Pokec 2. medzinárodné majstrovstvá v bojoch o pevnosti - Diskusia

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené

DeletedUser4121

Hosť
dobre... ina otazka.. hombre truhlica bude obsahovat aj jazdu aj zbrane??
alebo marcus pocita s vymenou veci medzi hracmi??
 

DeletedUser11114

Hosť
V tych truhliciach ale nebude aj jazda so zbranami...ci sa mylim?
 
Marcus odkiaľ si zohnal "533 Body zdravia, 190 Sila" toľko schopiek a vlastností ?

Tolko má moja postava schopností a vlastností, myslím si, že okolo tohto čísla sa bude pohybovať dosť hráčov, keďže nemám splnené úplne všetky úlohy tak hráč môže mať schopností alebo vlastností viac :)

za mňa 3,

btw nožik namiesto pušky ? :D
Hops, omyl :D Každopádne je to vypočítané s puškou a nie nožíkom.

dobre... ina otazka.. hombre truhlica bude obsahovat aj jazdu aj zbrane??
alebo marcus pocita s vymenou veci medzi hracmi??

Hombreho truhlica obsahuje všetky hombre predmety, aj zbrane.
https://tw-calc.net/chest/50348000
Nevidím dôvod prečo by to INNO menilo.

Edit: Teraz mi došlo, že sa schopnosti neprenášajú, ách jaj, no idem to prepočítať iba so schopnosťami z úrovne hráča :D
 
Naposledy upravené :
Takže ešte raz:

Koľko môže získať hráč schopností / vlastností z úloh si môžete pozrieť v tejto tabuľke. V tabuľke je napísaný maximálny počet, čiže tento počet rozhodnutia v úlohách znížia.
DLUZT3agRVa8jWKWLBpgLw.png

Takisto si to viete pozrieť po prejdení myšou na sériu úloh na stránke https://tw-calc.net/quests/groups
mUHhVrZNTcearthZk8t_Fg.png


Predpokladáme hráča, Vojak - úroveň 150, s prémiom.
Takýto hráč má 150 bodov vlastností a 450 bodov schopností (Mám taký pocit, že ešte presnejšie má 447, ale 450 je krajšie číslo)

Inventár 1:
Hombreho súprava, Hombreho zbrane a Homreho kôň a bábika:
https://tw-calc.net/calculators/battle?lang=sk&in={"1":"150","2":"soldier","3":"320-340","4":"0","5":"0","6":"0","7":"100","8":"0","9":"304","10":"484","11":"195","12":"330","13":"106","14":"213","15":"on","16":"on"}
Po vložení 75 vlastností do pohyblivosti, 75 vlastností do zručnosti a 450 do Bodov zdravia
https://tw-calc.net/calculators/battle?lang=sk&in={"1":"150","2":"soldier","3":"320-340","4":"0","5":"0","6":"0","7":"100","8":"0","9":"379","10":"934","11":"270","12":"405","13":"181","14":"213","15":"on","16":"on"}
qwTa35A6R1i728iv5gqFhQ.png

Po vložení 150 vlastností do sily a 450 do Bodov zdravia
https://tw-calc.net/calculators/battle?lang=sk&in={"1":"150","2":"soldier","3":"320-340","4":"0","5":"0","6":"0","7":"100","8":"0","9":"304","10":"1084","11":"195","12":"330","13":"106","14":"213","15":"on","16":"on"}
vmvOtns6QIedldkgPd5KUQ.png


Inventár 3:
Pizzarova súprava, Hombreho zbrane a Pizzarov kôň a sedlo:
https://tw-calc.net/calculators/battle?lang=sk&in={"1":"150","2":"soldier","3":"320-340","4":"0","5":"0","6":"0","7":"145","8":"0","9":"465","10":"118","11":"439","12":"394","13":"210","14":"427","15":"on","16":"on"}
Po vložení 150 vlastností do sily a 450 do Bodov zdravia
https://tw-calc.net/calculators/battle?lang=sk&in={"1":"150","2":"soldier","3":"320-340","4":"0","5":"0","6":"0","7":"145","8":"0","9":"465","10":"718","11":"439","12":"394","13":"210","14":"427","15":false,"16":true}
CY1IbMLPSnqTeV7zwUf_UQ.png


Rozdiel v bonusoch nieje až taký značný, v prospech Piizzara hrá o 50 bodov odporu viac, v prospech Hombreho zas zdravie, ktoré je vyššie o 5-8 tisíc HP. Ak hráč bude robiť úlohy môže získať ďalšie schopnosti, s pribúdajúcimi schopnosťami rastie HP Pizzara rýchlejšie ako bonus Hombreho (Samozrjeme ak hráč, ktorý má Hombreho nedáva schopnosti do HP ale do "bonusov").

Z môjho pohľadu je to medzi týmito súpravami vyrovnané a bolo by fajn keby boli hráči s Pizzarom aj hráči s Hombrem, ani jedna z týchto kombinácií nieje vyslovene lepšia.
BTW, dosť môže byť zaujímavý Shawnee s Inventáru 1, keďže hráči uprednostnia Hombreho, Shawnee bude nazvyš a ak si ho hráči medzi sebou predajú a vylepšia tiež môže zamiešať karty. :)
 
Naposledy upravené :

DeletedUser7159

Hosť
Pekne rozanalyzované, i keď na nevýrazné zmeny bonusov by som sa až tak nespoliehal, často krát je to i o náhode a hráč s nižším bonusom má pri podobných okolnostiach lepšie výsledky.

BTW, dosť môže byť zaujímavý Shawnee s Inventáru 1, keďže hráči uprednostnia Hombreho, Shawnee bude nazvyš a ak si ho hráči medzi sebou predajú a vylepšia tiež môže zamiešať karty. :)

No, práveže Shawnee mi príde ako zbytočná voľba, žiadne HP, žiadna odolnosť... a v obrane Shawneeho prekoná snáď aj Prieskumník... obe bojové súpravy vnímam už len ako prežitok.

EDIT: ale zas vylepšené shawnee pušky na 2 by neboli na škodu. A čo s vylepšovanim hombre brokovníc na 1? Duelanti dmgeri by ich do bojov predsa nepotrebovali... alebo je to blbosť?
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser11327

Hosť
Pekne rozanalyzované, i keď na nevýrazné zmeny bonusov by som sa až tak nespoliehal, často krát je to i o náhode a hráč s nižším bonusom má pri podobných okolnostiach lepšie výsledky.



No, práveže Shawnee mi príde ako zbytočná voľba, žiadne HP, žiadna odolnosť... a v obrane Shawneeho prekoná snáď aj Prieskumník... obe bojové súpravy vnímam už len ako prežitok.

EDIT: ale zas vylepšené shawnee pušky na 2 by neboli na škodu. A čo s vylepšovanim hombre brokovníc na 1? Duelanti dmgeri by ich do bojov predsa nepotrebovali... alebo je to blbosť?

Myslím že hombre brokovnice by pre duelantov a vodcovstvom boli zbytočné. Im by sme zohnali viac jednoranoviek a oni by nám za to mohli poskytnúť hombre zbrane (resp. iba brokovnice). Taktiež to isté s ostatnými zbraňami, vylepšená PG puška by nebola až taká zlá podľa mňa.
 

DeletedUser7238

Hosť
Zdravím všetkých.
Dal som si menšiu námahu s porovnaním jednotlivých buildov pre rôzne triedy a rôzne inventy, ktoré budú na MS dostupné. V tejto tabuľke som vyskúšal viaceré "hraničné" buildy pre jednotlivé triedy a sety, t.z. pochopiteľne nie všetky možné kombinácie rozloženia vlastností a schopností, ale pre porovnanie ako sa menia sledované hodnoty (výdrž, efektivita streľby) vzhľadom na rozumné rozdelenia. Hodnoty vychádzajú zo základného počtu 149 bodov vlastností a 447 odov schopností.

http://prntscr.com/ggic05

  • životnosť predstavuje priemerný počet striel, ktoré bude potrebovať duelant v P.Garretovom oblečení, Bartovou jazdou, P.Garrettovámi zbraňami a full vodcovstvom aby vás poslal z boja preč (čím vyššie, tým lepšie)
  • životnosť veža znamená to isté, len je prirátaný bonus za vežu vlastného charakteru
  • životnosť veža (n) je životnosť na ostatných vežiach
  • ef. (efektivita) streľby predstavuje priemerný počet striel, ktoré daný charakter s daným buildom bude potrebovať na to, aby poslal do bezvedomia vojaka v kompletnom Hombre s full HP buildom (čím nižšie, tým lepšie)
  • pri efektivite streľby pre dulentské buildy je rátané aj s pravdepodobnosťou na kritický zásah
Všetky čísla v tabuľke rátajú s Premiom Bonus pre postavu pre všetky triedy a buildy.

Nechávam na zdravom úsudku každého z vás (hlavne vodcov), ktorý build si nakoniec zvolíte. Koniec-koncov niektoré buildy síce nemusia byť vyrovnané vo všetkých ukazovateľoch (univerzálne), ale napr. klasický tank (vojak, Hombre, HP) toho vydrží najviac so všetkých kombinácií tried a buildov, čiže na hrote má svoje miesto vždy.

V tabuľke som nerobil buildy pre dobrodruha, lebo vzhľadom na bonus pre jeho triedu v bojoch o pevnosti je najideálnejšie preňho investovať všetko do bodov zdravia a Hombre set (v posledných riadkoch tabuľky si môžte všimnúť výdrž duelanta s full HP a Hombre setom - vzorce pre výpočty daných hodnôt sú rovnaké aj pre dobrodruha).

Ak by mal niekto pochybnosti nad uvedenými zisteniami, rád sa podelím o spôsob ako som k nim došiel, prinajhoršom pošlem aj celú tabuľku.


Pozn.: pri bojoch o pevnosti dochádza pri každom výstrele k náhodnému výberu na základe daných pravdepodobností. Pochopiteľne sa môže stať (a aj stáva), že aj "horší" build dosiahne lepšie výsledky.
 

DeletedUser11307

Hosť
Mňa by skôr zaujímalo porovnanie čo je lepšie pre vojaka :/ či komplet hombre set a full sila a HP alebo pizardov set + hombre zbrane a full sila a HP :)
Neviem sa rozhodnúť
 
Hore