na vianoce každý chudobný človek dostal čo potrebuje a ešte by som si prosila veľký dom lebo ten náš sa ide rozpadnúť.
Môj ocino Waupee je veľmi dobrý človek tak prosím aby si našej rodine dal
veľa štastia a lásky.
Ulo Henry povedal že ak budem dobrá uvidím Ježíška
tak asi dobrá nie som lebo som Vás nevidela.
Myslíte si že som dobrá.
a ak som tak prosím aby ste mi odpísali.
ja som veľmi rada že Vám môžem takto písať.



ps: Moje najväčšie prianie je poník



Aylen
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovi: STREETFIGHETER

Ahojte,ak nahodou vyhram tak neposialajte nuggety mne ale hracovi XIO FUN GA HO - pise z mojho PC.....

Milý Santa Claus,tento rok ťa neprosím o žiadne bábiky a ani nič podobné...Chcem len to aby sa moja mama vyliečila s ťažkej choroby, ktorú už má dosť dlho. Ďalej chcem aby Waupee už konečne prišiel z tej ďalekej cesty, ktorú už plánoval pred pár rokmi,už som ho dosť dlho nevidela a ctnie sa mi za ním. Žiadam ťa ešte o to aby Šerif (John Fitzburn) už prestal piť Whiskey aj aby prestal hrať poker,aj aby prestal už chytať zločincov a venoval sa rodine...Ďalej ťa ešte prosím aby Barman(Henry Walker) netrávil toľko času v salóne a nech by si radšej odýchol, a prenechal svoje miesto niekomu inému - už je dosť stáry. Ešte chcem aby servírke(Mária Roalstad) salóna Henryho Walkera ostala navždy ta láska ktorú už ma odmalička. Ak ešte možem poprosiť daj aby môj brat už nebol taky zlý a venoval sa viacej našej mamičke, ktorá má ako som už písala ťažkú chorobu. A ak ešte môžeš daj aby naše mesto nebolo chudobné, aby obyvatelia, ktorý tu žiju aby boli šťaštný z darčekov aj keď Vianoce nebudú moc super. Daj aby vandali, zlodeji a všetci iný, ktorý pachali zlo, nech ho nepáchajú a daj im lásku do srdca a aby bolí dobrí. Viem že som písala že nechcem žiadnú bábiku ale ak by sa dalo zariadiť,daj mi pod stromček nejakú tú hračku. Milý Santa Claus,to by bolo asi všetko.

Malá Aylen.
 

DeletedUser4346

Hosť
Štedrý Ďeň v podaní hráča:Jajo Jajkl

Cestou do nášho mesta ma prekvapil nezapomenuteľný obraz na zasnežené obchody a zamrznuté okná na hotely.Na rohu mesta som zazrel utekať Máriu s darčekmi domov,asi ich išla skryť na večer.V meste vládla Vianočná atmosféra,mesto sa ligotalo rôznymi farbami.Henry s Johnom chystali vianočný stromček a tequillu na večer.Ja som si dal záväzok že cez Štedrý Ďeň nebudem duelovať nikoho.Henry mi kázal že mám ísť uloviť moriaka lebo nič nebudeme jesť,ale hlavne že pitia bude až cez hlavu.Waupee mal doniesť lososy a nejakú bobuľovú náplň do neho.Na stromčeku nebola tradičná hviezda,ale Sheriffova hviezda,lebo tá čo tam mala byť sa Henrymu rozbila.Mária mala zabezpečiť hostí a nejakú kapelu.Naša kapela je West Stars,no neviem či je taká super ako sa volá,ale nevadí hlavne že bude zábava.Minúta za minútou utekala ako voda a bola tu tá súdna Večera.Prišli tu aj ľudia bez mesta aby sa tu ohriali a najedli sa,no cez Vianoce sa má pomáhať,keby neboli Vianoce vyhodím ich.Ako prvý chod večere je losos poliaty šťavou z aloe vera,a čo sa nestane Henry jedol tak lachvato že mu zaskočila kosť v hrdle,začal sa tak drhnúť ako nejaká opica.Všetko to dopadlo našťastie dobre,kosť sme vybrali.Druhý chod je polivka z bizóna.Ja som dostal super prílohu aj s jeho okom,videl som aj horšie veci ktoré sa tejto polievke nevyrovnajú.Ako tretí chod,hlavný chod,bol plnený medveď s malým prasiatkom natretým tabakovým lístim,natrhaný večer na poľane,v prasiatko bolo naplnené moriakom naloženým v pomarančovom paci,v moriaku bol naložený losos s bobuľovou náplňou z Mesta duchov.Po tomto chode sa mi do brucha nechce vopchať nič,ale keď je to len raz za rok,tak si dám ešte trošku.Posledný chod je hovädzí steak s listami z cukrovej trstiny a v paradajkovej omačke.Večera bola fakt dobrá,ale ta Henryho dvdsať ročná whisky bola ešte lepšia.Po večeri k nám prišiel Santa a doniesol nám veľkým aj malým darčeky.Od babky som dostal ako stále štopkané ponožky.Najkrajší darček bol od našich vývojarov,ktorý nám doniesli opasky a nohavice,Ďakujeme.Tento ďeň je najkrajšá v mojom živote.


Autor:Jajo Jajkl.
 

DeletedUser

Hosť
Príbeh zo Štedrého dňa na divokom Západe:WeTik1999

Bolo chladné ráno a Henry práve vstal. Došiel do baru ale zo smutným výrazom vošiel pretože jeho baru niečo chýbalo - bol to stromček.Rozhodol sa že zájde za Šerifom Johnom aby spolu išli sťať nejakú jedličku.Keď si tak išli po lesíku
tak zrazu počuli zvuky cudzej reči.Boli to Siuxovia, ktorý išli loviť medveďov grizzly aby na štedrý večer neboli hladný.Našťastie sa rozhodli pokračovať ďalej, a nechali Henryho a Johna ísť.Keď už našli peknú jedličku tak sa vybrali späť do baru.Keď prišli do baru čakala tam Mária z ostatnými tanečnicami na zákazníkov. Henry oznámil že dnes majú voľno, ale musia pomôcť zo zdobením stromčeku. John išiel na chvíľu domov po ozdoby.Keď sa vrátil už na stromčeku boli zavesené reťazce zo zlata ako dôkaz bohatého srdca Márie.
Keďže šerif doniesol gule tak začali vešať tie.Večer sa zišli v bare významné osobnosti mesta ale aj obyčajný ľudia.Vojaci ako darčeky dostali medajle, starosta nový oblek, občania príspevok 200$ a šerif nový Revolver, priam výstavný kúsok z roku 1890.Ale na niečo predsa zabudli - Na Henryho! A zrazu "Niekto klope" zakričal starosta.Bola to sestra Henryho z darčekmi pre neho.A tak strávili všetci spokojné Vianoce - za troj metrovým stolom ktorý mal plno štedrých darov.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Výzdoba westernového mestečka: Dragon Fighter

Ahojte! Rozhodol som sa zapojiť do súťaže a predkladám svoj príbeh. Dúfam, že sa Vám bude páčiť. Koniec je síce veeľmi skrátený ale musel som sa zmestiť do 10 000 znakov. Koniec bude ale v druhom príspevvku(nezmestí sa mi to) takže prosím moderátorov o tolerovanie doublepostu. Poprosím kritiku ale ak by to šlo tak nie príliš ostrú

Bolo tiché mrazivé ráno. Barman Henry Walker sa celý premrznutý prebudil. S nevôľou sa posadil a pomaly si pretrel oči. Pozrel sa von oknom a na veľké prekvapenie nevidel to čo zvyčajne. Celé mestečko totiž bolo posypané vrstvou snehu. Henry sa pozrel do adventného kalendára. Bol deň pred štedrým večerom. Henry si ani nevšimol, ako rýchlo sviatky prišli. Pomaly vstal a začal sa obliekať. Vzal si aj niekoľko vrstiev, pretože kým sa bar trocha ohreje od ohníka v peci bude v ňom zima. Pri tom, ako sa obliekal si šomral „mal by som si kúpiť teplejšiu prikrývku“. Bola to pravda. Tá jeho už nebola najteplejšia, aj keď to kedysi bola kvalitná prikrývka z ovčej deky. A navyše Henry už nebol práve najmladší. Keď sa obliekol pomaly zišiel dole do baru. Okamžite siahol do debničky, kde mal nachystané drevo. Nabral si ho plnú náruč a polená jedno po druhom nastrkal do pece. Pec zapálil a podišiel ku dverám. Tabuľku obrátil nápisom “Otvorené“ smerom do ulice. Potom bar odomkol a čakal kým prídu prví zákazníci. Sotva došiel k baru a začal chystať raňajky pre štyri osoby dvere sa otvorili. Dnu vošiel asi najvernejší zákazník- John Fitzburn. John bol miestnym šerifom. Ako každé ráno pozdravil Henryho a sadol si za stôl najbližšie pri bare. Henry mu doniesol kus šunky a čerstvý chlieb. John si automaticky vypýtal pohárik whiskey ale tentoraz mu ho Henry nenalial. John sa naňho udivene pozrel a spýtal sa „čo myslíš tým, že dnes mi ešte nenaleješ?“ Henry mu akurát išiel odpovedať no vtom sa otvorili dvere a dnu vošla Mária, tanečnica v Henryho bare. Pozdravila Henryho a Johna a opýtala sa o čom sa rozprávajú. Henry aj jej priniesol šunku a chlieb na raňajky a popritom jej povedal o čom sa s Johnom rozprávali. Potom povedal šerifovi, že mu nenaleje, pretože šerif najprv musí ísť do mesta a musí povedať všetkým občanom, nech dnes poobede nachystajú ozdoby. Každý štedrý deň totiž vyzdobujú budovy v meste ozdobami od výmyslu sveta. Každý vytiahne čo má a spoločne sa postarajú o to, aby ich mesto na Vianoce nejak vyzeralo. John síce najprv neochotne frflal ale potom sa postavil, že to urobí. Whiskey pre neho totiž bola dostatočnou motiváciou. Vyšiel von a stretol tam Waupeeho, indiána z neďalekej osady. Waupee patril medzi troch stálych Henryho zákazníkov a medzi jeho najlepších priateľov. Pozdravili sa a každý išiel svojou cestou- Waupee do baru, kde ho už čakali Henry s Máriou a John mal namierené k vedľajšej budove- k obchodu krajčíra. Tunajší krajčír predával rôzne pokrývky hlavy od obyčajných čapíc cez kožené klobúky až po cylindre. Okrem toho predával aj rôzne druhy oblečenia- košele, kockované košele, vesty, saká, kožené a látkové bundy, plášte, a samozrejme predával aj topánky- zničené, plátenné, topánky s ostrohami, čižmy, jazdecké čižmy, pracovné topánky, drahé topánky, mokasíny, sandále a ešte všelijaké iné. John teda podišiel k obchodu, ale krajčír bolo zatvorené, krajčír zrejme ešte spal. John si povedal, že sa tu zastaví cestou späť a pobral sa k zbrojárovi. Ten mal už otvorené tak vošiel dnu. Pekne ho pozdravil a pripomenul mu, čo má dnes po zatvorení urobiť. Najprv sa pobral k dverám ale potom sa otočil a túžobne si začal prezerať zbrane. Boli tu zbrane strelné aj ručné, silnejšie a slabšie. Proste tu bola zbraň pre každého. Od najmenších kameňov, prakov, predovky, až po kolty Peacemaker, Schofieldy a šesťranné kolty pre strelcov a od dorážkových dýk, obuškov, britiev až po dobyvateľské meče, šable kavalérie a drevorubačské sekery pre silných chlapov. Rozlúčili sa a šerif sa pobral ďalej. Vedľa bola budova radnice. Starosta zbadal Johna ako vychádza od zbrojára a vedel, že má namierené k nemu. Rýchlo teda na seba nahodil krásny kožuch a zišiel dole. Pozdravil Johna a pozval ho hore na raňajky. John mu však povedal, že už raňajkoval a tak mu starosta poprial príjemný deň a išiel späť do svojej teplej kancelárie. John zamieril ku hrobárovi, ktorý si práve chystal lopatu. Nebolo to ale preto, že by bolo treba v predvianočný čas niekoho pochovávať, ale každú zimu robil niečo iné- odhŕňal sneh. Keď John vybavil čo mal ponáhľal sa, pretože už mu nezostávalo veľa práce a chuť na whiskey sa stupňovala s každou minútou ktorú odbíjali veľké hodiny na radnici. Cestou do obchodu so zmiešaným tovarom stretol hŕstku mužov chystajúcich sa na ich obvyklé práce. Aby si ušetril námahu poprosil ich, aby o príprave na zdobenie informovali ostaných. Takisto im nakázal, aby to posielali ďalej. Potom sa rezkým krokom vybral smerom k obchodu a smial sa popod fúzy. Ak by totiž vyšiel jeho plán mohol by sa dostaviť do Henryho baru na svoju obľúbenú whiskey oveľa skôr ako plánoval. Keď vošiel do obchodu ovanula ho príjemná vôňa. Bola to vôňa ktorá sa šíri len počas zimy- bola to totiž sladučká vôňa medovníkov, salóniek a rôznych drobných sladkostí. V čase Vianoc boli totiž veľmi obľúbené. Každý si predsa rád zamaškrtí a hlavne v zime. Aj šerif teda vytiahol z vrecka niekoľko dolárov a vybral si dva medovníky. Keď ich dojedol porozprával sa s obchodníkom a odišiel. V obchode sa okrem týchto sladkostí predávali rôzne náhrdelníky- kravaty, motýliky, indiánske náhrdelníky, šatky, stuhy a mnoho ďalších. Zamieril k poslednému miestu ktoré ho delilo od jeho milovaných pohárikov. Týmto miestom bol mestský trh. Každý víkend sa tam totiž stretávali obchodníci nielen z mesta ale aj z bližšieho či širšieho okolia. Ináč tomu nebolo ani dnes. Veď sa ani nie je čomu diviť- sú predsa Vianoce. Aj napriek pomerne skorej rannej hodine tam stálo značné množstvo stánkov. Každý obchodník sa snažil urobiť zákazníkom čo najlepšiu ponuku. Mestom sa rozliehal hluk, čo bolo jasným znakom čulého obchodovania. Šerif sa pobral medzi stánky. Stretol tam kopu známych, s niektorými sa aj dal do reči. Najdlhšie sa zdržal pri stánku jeho priateľa mäsiara. Pre Vianocami tam mal kopec rôznych druhov mäsa- moriakov, niekoľko druhov rýb ale aj šunku či iné mäsové výrobky. Uprostred ich rozhovoru sa tam ale nečakane objavil Waupee. Poslal ho Henry s odkazom pre Johna. Šerif si totiž neuvedomil, ako čas plynie. Pozdravil sa mäsiarovi a povedal Waupeemu, že je o pár minút v bare. Potom rýchlo prekľučkoval pomedzi stánky, kde tu povedal, aby sa pripravili a potom sa ponáhľal smerom k baru. Vošiel dnu a hneď namieril k stolu. Vypýtal si od Henryho pohárik, ale skôr než ho dostal vypočul si prednášku od henryho. Henryho monológ ukončil slovami “dobre, už si to zapamätám“ a vzal henrymu fľašu z rúk. Nalial po poháriku nielen sebe, ale aj Henrymu, Márii a Waupeemu. Henry najprv chcel niečo povedať ale potom sa radšej zastavil. Jedným ťahom vypil whiskey a pohárik položil na stôl. Všetci dopili a vzápätí mali plný pohár. Tentoraz ho ale naplnil Henry. Potom sa všetci začali baviť na tému tohtoročných Vianoc. Ani sa nenazdali a ich debata sa pretiahla aj na niekoľko hodín. Postupne sa do baru schádzali rôzni hostia. Boli to väčšinou ľudia, čo prišli do mesta na Vianočné nákupy. Ale bolo tu aj pár iných ľudí, od potulných dobrodruhov až po vášnivých pokrových hráčov. Keď sa všetci štyria naobedovali a vypili si po poháriku whiskey, Henry vybehol hore po schodoch. John sa začudovane pozrel na Máriu a ona mu pohľad vrátila. Henry bol o dve minúty naspäť a doniesol akúsi škatuľu. Už ju chcel otvoriť keď sa ozval Waupee. Povedal, že sa musí poponáhľať do osady a vráti sa až zajtra. Keď odišiel Henry otvoril škatuľu zhora. Vytiahol niekoľko sušených pomarančov, salóniek, drahokamov a ozdobných farebných reťazí. John sa ho spýtal načo to je. Henry mu povedal, že sú na ozdobu stromčeka. John sa naňho pozrel pohľadom, z ktorého sa dalo vycítiť, že nepochopil. Henry to tiež zbadal a vraví: „Áno, dnes ideme zohnať stromček. Len čo si vyfajčím fajku berieme pílku a ideme.“ Ako to povedal už bol vzadu v malej miestnosti za barom, kde mal svoj sklad. Mal tam všetky veci, či už zásoby pre bar, nástroje alebo hocičo iné. Potom nastalo asi na desať minút ticho. Henry dofajčil a tak sa aj s šerifom obliekli a vyšli pred bar. Henry držal v ruke pílu a John mal ruky zastrčené hlboko vo vreckách. Pomalým krokom sa vybrali smerom von z mesta. Smerovali k hustému lesu, kde mali v pláne zrezať čo najkrajší stromček. Hľadanie im netrvalo dlho a tak sa pustili do pílenia. Trvalo im síce trocha dlhšie, no nakoniec ho spílili. Potom ho odtiahli do baru. Henry ho postavil do kúta. Miesto pre stromček bolo síce v strede ale najprv museli s Johnom premiestniť niekoľko stolov. Potom stromček postavili tam kam patrí a s radosťou si ho obzerali. Potom John povedal, že musí odísť, pretože aj deň pred štedrým večerom je stále šerif. V bare ostala okrem Henryho už len Mária a tak sa obaja pustili do výzdoby. Najprv povešali na stromček sušené pomaranče a nejaké salónky a potom sa pustili do omotávania barového pultu farebnými reťazami. Kde tu položili aj vetvičku ihličia a reťaze dali aj na stenu. Keď bola výzdoba hotová Henry pustil Máriu domov. Chcela totiž urobiť ešte nejaké nákupy. Henry teda podišiel k baru a zapálil si fajku. Až do večera do baru neprišiel takmer nik, dokonca sa nevrátil ani John. Henry teda zatvoril bar skôr a išiel si ľahnúť. Zajtra musí vstávať skôr aby stihol prichystať večeru. Noc mal pokojnú a snívalo vyspal sa dobre. Na druhý deň sa zobudil síce dobre vyspatý, ale premrznutý. Rýchlo sa obliekol a zišiel dole. Zakúril v peci a vyšiel von. Celé mesto bolo krásne vyzdobené. Podobne ako v bare, hlavnými ozdobami boli reťaze. Vrátil sa do baru a narjedol sa. Potom si zapálil fajku a keď ju dofajčil išiel do mesta. Vrátil sa až pred obedom. Rýchlo do seba nahádzal a pustil sa do prípravy večere.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore