Build - stavať + viesť, originál je len jeden :)

Myslíte si, že je tento build dobrý ?


  • Celkový počet hlasujúcich
    15
  • Anketa je uzavretá .
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Takže som pripravil podobný návod ako Morteruelo (CZ fórum), len sa bude jednať o staviteľa.
Tento návod je preverený, a hrá ho aj dosť staviteľov na prvých miestach. Napríklad, kto hrá na S5, tak vie že prvé miesta si striedajú Survivor a Leeroy a skúsim teda priblížiť ich aj moju taktiku hry za staviteľa. Bohužial, ak budete hrať podľa tejto taktiky v dueloch neobstojíte, táto taktika je určená pre tých, ktorí chcú dosiahnuť vysoký level.

Mesto:
Mesto nie je moc potrebné. Musíte doň prispievať, stavať ho a navyše Vás budú otravovať duelanti. Preto by som radšej do mesta nešiel, 10$ za noc v hoteli nie až tak moc veľa a veci sa dajú kúpiť aj bez mesta (za malý poplatok) a máte možnosť pracovať ako len vy budete chcieť. Keď mesto, tak by som hľadal už dostavané, lebo nič od Vás chcieť nebudú. Ale samozrejme mesto je len vaša vec.

Práce:
Vykonávajte hlavne tie, ktoré vám dávajú veľa skúseností. Ak hľadáte pri nejakej práci predmet, je lepšie prácu dávať po 30 min., šanca, že nájdete predmet je 4x väčšia, ako keby pracujete po 2 hodinách. Ak si chcete udržať dobrú motiváciu pracujte jednu prácu max. 3 (niekedy aj 4) hodiny denne. Práci bude dostatok, máte čo striedať. Ak sa vám veľmi zníži motivácia, plat a skúsenosti z práce budú omnoho menšie.

Peniaze/equip:
Ďalej peniaze zbytočne nemíňajte šetrite si ich, lebo neskôr okolo 30 úrovne sa Vám veľmi zídu, lepšie povedané nič nekupujte, len veci ktoré vám skutočné pomôžu (uvediem v návodoch). A ak nájdete niečo na stavať/viesť tak si to nasaďte, ak nemáte lepšie, alebo noste aj to, čo vám pomáha pri prácach, ktoré vykonávate. Ak ste už v meste zbrane nekupujte nasaďte si ich iba ak nájdete, alebo ich predajte a máte $. Bez zbrane sa nad vami možno niekto zľutuje a nevyzve vás. Aj tak by ste v duely asi neuspeli.

Questy:
Questy neplňte, iba vtedy, ak na ne máte bez ďalšieho equipu a bez iného, než podľa návodu naplánovaného rozdeľovania bodov.

Quest pre staviteľov:
Tento Q(uest) plňte iba ak naň máte body. Bohužial sú v začiatkoch dve úlohy (Podzimní bouře a Rajčatový salát), do ktorých sú potrebné body do iných schopností. Nič nedávajte do iných schopností len by vás to spomalilo. Neskôr vďaka equipu tieto úlohy dokončíte a ostatné zameškané pôjde ľahko v tomto Q dohnať. Ak dáte body do iných schopností ako sú v pláne, je to veľká chyba, ktorá spomalí váš postup v úrovniach.

Hra od 1 do 9 úrovne:
Všetky body do stavania a atribúty do sily.
Pomocou úloh sa vypracujem na 5 lvl (nie je to ťažké), a snažím sa vykonávať práce hlavne na EXPy. Hodnoty prác nájdete na cz.weststats.com. Odporúčam vykonávať nižšie uvedené práce.
Práce (dodatočný equip pomôže ale ešte nie je moc potrebný - napr. červené handry):
-Pokládání kolejí - dostupné na lvl 5 (bez equipu) - zozačiatku dobré na EXP
-Stavba telegrafních sloupů - dostupné na lvl 9 (bez equipu) - zozačiatku dobré na EXP a $

Hra od 9 úrovne do 22/25 úrovne:
Všetky body do stavania a atribúty do sily.
Práce (bolo by dobré si zaobstarať šedý motýlik, ale dá sa bez neho zaobísť):
- Kopání hrobů - dostupné na lvl 11 (bez equipu) - na začiatok dobrá práca na hľadanie predmetov

- Stavba nádraží - dostupné na lvl 15 (bez equipu) alebo dostupné na lvl 11 (šedý motýlik) - dáva približne 100 EXP +-

- Hloubit studně - dostupné na lvl 21 (bez equipu) alebo dostupné na lvl 18 (šedý motýlik)
-prípadne ak nájdete šedú čiapku (s plávaním), tak si ju nasaďte (práca skôr dostupná) - dáva približne 70 EXP +-

- Stavba mostu - dostupné na lvl 22 (bez equipu) alebo dostupné na lvl 19 (šedý motýlik)
-prípadne ak nájdete šedú čiapku (s plávaním), tak si ju nasaďte (práca skôr dostupná) - dáva približne 70 EXP +-

Zlomová práca:
-Stavba ranče - dostupné na lvl 25 (bez equipu) alebo dostupné na lvl 22 (šedý motýlik)
-dáva okolo 120 XP +-

Ako náhle budete mať na túto prácu, zmeňte rozdeľovanie bodov

images


Hra od 22/25 úrovne do X úrovne:
Takže hlavná zmena. Ako náhle budete mať na prácu stavba ranče, všetky body začnite dávať do schopnosti Vést a atribúty do Charismy. Ak ste si ušporili peniaze, dobré by bolo aby ste si našli mesto (na nákup) a nakúpili hlavne Žlutá látková bunda (2000), ak vám peniaze zostanú tak si kúpte Šedý cylindr (1270) a Šedú kravata (820). PS: Budem rátať tak, že hráte na Vést od lvl 25.
Práce:
-Stavba větrného mlýnu - dostupné na lvl 33 (bez equipu) alebo 24 lvl (Žlutá látková bunda, Šedý cylindr a Šedá kravata) - dáva približne 80 $ a 80 EXP +-

-Postavit pevnost - dostupné na lvl 41 (bez equipu) alebo 31 lvl (Žlutá látková bunda, Šedý cylindr a Šedá kravata) - dáva približne 120 EXP +-

-Hasit oheň - dostupné na lvl 46 (bez equipu) alebo 37 lvl (Žlutá látková bunda, Šedý cylindr a Šedá kravata) - dáva približne 70 EXP a šancu nájsť dobrý predmet (napr. Figarova bitva) +-

-Ochrana osadnických výprav - dostupné na lvl 49 (bez equipu) alebo 41 lvl (Žlutá látková bunda, Šedý cylindr a Šedá kravata) - dáva približne 100 EXP +-

-Hledání ropy - dostupné na lvl 54 (bez equipu) alebo 46 lvl (Žlutá látková bunda, Šedý cylindr a Šedá kravata) - dáva približne 300 $ +-

Neskoršie práce, ku ktorým sa pomocou hry s Vést dostanete:
Všetky body do Charismy a Vést.
Práce:
-Řídit kolesový parník - Dáva veľmi vysoký plat - aj 300 $
-Chytat bandity - Veľmi dobrá práca - dáva aj 150 EXP a môžete pri nej nájsť predmety aj v hodnote okolo 1250 $ (napr. Šedivá látková bunda)
-Hlídání dostavníku - Práca výborná na EXP - dáva aj 150 EXP
-Přepadání dostavníků - Najlepšia práca na hľadanie predmetov, dajú sa nájsť predmety aj v hodnote okolo 1800 $ (napr. Žlutá látková bunda)

K týmto prácam sa dá dostať ťažšie, negarantujem, že to bude skôr ako 70 lvl (niektoré možno skôr).
Odporúčam si dokúpiť Lincolnov cylindr (zíde sa aj pri prácach predtým) a samozrejme vykonávajte práce hlavne na EXP.

Údaje o tom, čo práce približne dávajú, sú v čase vykonávania práce 2hod.

Tak ja som sa až na prepadávanie dostavníkov nikdy nedostal - dostal som sa iba na 61 lvl na nemeckom servery potom som zmazal účet.
Tak najlepšie veci, čo som našiel pri Hasení ohňa bola asi Figarova britva, šedý žaket a keď som mazal účet bol som na 158 mieste. Asi tak..


Tak to je asi všetko, prípadné otázky rád zodpoviem a ak je tam chyba, upozornite ma prosím.

EXP, XP - skúsenosti
HP - zdravie
$ - peniaze

Toto je teda originál.
M@D3 BY OM3(E)GA (tu sa volám Millhause)

C: Označeno za důležité
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
hrajem za stavbara podla tohoto navodu, ale je tu jedna vec, kedze prisla nova verzia a sety, ze ktory set si pri ktorej ur. mam zaobstarat, aby to zodpovedalo taktike tohoto navodu.
 

DeletedUser

Hosť
hrajem za stavbara podla tohoto navodu, ale je tu jedna vec, kedze prisla nova verzia a sety, ze ktory set si pri ktorej ur. mam zaobstarat, aby to zodpovedalo taktike tohoto navodu.

To by zaujimalo aj mna, ale set co ma najlepsie atributy je Gentlemanova súprava kedze dava body hlavne do vodcovstva. Aj ked myslim, ze bude mozno lepsie mat nezavysle predmety pre dosiahnutie najlepsich atributov.
 

DeletedUser

Hosť
no mastickarsky set je fajn, len ci ked sa zameriame na stavbarov, tak je napriklad dobre mat ten set Súprava pre pútnika. kedze je tam bonus na stavanie + 150 bodov do nejakej prace, ale to uz neviem presne.
mali by niekedy v buducom patsi pametat aj na nejaky rozumny set pre kazdu postavu, lebo teraz je to skor take vseobecne, s kazdeho rozku trosku
 

DeletedUser

Hosť
To je ten problem, ak sa niekto sustredi na nejaku schopnost(i) tak pouzitim setovych veci nedosiahne taky ucinok ako ked si odev posklada z roznych nezavislych veci.
 

DeletedUser

Hosť
Ok to je good ale ako davat body do vodcovstva a stavania,charizmy a sily???Jeden level trebars 2 do stavania 1 do vodcovstva druhy lvl opacne?1 lvl charizma 1 lvl sila?
 

DeletedUser

Hosť
Na anglickom fore pisu, ze komplet Gentlemanova suprava dava 60 pracovnych bodov na kazdu pracu, co je velmi dobre, takze to nebude az take zle :). Co je ale nedomyslene, ze po update, sa v dostavanych mestach nove veci uz neobjavia, takze jediny sposob ako ich ziskat je, ich nakupit v mestach co sa este len stavaju.
 

DeletedUser

Hosť
budis15, hore je navod, ako mas postupovat. na cz serveri idem podla neho, akurat 2 body som kvoli uloham dal inde, ale inak idem podla navodu
 

DeletedUser

Hosť
je to skopirovane z ceskeho fora.ale je dobre ze je to aj tu.nemusim stale preklikavat.:haha2:
 

DeletedUser

Hosť
co dalej?

A ja ma este 1pripomienku ked sa dostanem na lvl 70 asi tazko:grin: no ale nepredbiehajme kde davat body dalej ked uz bude stavanie-sila,vodcovstvo-charisma na vysokej urovni-teda uz sa neoplati vylepsovat ani jedno z tohto co by ste odporucili vylepsovat dalej len pre zaujimavost???:)
 

DeletedUser

Hosť
Je to dobrý návod a práve teraz na sk2 sa podľa neho riadim :hehe:
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore