Tw-db

DeletedUser8766

Hosť
v ulohe Listy z neznáma je pravdepodobne zlý časovy údaj

http://prntscr.com/2bmfy4

ma tam byt cez poludnie od 10.00 - 14.00

Tak nie išlo mi to splnit aj po 18.00 hod. ....su v tom nezrovnalosti kedže v telegrame od neznameho sa píše, že pondelkové poludnie
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
tak isto tam je Deň: Nedeľa
Serverový čas: 10:00 - 14:00 (tw db)
a na papieri mám Čo takto v stredu na poludnie?

tak teraz čo je správne
verte mi nevymýšlam si ide o prvú úlohy v indiánskej dedine len sa mi nechce robiť screenshoty
 

DeletedUser

Hosť
stare telegramy... pomenili si to za behu a telegramy samozrejme nezmenili takze v tom maju hraci zmatky... na nasej stranke je to ale dobre :)
 

DeletedUser

Hosť
Kalkulátor (resp. jeho serverový komponent) je momentálne vypnutý, keďže nás hosting dnes na niekoľko hodín odpojil kvôli preťaženiu CPU. Záťaž po optimizácii je ešte stále menšia ako kedysi, ale z nejakého dôvodu im to dnes začalo vadiť... Ich prístup je skutočne úžasný, po odoslaní varovania sme mali jeden a pol hodinu na to, aby sme sa k nemu vôbec dostali a urobili nejaké úpravy (čo sme samozrejme nestihli ani prečítať), potom nás blokli a trvalo pár hodín, než nám to znova zapli.

Zatiaľ nám neodpovedali na otázky ohľadne toho, akú záťaž si môžeme dovoliť pripustiť, takže kalkulátor musí ostať vypnutý, dokým nevymyslíme nejaké riešenie, ako záťaž znížiť. Zatiaľ uvažujem najmä o obmedzení automatického aktualizovania dát ClothCalcu na raz za deň. Užívateľ bude môcť na vlastnú žiadosť urobiť ešte ďalšie kalkulácie, hlavný zámer je znížiť počet kalkulácii, ktoré pre dosiahnutie optimálneho výsledku aj tak nie sú treba. Otázka len je, či skutočne väčšine ľuďom ClothCalc vyžiada nové dáta viac než raz za deň. Vaše postrehy?
 

DeletedUser8766

Hosť
ak som to dobre pochopil, tak by samozrejme stačilo manualne aktualizovat, t.j. že si každý sam urobí aktualizáciu podla potreby .... ked sa mu zmení obsah inventára, zmena schopností a pod.
 

DeletedUser

Hosť
ClothCalc sám od seba momentálne robí aktualizáciu iba vtedy, keď nastane zmena s potenciálnym vplyvom na výsledok (tj. ignoruje nové veci, ktoré hráč už má, či veci bez bonusu), vec je tá, že nie pri každej zmene je treba nechať prerátať dáta. Väčšina kúpených vecí nemá vplyv na žiadnu najlepšiu prácu, ak tam teda dám nepovinný limit na jednu kalkuláciu za deň, hoci aj užitočná vec sa pri automatických kalkuláciach nebude vo výsledkoch uvažovať nanajvýš 24 hodín. Vypnúť automatickú aktualizáciu úplne je samozrejme tiež možnosť...
 

DeletedUser3733

Hosť
Automatická aktualizácia v tom podaní ako si ju opísal vyššie, je fajn vec, ale ak chceme používať Váš script aj naďalej, tak budeme musieť obetovať autoupdate, dokým sa nevyrieši spomínaný problém ktorý nastal, chvala bohu, že už aspoň do hry pridali kalkulátor (alternatíva, ale pár vecí mi tam proste chýba oproti scriptu), inak by som sa na práce ani nevedel obliecť.
 

DeletedUser8766

Hosť
nefunguje to vobec .... neaktualizuje mi ani schopnosti ani doležite itemy, ktore ovplyvnuju PB .... napr. teraz ako som získal putnikove nohavice, by mi určite aktualizovat mal
 

DeletedUser3733

Hosť
nefunguje to vobec .... neaktualizuje mi ani schopnosti ani doležite itemy, ktore ovplyvnuju PB .... napr. teraz ako som získal putnikove nohavice, by mi určite aktualizovat mal

Lebo je dočasne vypnutý, kým nevyriešia problém s preťažením CPU, však to Petee písal :DD
 

DeletedUser

Hosť
Dočasné (netuším, na ako dlho) riešenie: vypustil som novú verziu ClothCalcu, ktorá má automatickú aktualizáciu dát úplne vypnutú, treba ho aktualizovať manuálne. Server teraz kontroluje úroveň záťaže a ak je priveľká, požiadavok na kalkuláciu odmietne. Beží to už pol hodinu, odmieta to skoro vždy a o moc väčšiu záťaž si dovoliť nemôžem. :-/ Snáď sa nám podarí vymyslieť nejaký spôsob, ako záťaž zmenšiť, rád by som napríklad menšie zmeny inventára počítal priamo v prehliadači (to by malo byť rýchle) a na server nechal iba veľké zmeny, lenže naprogramovať to bude veľmi náročné, na čo teraz sily nemám...
 

DeletedUser8766

Hosť
aj takto je to zatial celkom fajn ... asi na 10 pokus mi to z aktualizovalo .. :)

aspon takto ako vobec .. dakujem ...azda za všetkych
 

DeletedUser

Hosť
Nejaké to info k najnovšiemu update-u :)

ClothCalc je plne funkčný, hlášku hneď po prihlásení jednoducho stačí odkliknúť. Update, aby ju neukazovalo, bude čoskoro. Čo sa (hlavne) nových prác týka, tie v ClothCalcu zahrnuté sú. Treba však najskôr obnoviť dáta (aj keby ukazovalo, že sú v poriadku). Čiže oblečenie vám vyráta, no hodnoty dolárov, skúseností atď. nie sú správne, takže sa nimi neriaďte. Petee usilovne maká na oprave :)
Ak vám ClothCalc nechce načítať (vobec) tak ho zavrite a otvorte (iba okno ClothCalcu, nie west) a skúste znova. Ak vám píše, že je server zaneprázdnený tak treba chvíľu počkať, týchto pár dní po update to bude najhoršie. :)
Nové recepty, predmety a takisto všetky nové série (Zlatá horúčka, Zumovo volanie, Osamelý jazdec, Zabitie Jesseho Jamesa a 5. časť hlavného príbehu) už sú nahodené na stránke. Preklady budú čoskoro.
Obchod a budovy sú na TODO liste.

PS: keby niečo, píšte radšej na support ako tu - http://tw-db.info/?strana=contact
PPS: Zlatú horúčku už (zmena všetkých "udalostných questov") nestačí v termíne len prijať ale aj celú dokončiť, bacha na to ;)
 
Hore