Medzinárodný turnaj v bojoch o pevnosti 2015 - Otázky, diskusia

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5977

Hosť
Mišo, a ty nejdeš?
My dvaja sa poznáme, vysvetľovať si nemusíme, ale fakt tam vidím ľudí, čo mali tak max klobúk v meste, neviem či je zrovna to správna konštalácia do takéhoto turnaja a vedenia, resp. zviezť sa s ostatnými,
ja by som tu medzi tými veliteľmi rád uvidel tajfuna a juniora ešte

Priznám sa, že keď vidím kto sa prihlásil nemám chuť. Nemám v zásade voči nikomu nič, ale bez urážky 1/2 sa prihlásila, aby sa ukázala, lebo sa potrebuje ukázať a odvelila 17 bojov a sú majstrami sveta a 1/4 sa prihlásila aj keď o nich nikto nič nevie, sem tam sa ukážu urobia rozruch a zase o nich nepočuť. Možno sa nakoniec vnútorne presvedčím a asi som si teraz podpílil konár ak bude nejaké hlasovanie, ale proste to neviem akceptovať.

Chýba mi nejaký prvok čo stmeľuje, čo vedie, taký ako bol Dannys (česť jeho pamiatke), ale viem si predstaviť hráčov čo majú slovo i keď sú moji súperi férovo sa s nimi jedná, ktorí možno nevelili, ale vedú tím hráčov a hráči za nimi pôjdu, resp. ich budú počúvať a akceptovať. Píše Pavexim, prečo som sa prvý nenahlásil, ale sám tam mal byť, lebo je pojem, má rešpekt. Má tam byť Marschall, neviem či velí, alebo nie. Ale mám pocit, že má slovo a nie je to len niekto kto si poskočí, že chce. Chýba tam Maxmio, nemusím ho, ale má svoj štýl a je výborný veliteľ. Chýba tam TheGuardian, Malcolm Reynolds, hordak, .lord sokar. proste hráči čo nevelili len preto, že chceli súpera zničiť. Chýba mi tu proste niekto, kto by bol typologicky šéf. Za kým pôjdu hráči a nebudú sa pýtať prečo. Možno som náročný a možno veľa kecám, ale momentálne mi to pripadá komicky, lebo len chcieť lebo som vyhral 20-30 bojov nestačí.
Komu vadí, že píšem otvorene, tak bohužiaľ. Ale ruku na srdce, byť tu Fredy, Dannys, Sab, iElEn a podobne nikto by nefrflal a bili by sme sa o miesta kto bude bojovať. Samozrejme nespomenul som niekoľko hráčov, čo majú na to byť vodcami, ale to predsa nevadí.

Moja predstava o vodcovi nie je len o tom, že je veliteľ v boji. Samozrejme je to veľmi dôležité, ale od vodcu si predstavujem oveľa viac.
 
Naposledy upravené moderátorom:
:Oo Svoje meno som ozaj nečakal, že tu niekedy padne v diskusií :) Ale som poctený, v dobrom :)
Ja by som mal zatiaľ jednu otázku, ostatné sa už pýtali iný a čakám sám na odpovede. Tých 140-150 hráčov si komplet vyberú nahlásení/odsúhlasení vodcovia? Osobne som stále tvrdohlavo iba na Buffale, takže nepoznám situáciu z ostatných svetov, ale je tu 150 spoľahlivých bojovníkov? Ak to má byť takého veľkého kalibru, tak si viem predstaviť, že veľké krajiny budú mať svojich top hráčov vybratých a zo 140 bude 140 aj online na tých bojoch. Oh, a predsa ma napadla ešte otázka. Trieda ostáva taká akú máme momentálne tu? Ak má niekto viac tried/rozne svety, tak podľa čoho sa vyberie? Je totiž rozdiel nasukať 100 tankov s full hp v Daltonovej, plus nejakých duelantov a dobro (stavbárov som vynechal, snaď sa nikto neurazí). Bolo by dobré to nejak ošetriť. Ak aj tamtie boje budú len o hp, tak aj ten top veliteľ narazí ak jednoducho neprerazí mohutné hp na bonusoch v obrane.
 

DeletedUser11114

Hosť
Zatiaľ sa nahlasujú vodcovia. Rovnako si myslím, že by sa mali prihlasovať iba ľudia so skúsenosťami buď s vedením alebo s velením.

Určite by som rada videla veliteľov ako: Lord Sokar, michalfun, Maxmio, Pave, TheGUARDiAN, hordak

Ďalej je potrebné si uvedomiť, že nepôjde len o samotné odvelenie jednotlivých bojov, ale aj o ich kompletné organizovanie. Takže tých 10 ľudí bude musieť mať na to čas, čas venovať sa tým 140-150 ľuďom, a zorganizovať ich, zoskupiť podľa taktiky a podľa toho aká bude situácia.

Ďalej je potrebné si uvedomiť, že tých 140-150 ľudí bude jednak problém vybrať a jednak ich bude treba vyberať veľmi starostlivo. Ostatné krajiny sú veľké a budu mať podľa mňa online všetkých 140 hráčov a my by sme mali tiež vyberať hráčov, ktorí sa nezabudnú prihlásiť a ktorí nebudú každý boj off.

Ďalej je potrebné si uvedomiť, že ideme reprezentovať SR a tam treba zabudnúť na hlúpe spory, nepriateľstvá a iné nepríjemnosti, a všetci musia byť ochotní obetovať sa pre víťazstvo, počúvať velitelove príkazy do poslednej bodky (nech by sa zdali neviem ako absurdné), hrať odovzdane a SRDCOM!!!
 
Kazdy ma pravo prihlasit sa za vodcu. Ci uz ma tie skusenosti alebo nie. Ak ich bude prihlasenych viac ako 10 budu vybrani v hracskej ankete. ak ich nebude 10 tak budu velitelia ti co sa prihlasili. A ak budu velitelia ti ktori tie skusenosti nemaju ,tak je to chyba hlavne tych ktori tie skusenosti maju a neprihlasili sa. Evidentne o to nemaju zaujem, tak sa prihlasili ti co o to zaujem maju. nech nikto necaka ze ho tu budeme na kolena prosit aby sa prihlasil za vodcu.
Stale este nevieme ako to cele bude takze cakame na odpovede. Guard ja myslim ze tych 150 ludi najdeme nech su akykolvek. Hlavne by som ten turnaj nebral nejak super vazne. Ide o to sa zabavit.
pocitam ze to zas nejak organizacne narocne nebude. boje kope usporiadatel. pravdepodobne uz budeme zaradeny v slovenskej aliancii. napise sa Hs so strategiou a potom sa bojuje. velit kludne mozu aj dvaja velitelia naraz. bude ich 10 takze ked niekto nemoze su tu dalsi. pravdepodobne dostanu hodnost general a budu robit aj rekrut.
nemam predstavu co este by sa tam malo organizovat.
 

DeletedUser10413

Hosť
Suhlasím s Mimkou,
bolo by dobre aj vytvorit nejakú tému kde by sme sa aj ostatný hráči čo sa chceme zúčastnit mohli nahlásiť aby si vodcovia vedeli vybrať.
A naozaj spory musia ísť bokom.Ja verím že skor nás to dá dokopy a začnú fajn boje aj tu na herných svetov.
 

DeletedUser10852

Hosť
Anketa o vybere bude... a tych 10 ludi nahodov je akurat lebo je dost mozne ze v niektorych hodinakch niekto nebude mat cas s velitelov tak aby bola nahrada... Druha vec s akeho dovodu si myslite ze velitel bojov musi viest alianciu... je to kus absurdne... ale vsak nechajme anketu rozhodnut :) nie ze by ste boli radi ze niekto ma zaujem zobrat na seba bremeno organizacie a velenia nie vam sa to nepaci musite mat pripomienky a frflat..
 

DeletedUser10340

Hosť
Ked ma niekto ucet napriklad aj na Ceskom weste moze hrat za dva pripadne viac narodov? :D
 

DeletedUser5977

Hosť
Ešte raz, áno je to zábava a konečne niečo, čo môže byť zaujímavé. Áno, ale aj keď je to zábava chceme niečo vyhrať a bojovať a chceme mať tím hráčov, čo bude makať. Preto z tých 10 vodcov by malo byť 5-6 veliteľov. A 3-4 hráči, čo to zvládnu aj organizačne, motivačne, čo napíšu a pripravia, aj keď tie súboje majú byť vylosované.

Bremeno organizácie, nech to zoberie niekto kto to robil, ide to potom oveľa ľahšie.

Ako tu niekto spomínal, 1/2 z tých čo to vie a koho budú hráči počúvať, predpokladám ani nevedia, že niečo také je. Chcelo by to správu, povedzme ako keď začíname hrať dostaneme Správu od Márie, teraz nech je to správa od Henryho informačné "news" innoleták, proste nielen fórum, ale príde mi správa od Inna a ja mám tendenciu kliknúť a prečítať.
 
Zdravím všetkých, mne sa osobne páči že viac ako polovica ľudí čo tu teraz píše ani nevie, že nejaké fórum existovalo a teraz sa tu vyjadruje vo veľko, tak Vás tu opäť vítam.
Dám tu nejaké moje osobné stanovisko:

1. Tých 10 vodcov má veľký význam, prečo ??? Lebo máme 8 svetov, => každý zvolený vodca si bude vyberať svojich bojovníkov, => ako niekto spomenul som tvrdohlavý a hrám len Buffalo,... keby boli všetci vodcovia len Dela ako to tu čítam, ako majú vedieť akých hráčov majú povolať z iných svetov,... najskôr mysli a potom píš!!

2.Hodnotiť ľudí takto dopredu je úplne scestné, najme tích čo ani ne poriadne nepoznáme, ale už vieme akí sú to vodcovia,... slovenská mentalita sa nezaprie nikdy,... toto post komunistické myslenie asi sa nikdy nezmení

3.Mnohí zabúdajú, že je to stále len hra, ktorá má svoje striktné pravidlá ako aj boje,... preto človek čo si to všetko naštuduje môže byť lepším vodcom ako, človek čo odohral 500 bojov o pevnosť a pritom možno nevie ani ako kombinovať bonusy svojich hráčov (z itemov čo majú na sebe) z bonusami sektorov atď,....

4.Tak prosím ľudí nebudeme zase pápežskejšký ako pápež, ale skúsme byť ak kúsok tolerantný, aj keď možno tí vodcovia čo tam sú sa nám nepozdávajú.

5. Konieckoncov aj tak najviac bude záležať na samotných hráčoch či budu online, či budú plniť do bodky čo im vodcovia povedia, to bude ešte dôležitejšie.

6. Prajem príjemnú hru, veľa zábavy a viac tolerancie medzi nami. :)
 
Ludia treba vydrzat. Podla mna ani Inno este poriiadne nevie ako to bude do detailov vyzerat. Pockame si na konecne informacie. zacat to ma 25.11. takze je na to este mesiac casu.

co sa tyka tych vodcov ich hlavnou ulohou bude teraz vyberat hracov zo vsetkych svetov. velit na boji uz moze podla mna po dohode ktorykolvek hrac tak ako je to aj teraz. lebo do bojoveho chatu mozu pisat aj tak vsetci. Takze ak sa teda nejaky super velitel neprihlasi ako vodca neznamena ze nebude mat moznost velit boj. To je moj nazor.

Teraz je dolezite aby sa za vodcov prihlasili ludia zo vsetkych svetov co budu schopny povyberat hracov. ostatne sa bude riesit potom. HSky a strategie mozu riesit potom aj samotni hraci. Vodcovia by mali mat na tom ktorom svete nieco odohrate a odbojovane aby vedeli posudit ktorych hracov naverbovat do 150.
 

DeletedUser

Hosť
Ja som zvedavá aj na ten výber hráčov...lebo je viac menej jasné, že tam bude chcieť ísť takmer každý :D A v tej sekunde je 150 zatraceně málo
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5977

Hosť
No OK, ale zatiaľ nevidím, žeby sa hlásili viacerí, čo to chcú organizovať. Vysvetlím:

► výber hráčov
► viac skupín od viac vodcov, sa budú musieť akceptovať, to je úloha vodcov
► príprava remesla (ako poznamenal jeden hráč) pripraviť kto čo bude vyrábať (amulety, mazadlá, bajonety, neskôr aj iné veci) to treba pripraviť, lebo je jedno aké práce budeme robiť ide nám výhradne o boj, tak budeme robiť také práce, aby sme vyrobili maximum a dosiahli čo naj vylepšenia
► príprava postavenia hráčov v boji, či si dáme na tanky a postavíme dopredu 80 tankov a za nich 50 strelcov, zvyšok doplníme podľa potreby, alebo to skúsime aj s hráčmi vyslovene na odolnosť, ak si máme teda vybrať nejaké súpravy tri dobrovoľné
► a ešte mám viacej vecí, ale musím si to uložiť správne a potom napíšem, ale toto je gro toho čo budú musieť vodcovia pripraviť (nestačí napísať: "ta robte dakto amulety"), tam ide bokom ego všetci musia makať ako povie vodca, resp. ako prerozdelí medzi vodcov veci a urobia sa skupiny, vy 20-ti pripravíte dnes do boja 140 amuletov a vy 20-ti pripravíte 140 mazadiel, vy 50-ti budete mukliť suroviny na bajonety a vy 50-ti na niečo iné

Myslím, že remeslo môže byť veľkou zbraňou.
 

Deleted User - 4

Hosť
Najprv k tým predmetom a 3 súpravám, ktoré si môžete zo sebou zobrať na ten server.

Súpravou v tomto prípade je myslené: 1 nohavice, 1 klobúk, 1 oblečenie, 1 zbraň do ľavej ruky, 1 zbraň do ľavej ruky, 1 produkt, 1 náhrdelník, 1 topánky a 1 jazdecké zviera.

Musí to byť z predmetov, ktoré máte vo svojom inventári.


ale moja postava ma na delaware nejake nugety . budem ich moct pouzit na bojovom svete?
Nie, nuggety sa neprenesú na turnajový server.

Mensia otazka ked mam zbrane s tomboly budem mat moznost ich viuzit aj na tom svete kde budu tie turnaje ? myslim nap. tie baliho :)

Áno, ak si ich vyberieš, ako časť súpravy.

chcel by som vedieť ako to bude s úrovňami či budu prenesene z našich serverov alebo automaticky 150????

Úrovne budú prenesené.

Je mozne sa uz niekde nahlasit do boja?

Zatiaľ to nie je možné, turnaj sa začne až 25.11. Najprv sa musia vybrať vodcovia. Tí zaregistrujú hráčov a potom vám dáme ďalšie info.


Budú mať väčšie krajiny (Nemecko, Británia, Poľsko) viac tímov...?

Každá jazyková verzia bude mať len jeden tím. Už teraz je však o to v niektorých krajinách veľmi veľký záujem, niekde sa napr. prihlásilo už viac ako 200 hráčov, je možné, že sa to spraví tak, že tí zvyšní budú pomáhať verzii, ktorá nebude mať toľko hráčov.


Ja tiež nesúhlasím, že má byť 10 vodcov, je to priveľa na našu komunitu

Môže ich byť aj menej, napr. 5. Tu ide o to, aby boli potom tí vodcovia schopní zaregistrovať do turnaja zvyšných 145 hráčov (maximálne 150 hráčov za verziu).

Vodca nemusí byť veliteľ v boji, to je už na vás potom, ako sa dohodnete medzi sebou. Ale bolo by dobré, ak by bol/a.


Tých 140-150 hráčov si komplet vyberú nahlásení/odsúhlasení vodcovia?

Áno.

Trieda ostáva taká akú máme momentálne tu?

Trieda postavy bude tej postavy, s ktorou sa prihlásite do turnaja. Môžete sa prihlásiť len s jednou postavou.


bolo by dobre aj vytvorit nejakú tému kde by sme sa aj ostatný hráči čo sa chceme zúčastnit mohli nahlásiť aby si vodcovia vedeli vybrať.

Také niečo sa vytvorí potom, avšak vodcovia budú registrovať hráčov. Hráč môže niektorého z nich pokojne osloviť..

Ked ma niekto ucet napriklad aj na Ceskom weste moze hrat za dva pripadne viac narodov? :D

Ak mu to niekde niekto nezakáže..

Preto z tých 10 vodcov by malo byť 5-6 veliteľov. A 3-4 hráči, čo to zvládnu aj organizačne, motivačne, čo napíšu a pripravia, aj keď tie súboje majú byť vylosované.

Je už na vás hráčoch, ako sa spolu dohodnete.

co sa tyka tych vodcov ich hlavnou ulohou bude teraz vyberat hracov zo vsetkych svetov. velit na boji uz moze podla mna po dohode ktorykolvek hrac tak ako je to aj teraz. lebo do bojoveho chatu mozu pisat aj tak vsetci. Takze ak sa teda nejaky super velitel neprihlasi ako vodca neznamena ze nebude mat moznost velit boj. To je moj nazor. Teraz je dolezite aby sa za vodcov prihlasili ludia zo vsetkych svetov co budu schopny povyberat hracov. ostatne sa bude riesit potom. HSky a strategie mozu riesit potom aj samotni hraci. Vodcovia by mali mat na tom ktorom svete nieco odohrate a odbojovane aby vedeli posudit ktorych hracov naverbovat do 150.

Tak ako píšeš. Ten vodca by mal byť niekto zodpovedný. Treba zaregistrovať do turnaja hráčov a to znamená poskytnúť rôzne informácie. Napr. napísať 3 súpravy spolu s ID predmetmi, skúsenosti, duelové skúsenosti, triedu postavy atď.
 

DeletedUser5977

Hosť
OTÁZKA: Tie súpravy budú základné...? Povedzme mám vylepšený klobúk na lvl 3 (hovorme o súprave Deadwooda Dicka.) Budem mať Deadwoodov klobúk základný..? Alebo ten vylepšený. Neviem ako sa rozhodne Inno, ale navrhujem aby všetky súpravy sa preniesli v základnom formáte na server kde budú boje, t.z. je úplne jedno na koľko si vylepším klobúk, na svetovom serveri budem mať základný klobúk Deadwooda Dicka.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore