Všetky diela k textovej časti Vianočnej súťaže 2010

Je to pekné?

  • Áno, páči sa mi to.

    Hlasy: 4 33,3%
  • Celkom fajn.

    Hlasy: 0 0,0%
  • Dá sa to.

    Hlasy: 2 16,7%
  • Moc sa mi to nepáči.

    Hlasy: 1 8,3%
  • Nie, je to otrasné.

    Hlasy: 5 41,7%

  • Celkový počet hlasujúcich
    12
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Jeho klasická Vianočná večera pozostávala z fazuľovej polievky, pečeného moriaka a pomarančového koláča. S prípravou mu ako každý rok prišla pomôcť Mária. Vyzliekla sa a už varili dvaja. Príprava sa pretiahla až do neskorého popoludnia. Obajasi šli na dve hodinky oddýchnuť hore do izieb. Keď sa prebudili dole stretli Johna a Waupeeho. Pozdravili ich a všetci štyria sa pustili do Vianočnej večere.
 

DeletedUser

Hosť
List od malej indinánky v podaní Pauli-Samie3

Santa Claus?


Volám sa Aylen a mám 7 rokov. Vraj na to iba vyzerám , vraj zmýšľanie mám dospelej. Nuž, bola som tak vychovaná. Nikdy som neverila na zázraky. Nikdy. Bola som učená na zvyky našeho kmeňa. Niekedy to nebolo najpríjemnejšie s ockom chodiť loviť bizónov a iné zvieratá, ale mali sme zaužívané určité pravidlá. Nikdy nám netĺkli do hlavy nezmysli o rôznych vymyslených postavičkách, ako je zúbková víla a podobne. Nikdy sme neslávili nič okrem dňa vďakyvzdania. Ani narodeniny... Nič. Náš kmeň je trošku zvláštny a niekedy je ťažké vyžiť si tam ako dieťa. Žiadne hračky... Zábava. Som skoro jediné dieťa ak nerátam toho malého špunta od vedľa , tuším sa volá Geronimo. Má len jeden rok. Jednoducho, sme kmeň čo spolieha na seba a nie na zázraky. Ani v škole v rezervácií, kde chodia aj deti z iných kmeňov sme moc nedúmali nad touto témou. Až do dnes. Necítila som sa dnes v škole dobre. Všetci vraveli, čo dostanú tento rok na ten zvláštny deň. Vraj Vianoce. A vraj chodí nejakýsik pán. Pán Claus... Ako sa to volal? Sant Claus? Santa Claus, áno tak to bolo. Nosí darčeky a plní želania a vraj to stihne v jeden deň. Vraj stále chodí v červenom a má bielu dlhú bradu. Biela... Vraj farba snehu. Nikdy som ho nezažila. Dokázal by to Santa Claus zariadiť? Vraj mi splní všetký želania. Je to pravda?



Tak teda.. hm... milý Santa Claus...
Tento list píšem tajne , ockovi otočená chrbtom. Ak sa ma spýtajú čo píšem , poviem že domácú úlohu. A už mám prvý hriech. Viem , že klamem, ale inak sa to nedá , ale keď ja si tak veľmi želám pár vecí. Tak začnem... Nikdy som nevidela sneh. Na západe nesneží. Vraj je studený a deti si s nich stavajú akésik čudné postavičky. Možno to je výmysel. Ale predsa. Prajem si sneh. Ďalej by som ťa chcela požiadať aby môj otec Waupee stále nesedel v sálone. Večer príde domov a nemá na mamku čas. Je celý zafajčení od tabaku a to sa tiež mamke nepáči. Prosím... zariaď to. A prosím. Povedz bocianom aby mi priniesli bratčeka. Nemám sa s kým hrať. A najlepšie v mojom veku, nie takého prcka ako je Geronimo. Nemohla by som sa s ním hrať. Asi budem náročná , ale aby sa mal môj nový brat s čím hrať, chcela by som húpacieho koníka ,ako som videla u jedného dievčaťa od nás zo školy. A poníka! Ozajstného , živého, aby som mohla chodiť vedľa ocka na mustangovi. Priala som si toho veľa? Existuješ? ...

Počkať... Á... čo to je vonku? Je to malé..biele... krehké ... Veď to je sneh! Santa určite existuje!
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Môj príbeh o Vianociach...

Chcel by som Vám porozprávať príbeh, ktorý sa určite týka aj Vás, a taktiež v ňom máte určitú úlohu. Písal sa rok 1976, áno určite sa teraz pýtate, ako v ňom môžte vystupovať, keď ste sa ešte niektorý ani nenarodili, alebo niektorý z vás ste ešte boli len malé bábätká, ale k tomu sa dostaneme. Ako som vravel, písal sa rok 1976, bol štedrý deň a na celom šírom svete, i v tej najnepoznanejšej krajine, i na najmenej poznaných miestach, kolovala vianočná nálada.
V jednej nemenovanej dedinke, vychádzali ľudia z domov, pokochali sa nádherným dňom, a hneď sa pustili do zdobenia ulice. Muži si z pivníc a garáž, vytiahli zaprášené krabice s vianočnými ozdobami, kde našli aj staré vianočné pohľadnice, ale aj fotografie, na ktorých boli zachytené tie najkrajšie, ale i tie najzábavnejšie momentky, pri ktorých som i dokonca ja neudržal smiech. Takto v dobrej nálade si prisunuli rebrík k streche a pustili sa do zdobenia. Niektorým sa už sviečky pokazili, ale to nevadilo, lebo dobrý susedia im ihneď požičali svoje staré. Keď už mal niekto svoj dom ozdobený, nešiel si oddýchnuť, to nie. Takmer okamžite sa presunul k ďalšiemu domu a začal pomáhať tam. Medzitým ich dcéry zdobili vianočný stromček, a ich ženy varili polievku a vianočný punč. Hmmmm... tá vôňa, ihneď sa každému slinky zbiehali. Takže aj preto malých chlapcov vyhnali von sa sánkovať, stavať snehuliakov, alebo len tak si vyprávať, čo si myslia, že dostanú na Vianoce. Ani jedna ruka sa počas Štedrého dňa nezastavila. Až na dve. Tie dve patrili chudákovi bezdomovcovi, ktorý o hlade a v zime, trpel krčiac sa na ulici, v snahe prosiť okoloidúcich, či by mu aspoň na Štedrý deň neposkytli posteľ a jedlo. Ale nechcú. Zrazu sa s tváre každého človeka vytratila tá ochota pomáhať, tá štedrosť a vianočná milosť... zrazu sa v každom zjavil odpor a lakomosť. Úbohý bezdomovec chodil od domu k domu, porozprávať sa s rodičmi, prosil ich aspoň, či by sa nemohol vyspať, a dať si kúsok chleba, veď tak by si to Santa Claus, želal. Aby si každý pomáhal. Ale hneď ako spomenul tie slová "Santa Claus", nejediný muž sa pustil do smiechu.
" Chodte mi s tým niekam, len mi nevravte že naňho veríte! Haha! "
" Áno verím, a mali by ste aj Vy! "
" Vypadnite! "

No bezdomovec neľutoval seba. Ľutoval týchto ľudí, že ako mohli prestať veriť v niečo, tak skutočné, v niečo tak čarovné, bez čoho Vianoce nie sú pravými Vianocami. V nádeji, prišiel za malými chlapcami, ktorý si práve stavali snehuliaka a kade tade mu pripínali gombíky, ruky, nosy... pravdepodobne vytvárali asi nejakého snehuliako-muntata, pri ktorom sa bezdomovec neubránil úsmevu. Spýtal sa ich, či veria v Santovi. Chlapci sa hlasite zasmiali a povedali:" My už sme veľký ujo, neveríme v niečo čo neexistuje. " V tom bezdomovcovi a aj Santovi puklo srdce. Áno počuli ste dobre, aj Santovi. Santa Claus po celý čas sledoval bezdomovca, a keď počul, keď videl, že nikto, takmer nikto neverí v jeho, tak sa nebránil slzám. Do hlavy mu stúpol hnev a rozhodol sa že už žiadne darčeky roznášať nebude! Avšak, zo slzami v očiach, ďalej sledoval bezdomovca, ktorý chodil k jednému domu, k druhému, a stále počúval odmietnutia a hlasité smiechy, kým nenarazil jeden menší domček, pravdepodobne dom menej bohatých ľudí. Pristúpil k domu všimnúc si že dom vôbec nie je ozdobený, zaklopal na dvere. Otvoril mu starší muž. Bezdomovec zase, už po stý krát sa spýtal na otázku. Nečakal, že ľudia ktorý majú málo jedla len pre seba, sa budú deliť s niekym akým je on. No neuveriac, starý muž ho pozval s radosťou k sebe, poskytol mu jedlo, posteľ a na Štedrý večer, keď sa chystali večerať. Bezdomovec predniesol malý príhovor:
" Rok po roku, ľudia prestavajú veriť v tento nádherný deň, dokonca i malé deti neveria v Santovi Clausovi. Určite sa na nás pozerá a nepáči sa mu, že ľudia z neho robia rozprávku. Ale mal by vedieť, že v tej hŕstke ľudí sa vždy nájde človek, ktorý bude veriť, takisto ako ja, lebo ja budem mať pre neho vždy miesto vo svojom malom srdci. "
Po tomto sa Santa neubránil slze, ihneď hnev vypustil a rozosmial sa a prešiel do dielne k malým elfom, povedal všetkým nech zase začnú robiť hračky, nech sa veselia! Nech spievajú! Dokonca sám zaspieval zopár veršov, len nech sa pracuje elfom lepšie. Ako ubiehali minúty, sekundy. Santa si pripravoval sane. Pozeral na hodinky a Joj! 23:59, za minútu polnoc, ihneď bežal do svojej pracovne. A hneď ako odbila polnoc, buchol na zvonec a všetko na zemi sa zrazu zastavilo. Dokonca i čas. Čakalo ho veľa hodín, kým poroznášal všetky darčeky, a tých bolo tento rok veru veľa! Potom ráno, keď sa bezdomovec zobudil, našiel starého muža pod stromčekom ako s úsmevom rozbaľuje darčeky. No bezdomovec si tam nenašiel nič. Ani jeden darček, ani jedna škatuľka s jeho menom, avšak na krbe ležal list. Zobral ho do ruky a bolo tam napísané Od Santa Clausa. Starý muž, by rád vedel čo mu Santa napísal. No nechcel vyzvedať a tak sa len zo smiechom tešil spolu s bezdomovcom.
O niekoľko rokov, keď starému bezdomovcovi prestalo biť srdce, ten istý muž, ktorý mu kedysi poskytol nocľah a večeru, v tom najkrajšom dni. Ten istý muž mu zariadil aj pohreb. Nikto iný mu na pohreb ani nešiel, a tak sa len skláňal nad jeho hrobom, v ruke držiac ten list, ktorý kedysi dostal. Poprial mu kľudný odpočinok a chcel mu hodiť ten list do hrobu. Avšak zvedavosti sa neubránil. Otvoril list, pozrel naň, a stála tam jedna veta:
Po mojej smrti, prevezmeš úlohu Santa Clausa, síce svoj život stratíš, ale nový, lepší život získaš.
S úsmevom tvoj Santa Claus
P.S: Ďakujem ti, za zachránené Vianoce

Starý muž sa rozžiaril, položil list do hrobu a začal sa smiať a tancovať. Veď on furt žije! Hahaha! A dodnes neprestával veriť v Santovi Clausovi, dokonca i mnoho ďalších veriť začalo. A teraz, keď je rok 2010, zajtra je Štedrý deň, ten bezdomovec, teraz už ho môžme nazývať Santa Claus, opäť prinesie veľa šťastia a darčekov, do každého príbytku, ale i tým ktorý ten príbytok nemajú! Vianoce sú len o Vás, každý kto verí v Santovi, prináša mu dobrú náladu a tá spôsobuje, že rozdáva viacej darčekov, takže neprestávajte veriť! :)

Určite sa teraz pýtate, odkiaľ toto všetko môžem vedieť? No predsa ja som ten bezdomovec! HAHAHA!
PRAJEM VÁM ŠŤASTNÉ A VESELÉ VIANOCE 2010!

P.S: A nezabudnite sa ráno pozrieť pod stromček;), čakajú Vás tam veľa darčekov ale teraz už Šup! Šup do Postele!:)

Write by Dominik "MrHaVko" Haverla, Copyright 2010
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Výzdoba westernového mestečka

Bol dosť otravný deň. A v malej dedinke za Texasom husto snežilo. Nikomu sa nechcelo ísť do môjho salónika. Ani šerif, Wapu a Mária neprišli. Všetci určite hrali poker u šerifa. Tak som ostal ja sám a bola mi nuda. Nikto neprichádzal a bola už polovička decembra. V tíchto časoch tu minulí rok bolo veľa ľudí. Rozhodol som sa ,že usporiadam súťaž o najlepšiu výzdobu domu. Vyhlásil som schôdzu. Nikomu sa nechcelo čo som si mohol myslieť. ,,Ach jaj čo teraz“. vzdychol som. Zrazu som počul ako všetci obyvatelia stoja pred salónom. Trapas povedal som si v duchu. Zrazu sa ozval jeden staručký dobrodruh ,,Čo si chcel ale pohni je nám zima.“ Až som sa zľakol asi mal nádchu. No napadlo ma ,že usporiadame súťaž o najlepšie ozdobený dom. ,,Dobrý nápad a skade zoženieme tie ozdoby a vôbec čo dostane víťaz“ ozval sa jeden z obyvateľov. Odmena bude veľká až 70.000 dolárov. Tak každý išiel do obchodu z ozdobami alebo do susedného mesta najlepšie dopadli tí čo minulí rok zdobili radnicu všetky ozdoby mohli nechať. Radnicu ozdobili pocestní. Všetci zdobila a všade svietili svetielka. Bol som šťastný však som mal veľkú tržbu. Zrazu bolo ticho žiadne svetlo. „Skrat“ zľakol som sa nikto nič nehovoril a koho som nevidel vzadu. Všetci zaliezli do domov ja tiež.“ Kto to je v tom salóne“ počul som z ďaleka. Vybral som pušku a nabil som ale v tom prišiel šerif zo susedného mesta. Vráť tie peniaze. Zlodej ktorý ma okradol o veľký balík. Začal sa poriadni duel no šerif nemal v pištoli náboje. Tak ho postrelil. Vyliezol som a spýtal som sa čo chce. „Čo chcem“ a zasmial sa „chcem whisky“ Ja som mu ju nedal začal strieľať ako šalený. Trafil niekoľko ľudí. Schopil som sa a vystrelil som ale on to stihol skôr postrelil ma. Čo teraz čo sa stane. Prišiel ku mne lekár „Zomrie“ strachovala sa žena. „On a zomrieť možno vo sne on tu bude ešte najmenej 50-rokov“ Odniesol ma domov salón ostal prázdni. Sadol som si k oknu a pozeral ako obyvatelia opravujú stĺpy. Elektrina bola už o 10 minút. Žena prišla a povedala aby som sa venoval deťom. O hodinu som zase išiel k oknu. Až som plakal od šťastia keď som videl tu výzdobu. Zo malých svetielok bol veľký názov. Veľa šťastia Henry. Všetci minulí úspory na výzdobu v domnienke ,že vyhrajú 70.000 dolárov. Ale namiesto toho Ozdobili jeden veľký starý hotel. Bol celý vysvietení. Farby boli rôzne a kto vyhral 70.000 dolárov nikto ostali v radnici. A všetci boli spokojní. Boli to naše najlepšie dni výzdoby mesta. A ako dopadli zvyšní postrelení ľudia. Nebojte nezomreli len mali ďalšie guľky v tele. The End.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
abedyho štedrý deň

Vianoce, kto by sa netešil na túto časť roka.

Mamy vypekajú rôzne dobroty, z ktorých spomeniem len pár a to napríklad medovníky, džemové koláčiky a iné rozmanité pochúťky. Nesmiem zabudnúť ani na tradičnú kapustnicu, najlepšie uvarenú z domácich prísad ako je bravčová hlava, súdková kapusta a vlastnoručne nazbierané huby. K vianočnému stolu nepochybne patrí aj kapor alebo v moderných domácnostiach gazdinky radi pripravujú rybie filé.

No, ale to som už zabehol asi ďaleko od témy a to je, môj štedrý večer. Už od malička som sa tešil na deň, keď sme aj s bratom mali ísť zdobiť vianočný stromček. Najkrajšie spomienky sú asi tie, keď sme prvý krát zasadili stromček do stojanu v izbe začalo rozvoniavať ihličie. Tieto moderné umelé stromčeky ľudom uberajú tento prekrásny pocit.

Ak v mysli zablúdim ešte hlbšie, tak si spomeniem, že mama kedysi dostávala na vianoce v práci kolekcie. Na tento okamžik som sa veľmi tešil, kedže aj s bratom sme presne vedeli, čo sa stane keď sa nám tie skvostne zabalené kúsky dostanú do rúk. Lenže na toto sme si museli vždy pár dní počkať, inak by bol náš vianočný stromček úplne prázdny.

Ďaľšia vec, hneď ako sme pripravili stromček bola, že sme začali viazať farebné nitky na čokoládky z kolekcie, aby ich bolo možné zavesiť na stromček. Možno si viete predstaviť, ako sme museli bojovať, aby sme nezačali rozbaľovať a papať všetky tie dobroty.

Viazanie bola asi najťažšia práca z celého dňa. Keď sme skončili, tak sme zavesili kúsky, ktoré sme dočiahli, so zvyškom nám pomohla mama. Ozdoby ako vianočné gule, žiarovky a pozlátka taktiež urobila mama, lebo inak by to asi nedopadlo dobre, najmä keď viete, ako sú chlapci v mladom veku strašne tvrdohlavý a myslia si, že všetko dokážu.

Celá výzdoba stromčeka netrvala moc dlho, možno pár hodín ale čas nám ubehol veľmi rýchlo, pretože nás to bavilo.

Pamätám si, ako sme vždy pred jedlom museli zhasnúť všetky svetlá a strýko niesol z kuchyne zapálenú sviečku a keď vošiel do izby sme ho museli pozdraviť. Myslím, že predstavoval nejakého posla alebo čo. Pred jedlom sme vždy mali oplátku, na ktorú sme nakvapkali trochu medu a urobili si taktiež medový krížik na čelo. Nasledovala večera. Každý zjedol koľko vládal, okrem mna a brata, kedže my sme si nechávali miesto hlavne na zákusky. Po večeri sme sa museli ísť umyť do kúpeľne, pretože mam nám povedala ,, Ježiško dá darčeky iba deťom, ktoré poslúchali celý rok a nie sú špinavé ”. Rýchlo sme utekali do kúpeľne aby sme čím skôr boli spať. Ježiško naozaj prišiel a doniesol nám kopec darčekov.

Trvalo nám roky, kým som pochopil ako to vlastne je. Takto si pamätám svoje detstvo a každý rok pred vianocami si spomeniem, ako to bolo, keď som bol malý. Teraz je to už všetko inak. Ako keby sa čaro vianoc niekam stratilo. Všade je len zhon a stres. Ľudia sa naháňajú za darčekmi, o tomto ale vianoce niesu. Rodina, by mala byť spolu a prejaviť lásku , na ktorú možno nebol čas počas roka.

:xmas7 - nemohol som si odpustit tohoto smajlika, je fakt super
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Milí Santa Clous

Milí Santa Claus, chcela by som ťa poprosiť o jeden darček.Chcela by som vidieť ešte raz môjho ocka a mamičku .Možno sa ti to zdá divne ale mamka zomrela pri pôrode a otecko ma vychovával do mojich 10 narodenín.No v deň mojich 10 narodenín pri ochrane malého bezbranného srnčeka ho zabil ten najväčší medveď , ktorý sa v našich legendách vola BIELA TLAPA.Môj otec zomrel aby zachránil život,tak ako moja mamka zomrela aby som žila ja,tak ťa prosím to čo je pre nás nad ľudské sily je pre teba maličkosť. Chcela by som mojich rodičov naposledy objať,usmiať sa na nich a zaželať šťastné a veselé Vianoce nech sa o mňa neboja.Prosím ťa pekne budem ti vďačná ak my dokážeš splniť tento sen.Ďakujem ti vopred.


Tvoja Aylen.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
výzdoba westernového mestečka očami Lukasa-007

Bol deň pred Vianocami...
V malom westernovom mestečku Sierra Springs blízko rieky Colorado sa začal Vianočný ošiaľ! Obyvaťelia mestečka vyzdobovali svoj domček vianočnými ozdobami,perníčkami,čokoladovými cukríčkami a sladkými driavkami.Všetci chceli mať najkrajší domček.Medyi nimi bol aj miestny barman Henry Wolker ktorý sa na každé Vianoce teší ako keď bol este malí.Aj Waupee zdobý svoj domček výzdobami, ktoré mu doniesli indiáni z neďalekej osady BAFANA-BAFANA.Šeriff Fitsburn nabíja svoj kolt peackmaker ako každý rok keď na Vianoce vistrelí symbolické 3 rany do vzduchu na miestnu tradíciu ktorá hovorí,že keď na Štedrý večer vystreli miestny Šeriff 3 rany, Duchovia s neďalekých hôr Colorado Springs ochránia mesto pred nepriateľmy.Jediný pracovník Nathan ešte opravuje miestny HOTEL ktorý je rezervovaný pre hostí ktorí tu strávia Štedrý večer a Nový rok.Uš chýba len Mária Roalstad ktorá robí samé dobroty pre celé mesto.Rozhodla sa že spravý každoročnú tradičnú polievku s bizónich kostí ktoré jej doniesom Waupee ked bol na love bizónov s lovcami s osady BAFANA-BAFANA.Mária sľúbila že s poleivky sa ujde každému obyvaťeľovy mesta bo dokonca aj osade BAFANA-BAFANA.
Na druhý deň nastal Štredý večer.Mestečko Sierra Springs zapadlo malou pokrývkou snehu.Všade naokolo bolo cítiť vôňu chutných medovníkov,rýb,koláčov ba dokonca aj Máriinu polievku s bizónich kostí.Posledý obyvaťelia robia posledné úpravy.Zdobai stromček,odpratávajú sneh spred domčeka,ba dakrorý ešte hľadajú drevo aby ich yima cey noc nechytila.Na pravé poludnie sa na trhu zhromaždili všetci obyvatelia mestečka Sierra Springs na miestnom trhu kďe si dali spolu polievku s bizónich kostí ako každý rok.Je to ich zvyk.Všetci sa radovali pili jedli a v tom dorazili očakávaní hostia.Medzi nimi bol aj Sudca Wyatt Earp ktorému sa mestská vianočná výydoba pači.Bol veľmi šťastný a prisľúbil že pride aj o rok.
Barman Herny Walker nachystal vianočný program ktorý bol veľmi zaujímavý.
Večer nastala chvíľa vianočnej akmosféry,chvíľa rozdávania darčekov a pokoja.
Bol to dlhí večer...
 

DeletedUser

Hosť
List Santa Clausovy

Milý Santa Claus volám sa Aylen mám 7 rokov som z malej indiánskej osady. Viem že celý
rok som neposlúchala tak aby som si zaslúžila všetko čo chcem ale dúfam že pochopíš že
deti sú jednoducho deti. Pod vianoční stromček by som si priala Nového koníka lebo ten čo mám je už dáky pomalí a nechce sa mu veľmi bežať. Ďalej bi som si želala náhrdelník s zubov a kostí kivích zvierat ako sú :Vlk,kojot,bizón, a tie ostatné ktoré ešte nepoznám, potom by som si želala aj novú handrovú bábiku takú ktorá ma aj handrového koníka, a keby som mohla poprosiť aj o samostatné týpí ktoré by malo po stenách vyšité rôzne zvieratká ako aj krásny východ slnka,
západ slnka a s dverami tuhej vlčej kože. Ešte by som si veľmi priala prikrývku s rôznymi krásnymi obrázkami našej rodinky ktorá by veselo sledovala jarný západ slnka. Ďalej by som ty chcela napísať prečo by som si zaslúžila darčeky o ktoré ťa žiadam.
No takže:veľmi som pomáhala s prácami na lúkach pri koníkoch a taktiež som aj pomáhala siať úrodu, starala som sa o ňu polievala ju odháňala koníkov aby nám ju celú nezožrali, a aj som ju pomáhala zberať síce s plačom lebo som sa chcela hrať ale nakoniec som pomohla. Ďalej som pomáhala matke
s prípravou kožušín na zimu aby nám bolo teplejšie než minulý rok keď sem skoro zmrzli, tak toto sú dobré skutky ktoré som vykonala. Ďalej by som ti mala napísať aj tie zle lebo aj tak všetko vieš ale ti ich aspoň vysvetlím ako k nim prišlo. Tak prvý zlý skutok bol keď som bielemu pierku zobrala jeho Tomahawk a schovala mu ho do stanu mokrého vlasu a oni sa kvôli tomu pobili a celá dedina sa kvôli tomu pohádala ale nakoniec som sa priznala a všetko bolo v poriadku.
Ďalej by som ti mala napísať o tej ne šťastnej príhode s ohňom ktorú zapríčinil hlavne biele pierko
ktorý vravel že ohnivá voda nedokáže zapáliť vlhkú kožušinu no a tak sme to skúsili na jeho
stane a zlí skuto už bol na svete síce zhorel len jeho stan ale mamka s tatkom my zobrali môjho
koníka a ja som musela chodiť na vodu peši čo sa mi nechcelo. Tak to sú také najhoršie skutky ale
verím že ty to pochopíš. A na koniec by som ti chcela povedať že ta mám rada a že verím že mi prinesieš aspoň zopár darčekov o ktoré som ťa požiadala a dúfam že my neprinesieš uhlie ako dostal minulí rok biele pierko. A chcem ti povedať že už budem poslúchať a nebudem robiť zle
a že budem poslúchať maminu a tata a aj náčelníka.
Ďakujem a dúfam že aj napadá sniežik s pozdravom Aylen.
 

DeletedUser

Hosť
Výzdoba westernového mestečka: Matth

Tak som nakoniec stihol pridať aj ja svoj príbeh. Zaraďujem ho do výzdoby westernového mestečka(kategória zháňanie darčekov). :)


Vianoce na Divokom Západe

Biela pokrývka snehu zahalila celú prériu, deti stavajú snehuliakov, oheň plápolá v krboch, pestro vyzdobené stromčeky sa lesknú v každom príbytku a soby si konečne našli prácu na plný úväzok. Toto značí len jedno. Vianoce zavítali aj Divoký Západ!

Henry Walker práve vešal poslednú ozdobu na stromček, keď sa rozleteli dvere na jeho salóne: „Sane sa pokazili, soby zmizli a ešte som sa aj v komíne zasekol... Tento rok nech roznáša darčeky iný blbec.“ Pokiaľ Waupee zdvíhal stromček, ktorý pri toľkom rachote zavalil Henryho, Mária sa pohotovo ujala situácie: „Ahoj Santa! Už som si myslela, že neprídeš!
„Ho ho ho! Ja nikdy nezabúdam!“ oznámil Santa vyťahujúc si z vrecka zoznam darčekov, ktoré zabudol doručiť minulý rok. ,,Toto by vám do toho krbu malo stačiť na ďalší týždeň.“ Keď si Henry vybral zo zadku aj poslednú ihličku, konečne sa aj on ujal slova: ,,Ale Santa, deti predsa chcú svoje darčeky.“ „ Ja chcem poslušné soby a vidíš ich tu?“ odvrkol Santa Claus. „ Ako ehmm...... no predsa mestský šerif by som chcel, aby si tie....ako sa hovorí darčeky.....“ „BUUUM!“ John spadol zo stoličky a znova prevrhol so sebou stromček. Zjavne dnes nepil len horúci čaj. „ Aj tak si ale myslím, že deti by mali dostať darčeky, po ktorých celý rok tak túžili,“ Poznamenal Henry, keď spolu s Waupeem zdvíhali stromček zo zeme. Santa sa zamyslel a po chvíli skonštatoval: „To je pravda, ale ja im ich nemám ako doručiť. Kto mal vedieť, že tie sane sa nezmestia do komína?“ „Takže tento rok budú deti bez darčekov?“ ozvala sa Mária. „Možno nie!“ vyhŕkol Waupee, „ mám vynikajúci nápad. Poďte za mnou!“ oznámil Waupee vychádzajúc zo salónu. Šerifa posadili na stoličku a driemajúceho ho nechali strážiť Henryho podnik. Keďže sa ukázalo, že nie je žiaden kôň, ktorý by udržal Santu, museli ísť všetci pešo. „Tak kam máme namierené?“ spýtal sa Henry Waupeeho. „Môj kmeň už od nepamäti chová nový druh ohnivého koňa. Ten by tohtoročné Vianoce ešte mohol zachrániť.“ „Čo je to za druh?“ spýtal sa Santa. „Ich revírom je vyprahnutá préria. Ich rýchlosť nepozná hranice. Ich nepriateľmi je odpor vzduchu a hrboľaté cesty.“

„Raketové korytnačky!“ zvolal Santa s úžasom na perách, keď sa dostavili do tábora. „Trvalo nám roky, dokým sme ich vyšľachtili, ale výsledok určite stojí za to. Pod pancierom ukrývajú neuveriteľných 300 mustangov! Avšak náčelník ich bielemu mužovi nepodaruje len tak,“ dodal Waupee. „Čo budeme musieť spraviť?“ spýtal sa Henry s údivom na tvári. „Rada starších preverí, či ste hodní takej pocty o akú sa uchádzate. Budete súťažiť v plávaní v studenej rieke, v behaní cez snehom pokrytú prériu a v súboji s naším najlepším bojovníkom. Ak obstojíte vo všetkých troch skúškach, tak korytnačka je vaša.“

„Ako prvé budú biele tváre súťažiť s Rýchlou Rybou v plávaní skrz rieku a naspäť. Kto príde prvý, vyhral,“ povedal náčelník, keď sa všetci dostavili ku skoro zamrznutému toku. „V mladosti som bol dobrý plavec. Hádam sa ešte aspoň udržím na vode,“ oznámil Henry a vydal sa so slovami plnými odhodlania k rieke. Ukázalo sa, že barman predsa len neklamal a s Indiánom udržiaval skoro vyrovnaný výsledok. Našťastie červené tváre neboli zvyknuté na tohtoročný sneh a preto Rýchla Ryba tesne pred cieľom otrčil plutvy dohora. Dokým Indiána vylovili, Henry sa doterigal do konca. „Biely muž vyhral prvé kolo. Nasleduje súťaž v behu, kde si biele tváre premerajú svoje sily s Rýchlym Bizónom,“ s pokojným hlasom prehlásil náčelník. „Bežať pôjdem ja,“ rázne prehlásila Mária. Keďže nikto nenamietal Mária sa vydala na začiatočnú pozíciu. Náčelník odštartoval preteky výstrelom z pušky a Rýchly bizón sa okamžite dostal do vedenia. „Mária do toho! To, že sa volá Rýchly, neznamená, že aj rýchly je!“ povzbudzovali ju Santa s Henrym. Tanečnica zrazu spadla a so skrivenou grimasou zavolala o pomoc. Rýchly Bizón našťastie veľa rozumu nepobral a vydal sa na záchranu. Hneď ako dobehol, šmykol sa na klzkom snehu a vykĺbil si členok. Mária to využila a rozbehla sa do cieľa. „Biele tváre vyhrali aj druhé kolo. Nastáva posledné kolo. Súboj so Zúrivým Vlkom. Koho vyberú bieli muži ako svojho zástupcu?“ spýtal sa náčelník. „Tak kto teda pôjde? Dúfam, že nechcete nechať bojovať starého dedka proti takému veľkému Indiánovi,“ prehlásil Santa Claus. Po neúprosnom tichu zo strany Henryho a Márie sa predsa len Santa uráčil bojovať. Hneď ako sa dostavili na požadované miesto súboj sa mohol začať. Zúrivý Vlk najskôr obskakoval okolo a obzeral si svoj nový terč. Potom mrštne preskočil do druhej strany a podkopol Santovi nohy. Nanešťastie Zúrivého Vlka mal Santa asi tak 180 kíl a zrútil sa presne na Indiána. Po piatich minútach úporného, ale neúspešného vstávania z Indiána vytiahli spľasnutého Zúrivého Vlka napol uduseného. „Biele tváre splnili skúšku odvahy a môžu si zobrať svoju odmenu,“ vyhlásil vodca kmeňa. Na tvárach Henryho, Santu, Márie a Waupeeho bol badať nevýslovný pocit radosti.

Za preukázanú odvahu dokonca podarovali korytnačku každému členovi a preto cesta domov netrvala veľmi dlho. Johna našli v salóne na očakávanom mieste, keď necháte šerifa samého v salóne so všetkými zásobami v bare. Na stromčeku. Bolo zaujímavé badať, že jedlička nespadla, dokonca aj prázdne fľašky sa javili ako pekné vianočné ozdoby na stromček. Santa Claus našťastie stihol poroznášať všetky darčeky. Na korytnačku si tak zvykol, že odvtedy už chodí len na nej. Sobom dal výpoveď a polovica z nich upadlo do problémov s alkoholom. Druhá polovica upadla do problémov s omamnými látkami. A takto vyzerali tohtoročné Vianoce na Divokom Západe...
 

Deleted User - 4

Hosť
Milí hráči, v tejto téme si môžete pozrieť všetky súťažné aj nesúťažné výtvory k veľkej vianočnej súťaži pre rok 2010 - textová časť - od hráčov, tak ako ich dávali na fórum.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore