Assasins Creed

Ktore ste hrali


  • Celkový počet hlasujúcich
    91
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Najlepšia z tých čo si tam napísal je Assasins Creed 2 ja som hral všetky a najlepšia je Assasins Creed 2. :DD :p
 

DeletedUser

Hosť
Určite nie. Už s trojkou to príbehovo riadne po...kašlali, štvorka bude príbehovo blbosť tiež podľa mňa.

To usudzuješ podľa čoho? Je pravda že AC3 bol odfláknutý príbeh. Ale AC4 ponúka zaujímavý koncept, totiž Edwardova cesta k Assassínom nebude v podobe dedičstva ako u Ezia ani tak "čudná" ako u Connora ale pôjde tam o to že Edwarda sa budú snažiť zverbovať aj assassíni a templári takže jeho motivácia nebude pomsta ako u Ezia, povinnosti ako u Altaira a ani smiešna spravodlivosť ako u Connora. Tento príbeh má ambície podľa mňa. Príbeh piráta pohybujúceho sa na hranici dvoch "gíld".

A určiť poradie kvality hier v tejto sérii je podľa mňa ťažké.
AC1 ponúkalo na svoju dobu peknú grafiku, hrateľnosť (najmä to šplhanie), voľnosť, výzvu, krásne mestá, príbeh ale neskôr nabehol stereotyp.
AC 2 prekonalo moje očakávania 2x To najlepšie z jednotky (všetko čo som vymenoval), Soundtrack + veľa vylepšení a nových možností. Považujem to za najlepšiu hru série a možno aj najlepšiu hru akú som kedy hral.
AC: BH nepovažujem za plnohodnotné pokračovanie len skôr ako samostatný a zábavný prídavok k AC2. Nové možnosti fungujú, mesto je krásne, vedľajších misií je viac. Takže pri tom som strávil tiež veľa hodín.
ACR rovnako ako aj u BH. Nesklamalo.
A AC3 zase naopak sklamalo tam kde som to čakal najmenej. Hlavný hrdina je tentoraz necharizmatický a nesympatický, chová sa ako NiNiNiNiNi. Slabý príbeh v minulosti a hrozné zakončenie toho v prítomnosti. New York a Boston sa nemôžu merať s mestami z predošlých dielov a úplne hrozne vymyslené naháňačky a prehľad v menu pri craftovaní či obchodovaní. Ale zasa niektoré misie sú epické. Oveľa viac vedľajších misií ktoré sú podľa mňa v rámci série najlepšie. Ďalej sa mi páčila ekonomika (získavanie surovín, vyrábanie predmetov a ich následne predávanie) a aj voľnosť ktorá je opäť podľa mňa v rámci série najlepšia (lovenie, šplhanie...).

Takže keď si to zhrnieme AC 2 u mňa funguje najlepšie ako celok ale keď to rozpitvám tak v každej hre je niečo čo ma bavilo najviac.

A hovoríte že AC4 už nebude klasický assassin... úprimne chceli by ste AC ako Call of Duty (nič proti nemu) každý rak dostať to isté len recyklované a v inom prostredí? Ubisoft sa nebojí skúsiť niečo nové niečo netradičné niečo čo môže prekvapiť.
 

DeletedUser5708

Hosť
AC3 bolo sklamanie. Okrem pár vecí podľa mňa. Crafting a lode. Ja lode milujem (aj keď paradoxne na žiadnu nenastúpim, pretože sa bojím).

Edward Kenway má byť námorník. Čiže môžeme dúfam očakávať viac námorných akcií, a nie len furt "Pálte", ale aj niečo nové, ako "Pripraviť na nalodenie" a bojovať medzi dvoma, možno troma loďami. Potešilo by ma, keby som bojoval proti viacerým typom lodí. Proti slávnym hrdinom. (Bohužiaľ, obdobie vystihli ale aj nevystihli, pretože v tedy ešte nebol Admirál Horatio Nelson) Nuž. Ak bude v AC4 viac námorných bitiek, viac možností námorných bitiek, potom poviem, že je to krok dopredu, a nie ako u AC3 dozadu. A pravdaže aby to malo dáky príbeh. Ak to bude nejaký príbeh typu Koncept sme urobili skvelý, teraz sa na to môžeme vykašlať tak to ozaj u mňa hru nezachránia ani lode, ani Čierna brada, a ani keby tam vsunuli Horatia Nelsona. Čiže budem len tíško dúfať, že ako sa snažili urobiť dobrý koncept na príbeh (ako si povedal, že ho chcú aj assassíni aj templári, do toho nejaké super akcie a tak), tak to aj dokončia. A ak toto všetko čo som vymenoval bude splnené (viac typov lodí, viac možností na lodiach, príbeh) a na záver hodia obrovskú námornú bitku medzi Assassínmi a Templármi, tak poviem, že sa to hrabe priamo pod AC2. Možno aj zarovno...

P.S.: Len keby Edward Kenway nebol blonďák...
 

DeletedUser

Hosť
Nemyslím že AC3 bol krok dozadu. Aj mňa sklamalo veľa vecí ale nové možnosti ako lovenie a šplhanie a iné zas nie. Najmä pokašľali príbeh a Connora. V AC4 o námorne bitky nebude núdza o to sa neboj. Neviem či to vieš ale na lodi by mal byť freeride takže lode môžeš prepadávať rovnako často ako útočiť na stráže v meste. Príbeh môže sklamať ale má ambície a ja dúfam že bude rovnako skvelý ako skôr. Len dúfam že tam bude postava ako bol v AC2 DaVinci ktorý vyrábal rôzne "hračky" pre Ezia len tentokrát by vyrábal napr. nové druhy diel alebo munície pre loď. Ďalej v zverejnených videách som si v menu všimol možnosť vylepšovať postavu, loď a craftovať.

A Edwardov vzhľad mi nevadí. Prispôsobili ho prostrediu aby vyzeral ako Karibčan. Len môže byť divné že Karibčan má syna Brita a ten zas indiána :D
A určite sa nebojím že Edward bude nesympatický ako Connor. Je to pirát, tak pije, kradne, vraždí a hlavne nežije v celibáte (ako Connor). Jeho motivácia nieje spravodlivosť, patriotizmus a ani pomsta. Uňho to sú najmä peniaze a páčia sa mu vychytávky assassínov. Samozrejme by sa mal počas príbehu zmeniť v lepšieho človeka.
 

DeletedUser5708

Hosť
Najviac by sa mi páčilo kraftenie tipu: Jednoradovodelová loď na dvojradovodelovú, odtiaľ na trojradovodelovú a tak. :D
 

DeletedUser

Hosť
to je skôr vylepšovanie ako craftenie. Ale myslím že to najlepšie čo AC4 ponúka bude obrovský otvorený svet, nespočet ostrovov a voľnosť. A keďže Edwart je hlavne pirát tak budeš hľadať poklady, truhly..... A potom z toho craftovať. A dúfam že aj ekonomika bude taká dobrá ako bola doteraz vo všetkých dieloch od AC2.
 

DeletedUser

Hosť
Na svete už je prvá recenzia a vyzerá to tak že sa Ubisoft poučil z vecí ktoré v AC 3 nedoladili (podľa mňa aj stealth)
[SPOIL]Francouzskému magazínu Juex Video se podařilo ukořistit pro sebe první recenzi Assassin's Creed IV: Black Flag. Jak se dalo čekat, jde o recenzi plnou pozitiv. Celkově si pirátský díl od tamního redaktora odnesl 18 z 20. 4/5 za hratelnost a grafiku, 5/5 za soundtrack a 5/5 za délku hry.

Mezi klady recenzent zařadil kouzelný svět, spoustu věcí a fungující stealth. Oproti tomu se mu nelíbily technické problémy, propad fps u PS3 verze a aliasing na PS4 verzi.

- Díky vylepšeným stealth možnostem můžete některé situace řešit hned několika způsoby.

- Města jsou v Black Flag mnohem lepší než v případě AC3.

- Boje jsou pomalejší než v AC3.

- Ve hře narazíte na menší počet střelných zbraní, stejně tak na méně druhů nepřátel.

- Námořní bitvy jsou prý úžasné.

- Po deseti minutách hry začnete hrát za hlavního hrdinu Edwarda.

- Ekonomický systém lze lépe pochopit a naučit se ho. Vše je v tom, že kradete lodě a prodáváte zdroje.

- Pro úspěch na moři musíte vylepšovat loď. To bude stát peníze.

- Při přepadávání pevností získává Edward zkušenosti. Díky nim odhalíte speciální místa jako jeskyně.

- Všechny hlavní i vedlejší mise můžete hrát potichu (stealth stylem). Je jen na vás jak se rozhodnete.

- Pochopitelně nechybí spousta historických událostí. Příběh je trochu předvídatelný, ale přesto dobře zpracovaný.

- PS3 verze se od PS4 moc neliší, pouze má o trochu více rozmazané textury + propady fps.

- Recenze je uzavřena slovy, že jde o nejlepší díl série s lepšími mechaniky a level designem. Abyste prošli hlavní příběhovou část, budete muset hrát 20 hodin. Pro dokončení všeho dalších 50.
[/SPOIL]
 

DeletedUser5708

Hosť
- Námořní bitvy jsou prý úžasné.


- Pochopitelně nechybí spousta historických událostí. Příběh je trochu předvídatelný, ale přesto dobře zpracovaný.

Bitky, no tak to dúfam, a tie historické udalosti, dúfajme že niečo podstatné a známe. Myslím že aj toto mi rozhoduje dilemu: Predobjednať AC4 alebo kúpiť dve knižky? No pravdaže kúpim dve knihy a potom keď vyjde tak hneď AC4. Ale s tým, že je to najlepší diel série by som sa moc neunáhľoval, v ceste mu stojí AC2, ACB a ACR.
 

DeletedUser

Hosť
AC:B a ACR by nebolo až tak ťažké prekonať podľa mňa. Vždy to bola len vylepšená obdoba AC2. Aké 2 knihy?
 

DeletedUser5708

Hosť
Sillmarillion a Nedokončené príbehy..

Aj keď to boli len niečo ako datadisky, ale bola to pecka. AC4 má pred sebou hrubý múr, snáď ho prebúra, ja budem len rád. :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore