Pokec Veteránsky obchod - diskusia

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené

DeletedUser6745

Hosť
Tak mi potom vysvetli čo to je, keď nie postih? Ber to tak, že keď sa niekto odpojí v predsieni dostane časovú blokáciu na opätovné spustenie hry, čo je určite lepšie ako by sa mal dostať do hry a potom odísť s argumentom: „Nejdem hrať, lebo je to istá prehra a strata času“
 

DeletedUser6744

Hosť
Jasné a potom sa stále len určití jednotlivci stále odpojuju a idú hrať len keď je hneď jasné že je to win. Tak to treba ešte aj podporovať. A nepovažujem to za dostatočný postih.
 

DeletedUser6745

Hosť
A čo ti to vadí akože? Ved dostanú blokáciu na opätovné pripojenie do hry a to, že hrať odmietnu je čisto ich súkromná vec, nikoho nemôžeš nútiť. Keď hrajú len vtedy, že majú istú výhru je tiež len ich vec, teba tiež nikto nenúti hrať ak dostaneš slabý team. Kľudne sa odpoj aj ty. A keď dostaneš do teamu pacientov typu magpeter a Peter Chrabry tak sa skôr divím tým, ktorí s nimi hrajú a nie tým čo sa odpoja.

Čo sa týka toho trestu ja ho považujem za dostatočný vzhľadom nato, že každé ďalšie odpojenie znamená oveľa väčšiu časovú blokáciu na novú hru.
 

DeletedUser2444

Hosť
Chcel by som upriamiť pozornosť na MarcusJohnyEvansovu výnimočnú vec, a to analýzu truhlíc

http://tw-calc.net/chest/50427000
tu je napr. niečo o banditovej truhlici :)
ďalej už nemusím písať, každý si pozrie sám, z ktorej truhly čo padá :)
 

Deleted User - 4

Hosť
Tie akože "tresty" za odpojenie sú veľmi nízke, osobne by som ich poriadne pritvrdil. Najmenej pár hodín za prvé odpojenie a každé ďalšie oveľa viac. Keď niekto zámerne druhým kazí hru, nezaslúži si nič iné.

Dá sa pochopiť aj to, že sa niekto odpojí, lebo mu nevyhovuje tím, nad tým by sa mali zamyslieť vývojári, aby takú hru v dobrodružstve zatraktívnili (pozitívnou motiváciou) aj pre takéto hráča. Napr. 10 normálne odohraných hier bez odpojenia by mohlo dať bonus k VB.

Chcel by som upriamiť pozornosť na MarcusJohnyEvansovu výnimočnú vec, a to analýzu truhlíc

http://tw-calc.net/chest/50427000

Ďakujem za info, pozmenil som popis pri tej truhlici na:

Môžeš získať posilnenie alebo s veľmi veľkým šťastím predmet z Odpadlíkovej súpravy.

Zmena sa prejaví pri budúcej aktualizácii hry.
 

DeletedUser6745

Hosť
Tie akože "tresty" za odpojenie sú veľmi nízke, osobne by som ich poriadne pritvrdil. Najmenej pár hodín za prvé odpojenie a každé ďalšie oveľa viac. Keď niekto zámerne druhým kazí hru, nezaslúži si nič iné.

Dá sa pochopiť aj to, že sa niekto odpojí, lebo mu nevyhovuje tím, nad tým by sa mali zamyslieť vývojári, aby takú hru v dobrodružstve zatraktívnili (pozitívnou motiváciou) aj pre takéto hráča. Napr. 10 normálne odohraných hier bez odpojenia by mohlo dať bonus k VB.
.

To si zo mňa robíte srandu? :D

Linteo, ja by som ti doprial aby si mal 10 hier po sebe nejaké lamy, ktoré ti zaručene pokazia hru. Potom by si si 2x rozmyslel tú svoju hlášku o „niekoľkých hodinách za prvé odpojenie“
Myslím si, že tie tresty sú dostatočné. Keby to bolo na niekoľko hodín tak ako by si to chcel ty tak to ti garantujem, že každý kto by sa chcel odpojiť by išiel do hry a leavol by to až tam. Potom by hru ostatným samozrejme pokazil a on by bol bez časového trestu.

Preto sa ťa pýtam nemyslíš si, že je lepšie keď sa niekto odpojí v predsieni a dostane časovú blokáciu na opätovné hľadanie hry 3 minúty, potom 15 atď alebo je lepšie odpojiť sa v hre a pokaziť hru ostatným?

A nezdá sa ti trošku prísne niekoľko hodín za prvé odpojenie? To kvôli tomu, že mi raz nesadne team s ktorým nechcem hrať mám čakať niekoľko hodín?

Vidno, že dobrodružstvá nehrávaš, inak by si niečo podobné určite nenapísal.
 
Asi Xenino padol z neba a hneď vedel hrať dobro :)

Keď som si po cca 6rokoch znovu spustil The west a začal hrať aj dobro(pre mňa nová vec), ako začiatočník číže lama, stretol som sa pri hre s urážkami a občas aj vulgárnymi nadávkami (párkrát sa stalo že ma vlastní dostrieľali naschvál :)). Aj keď som si pred tým pozrel video na YOU a nepovedú ako to hrať, zručnosť a celkové pochopenie som získal až po odohraní X hier. Ak niekto kto to nevie hrať a teraz hra so mnou tak som v duchu tiež nasratý, ale chápem ho a hrám to.

1) Preto by som navrhol nejaké tréningové dobro s PC, také niečo ako má aj duel, kde si môže hráč sám otestovať o čo vlastne ide.


Čo sa týka trestu za zrušenie, odpojenia na začiatku hry, určite nejaký byť musí. Predĺženie času je tiež možnosť, ale ako si písal Linteo ak sa neodhlásiš dostaneš napr. po 10 hrách 50VB, tak za odhlásenie z jednej hry by sa mohol dať postih straty 50VB. Potom už len môže nastať situácia že sa nebude nikto odhlasovať a po šefinoch, ktorý nie sú ochotný vždy hrať zostane len nasratý smajlík na dlaždici v hre :)


2) Za odhlásenie na začiatku hry postih 50VB, po kontinuálnom odohraní 10 hier získať 50VB (ak by to bolo 500VB bolo by lepšie)
 
Naposledy upravené :

DeletedUser6745

Hosť
Asi Xenino padol z neba a hneď vedel hrať dobro :)

Keď som si po cca 6rokoch znovu spustil The west a začal hrať aj dobro(pre mňa nová vec), ako začiatočník číže lama, stretol som sa pri hre s urážkami a občas aj vulgárnymi nadávkami (párkrát sa stalo že ma vlastní dostrieľali naschvál :)). Aj keď som si pred tým pozrel video na YOU a nepovedú ako to hrať, zručnosť a celkové pochopenie som získal až po odohraní X hier. Ak niekto kto to nevie hrať a teraz hra so mnou tak som v duchu tiež nasratý, ale chápem ho a hrám to.

1) Preto by som navrhol nejaké tréningové dobro s PC, také niečo ako má aj duel, kde si môže hráč sám otestovať o čo vlastne ide.


Čo sa týka trestu za zrušenie, odpojenia na začiatku hry, určite nejaký byť musí. Predĺženie času je tiež možnosť, ale ako si písal Linteo ak sa neodhlásiš dostaneš napr. po 10 hrách 50VB, tak za odhlásenie z jednej hry by sa mohol dať postih straty 50VB. Potom už len môže nastať situácia že sa nebude nikto odhlasovať a po šefinoch, ktorý nie sú ochotný vždy hrať zostane len nasratý smajlík na dlaždici v hre :)


2) Za odhlásenie na začiatku hry postih 50VB, po kontinuálnom odohraní 10 hier získať 50VB (ak by to bolo 500VB bolo by lepšie)

Samozrejme, že nikto to nevie na začiatku hrať, ale ako si spomínal nižšie existuje video na YT (nie sú tam síce všetky detaily, ktoré sa naučíš až praxou, ale ako pokročilý tutoriál to určite stačí), ktoré keď si človek pozrie je schopný robiť základné úkony v hre. A nie ako niektorí mantáci čo nie sú schopní ani prebrať banku / salón.

Čo sa týka toho tréningového dobra proti PC to nieje zlý nápad. Ja by som to navrhoval vo forme tutoriálu, kde hráč musí robiť to čo mu PC káže a zároveň mu vysvetľuje princíp hry. Ale toto je len naše zbožné prianie, pretože po 2-3 rokoch žiadostí sme sa konečne dočkali zmeny vo veteránskom obchode, takže to pár rokov ešte potrvá :D

Čo sa týka toho odpočítavania VB nepovažujem to za dobrý nápad. Napríklad ja sa vždy na začiatku dobra odhlásim, prezlečiem si veci a prihlásim sa späť a ako poznám InnoGames isto by to nedomysleli a VB by mi odpočítali aj tak :D Každopádne debata o takýchto veciach je zbytočná, pretože najbližších pár rokov sa isto nič okolo dobrodružstiev upravovať nebude.
 

Deleted User - 4

Hosť
xenino, ak je debata o tomto podľa teba zbytočná, tak načo sem píšeš? Očividne ťa nezaujíma názor nikoho druhého, nehovoriac už o absencii rešpektu pre iných hráčov, hlavne začiatočníkov.

My ťa tu asi nepochopíme, lebo sme tu samé lamy či mantáci, čo vlastne túto hru ani nehrajú..
 

DeletedUser6745

Hosť
Milý Linteo,

Žiadna debata nie je zbytočná a ja veľmi dobre viem, že ty tie návrhy poctivo preposielaš (čo si cením), ale povedz mi úprimne koľko z tých návrhov sa aj reálne pretavilo do hry?

Nezaujíma ma názor nikoho druhého? Práveže zaujíma, ale keď niekto napíše, že za prvé odpojenie by mala byť blokácia niekoľko hodín? Kľudne to spravte a dajte to do hry, potom sami uvidíte koľko ľudí sa bude sťažovať. Od kedy mám sadu bratov wrightovcov tak sa odpájam oveľa menej ako kedysi a sú niektorí hráči, čo proti mne nechcú hrať, pretože som údajne silný, takže ja to netvrdím ani tak kvôli sebe, ale skôr kvôli ostatným, pretože sa mi zdá nefér, aby museli toľko hodín čakať. Ale ak chcete tak to spravte, mne to je viac menej jedno.

O akom rešpekte to akože hovoríš? K tým začiatočníkom poviem iba toľko, že aj ja som začínal a tiež som si vypočul množstvo nadávok, ale ja som aspoň robil to čo mi ostatní hráči kázali (aj keď som v tedy ani netušil, že záleží na poradí ťahov). Ale keď niekomu napíšeš klikni na nohy a potom šípkou na tú a tú budovu, ale on sa buď odpojí alebo 2 kolá stojí potom ide úplne inde a potom sa odpojí tak čo si o tom mám myslieť? Sú hráči, ktorí to naozaj vedia hrať, ale sú tam aj totálne lamy (prepáč, ale inak ich nazvať neviem). Uvediem ti príklad: Hráč lorci 2 kolá stojí, potom ide na kolo na salón (i keď na prebratie treba 3 kolá) potom ide do stredu mapy a nechá sa zabiť a celú hru tam pobehuje ako keby bol zdrogoaný. Stane sa to raz? Tak ok ja to beriem, ale on to robil 10 hier po sebe a hral niekoľko dní a takto úmyselne sabotoval. Team, ktorý bol s ním zaručene prehral. Čo by si s takým hráčom spravil ty? Mnohí čo s ním boli sa radšej odpojili, bolo by múdre potrestať ich na niekoľko hodín? Alebo radšej potrestať lorciho?

Ako som písal lamy a mantáci sú hráči ako lorci a spol. ostatní nie, takže ak som sa niekoho dotkol, tak sa ospravedlňujem.

A iste hráči to hrajú, nehovorím, že nie, tak nech sa vyjadrujú, ale kedy si dobrodružstvo hral ty? Hrávam to každý 1 deň a v živote som ťa tam nevidel. Takže preto aj tá moja reakcia na tvoj príspevok o niekoľko hodinovom bane. Možno som sa nechal trochu uniesť, ale keď som to videl tak mi naozaj stúpol krvný tlak, takže sorry.
 
Naposledy upravené moderátorom:

Deleted User - 4

Hosť
Každopádne debata o takýchto veciach je zbytočná

Milý Linteo,
Žiadna debata nie je zbytočná

Eh...:ahaok:

Asi to bude tak, že žiadna debata nedokáže dať toľko debaty debate, ako len debata debate... milý xenino...

Práveže zaujíma, ale keď niekto napíše, že za prvé odpojenie by mala byť blokácia niekoľko hodín? Kľudne to spravte a dajte to do hry, potom sami uvidíte koľko ľudí sa bude sťažovať.

A prečo by som nemohol napísať svoj názor na to? Čo bolo na tom takého, aby to vyvolalo až takú (neadekvátnu) reakciu?

Oveľa viac ľudí sa sťažuje na to, že ako sa niektorí naschvál odpájajú a kazia tak hru..

O akom rešpekte to akože hovoríš? K tým začiatočníkom poviem iba toľko, že aj ja som začínal a tiež som si vypočul množstvo nadávok, ale ja som aspoň robil to čo mi ostatní hráči kázali (aj keď som v tedy ani netušil, že záleží na poradí ťahov). Ale keď niekomu napíšeš klikni na nohy a potom šípkou na tú a tú budovu, ale on sa buď odpojí alebo 2 kolá stojí potom ide úplne inde a potom sa odpojí tak čo si o tom mám myslieť? Sú hráči, ktorí to naozaj vedia hrať, ale sú tam aj totálne lamy (prepáč, ale inak ich nazvať neviem). Uvediem ti príklad: Hráč lorci 2 kolá stojí, potom ide na kolo na salón (i keď na prebratie treba 3 kolá) potom ide do stredu mapy a nechá sa zabť a celú hru tam pobehuje ako keby bol zdrogoaný. Stane sa to raz? Tak ok ja to beriem, ale on to robil 10 hier po sebe a hral niekoľko dní a takto úmyselne sabotoval. Team, ktorý bol s ním zaručene prehral. Čo by si s takým hráčom spravil ty? Mnohí čo ním boli sa radšej odpojili, bolo by múdre potrestať ich na niekoľko hodín? Alebo radšej potrestať lorciho?

Ja to poviem takto. Začiatočníci v dobrodružstvách píšu tickety na hernú podporu, že im tam iní hráči nadávajú, často vulgárne alebo sa im vysmievajú. Zahrajú si raz, dva krát, a potom sa na to vykašlú a možno aj odídu preč z hry. Veď načo by tu hrali, keď im nejaký hlupák nadáva alebo sa im vysmieva. To je pre nich strata času a nervov. Miesto toho, aby tí hráči prejavili trochu pochopenia, že asi nie každý to vie okamžite ovládať, možno im aj pár vecí vysvetlili, pomohli im a tak aj sebe skvalitniť hru, tak nie. Veď načo venovať trochu času pomoci inému, keď stačí napísať tomu začiatočníkovi, že je lama, manťák, ale častokrát aj niečo oveľa horšie a pohladiť si vlastné ego? Rešpekt k druhým hráčom, o tom by sa dalo popísať veľa. West hrajú ľudia rôznych vekových kategórií. Niektorí neovládajú hru alebo aj počítač na takej úrovni ako iní ľudia..

Je samozrejme rozdiel v tom, keď niekto zámerne sabotuje dobrodružstvo alebo keď to nevie ešte poriadne hrať.

Každý si to však môže hrať podľa seba a nikto tu nemá právo niekomu určovať, ako má hru hrať.

A iste hráči to hrajú, nehovorím, že nie, tak nech sa vyjadrujú, ale kedy si dobrodružstvo hral ty? Hrávam to každý 1 deň a v živote som ťa tam nevidel.

Tam, kde si občas West zahrám ja, som zase ja teba nikdy nevidel. Podľa toho teda ty o tom nič nevieš. Lebo som ťa nikdy nevidel...
A vieš čo, ani v reálnom svete som ťa nikdy nevidel. Takže vlastne ani neexistuješ? (to je vtip)
 

DeletedUser6745

Hosť
Debata: Nie je zbytočná, ja viem, že to prepošleš vývojárom, ale tak isto vieš aj to, že oni to riešiť nebudú (minimálne v dohľadnej dobe) takže som to myslel z tohto pohľadu, že je to ako keby zbytočné (aj keď nie je, lebo možno raz za pár mesiacov sa nato pozrú).

Neadekvátnu? Čo bolo na mojej reakcii neadekvátne? Vyjadriť sa samozrejme môžeš, ale prišlo mi to ako dosť krutý trest od niekoho kto to má naštudované teoreticky, ale nie prakticky. Totiž niekedy aj tých 15 minút čakania je utrpenie a nie ešte niekoľko hodín. Keď sa niekto odpojí v predsieni je zato potrestaný. Keď sa niekto odpojí v hre mal by zato byť tiež potrestaný (s tým súhlasím).

Ja môžem hovoriť len za seba a môžem ti povedať, že ja začiatočníkom nenadávam ani sa im nevysmievam. Na druhej strane, ale viem pochopiť aj ostatných ktorí to robia. Vieš keď niekomu vysvetlíš čo a ako, si naňho milý a on ešte naschvaľ robí pravý opak (občas sa stane svetlá výnimka a nováčik sa naozaj snaží), tak ťa to vie poriadne vytočiť. Obzvlášť keď to stojí množstvo energie a času všetko každému vysvetlovať a počúvne ťa 10%. Mňa to tiež vytáča, ale ja radšej už nič nepíšem do chatu, lebo by ma ešte nahlásili :D
„To je pre nich strata času a nervov“ - To môžu tvrdiť aj tí, ktorí majú pokazené hry kvôli začiatočníkom. mimochodom to je 1 z dôvodov prečo to mnoho ľudí (ktorí to naozaj vedia) prestalo hrať.

Ak je pravda, že to hrávaš tak verím tomu, že máš podobné problémy a o to viac by si ma mal vedieť pochopiť. Pretože ľudia sú všade rovnakí a verím tomu, že aj v iných jazykových verziách robia podobné veci ako tu.
 

Deleted User - 4

Hosť
Ale raz je debata zbytočná, potom nie je zbytočná, raz sú nejakí hráči lamy a mantáci v dobrodružstvách, potom zase nie sú mantáci, len niektorí, ale začiatočníkom sa nevysmievaš a nenadávaš.
Prepošle sa to vývojárom, ale ty už dopredu vieš, že to minimálne pár najbližších rokov riešiť nebudú, môže sa tu vyjadrovať svoj názor, ale dôležité potom je, kedy hral niekto dobrodružstvo, no a keď si dotyčného ty nikdy hrať nevidel, tak to už neplatí...
Mnoho ľudí prestalo hrať kvôli začiatočníkom? Tak to je podľa mňa taká hlúposť...
Ak je pravda, že to hrávam - tj. je možnosť, že klamem o tom, že si zahrám aj ja West? Ach jaj..
---
Téma je o veteránskom obchode, o nových veciach, ktoré by ste chceli pridať, prípadne napíšte návrhy na úpravu tých, ktoré sa pridali naposledy.
 

DeletedUser6745

Hosť
Ja som celkom jasne a zrozumiteľne v mojich príspevkoch vysvetlil kedy je niečo zbytočné a kedy nie, tak isto kto je lama a kto nie. Ak to nevieš pochopiť žiaľ inak ti to vysvetliť neviem. Každopádne nie nenadávam... Teda aspoň ja nie :D

Ty sám si spomínal, že Westu sa venujú 2 vývojári a tí sú momentálne zamestnaní tombolami tak neviem načo sa tu hráme. Niekedy sa na tie návrhy isto pozrú, ale kedy? To je vo hviezdach.

Keď hrávaš v poriadku...

A áno mnoho ľudí (profíkov to naozaj prestalo hrať kvôli začiatočníkom) ten screen čo som dal vyššie, tak hráč Reisende je 1 z mnohých, ktorí prestali kvôli nováčikom. A je to škoda, pretože on patril k naozajstným profíkom. Dnes som ho videl po dlhej dobe a presne mi to potvrdil.

Ten posledný odsek - ja tiež len vyjadrujem svoj názor na preberané skutočnosti v tejto téme
 

Deleted User - 4

Hosť
Ja som celkom jasne a zrozumiteľne v mojich príspevkoch vysvetlil kedy je niečo zbytočné a kedy nie, tak isto kto je lama a kto nie. Ak to nevieš pochopiť žiaľ inak ti to vysvetliť neviem. Každopádne nie nenadávam... Teda aspoň ja nie :D
Mne ty vôbec nemusíš nič vysvetlovať :)

Jasne a zrozumiteľne si tu hlavne napísal, že debata o takýchto veciach je zbytočná, pretože najbližších pár rokov sa isto nič okolo dobrodružstiev upravovať nebude. To si napísal.
O niečo neskôr si už písal, že žiadna debata nie je zbytočná.

Ty sám si spomínal, že Westu sa venujú 2 vývojári a tí sú momentálne zamestnaní tombolami tak neviem načo sa tu hráme. Niekedy sa na tie návrhy isto pozrú, ale kedy? To je vo hviezdach.
Ja neviem, na čo sa tu hráš ty, ale ja nie som veštec a nevidím do budúcnosti. Okrem toho, neviem o tom, že by vývojári mali povinnosť pridať do hry akýkoľvek návrh.

Keď hrávaš v poriadku...
Vážne? Je to v poriadku? A prečo je to v poriadku?
A zaujímavé, že už ti zrazu nevadí, že si ma nikdy nevidel hrať tie dobrodružstvá.
A čo keby som West vôbec nehral? To by som nemohol mať názor?
Nie si tak trošku namyslený?

A áno mnoho ľudí (profíkov to naozaj prestalo hrať kvôli začiatočníkom) ten screen čo som dal vyššie, tak hráč Reisende je 1 z mnohých, ktorí prestali kvôli nováčikom. A je to škoda, pretože on patril k naozajstným profíkom. Dnes som ho videl po dlhej dobe a presne mi to potvrdil.

Podľa mňa je to hlúposť, ak by niekto skončil vyslovene kvôli tomu, že v nejakej hre dobrodružstva mal začiatočníka. A hlavne niekto, kto je akože "profík" a venoval hre veľa času. To mi nesedí.

Ten posledný odsek - ja tiež len vyjadrujem svoj názor na preberané skutočnosti v tejto téme
Rozdiel je tu v tom, že ja nerozhodujem o platnosti tvojho názoru a určite sa nad ním nerozčuľujem podľa toho, či hráš alebo nehráš dobrodružstvá či West, alebo ako ho hráš, ja som v tejto téme len napísal svoj osobný názor na tresty pre hráčov, čo sa zámerne odpoja a pokazia hru a ešte nápad, ako by sa dali hráči pozitívne motivovať, ak by sa neodpájali, no ty si zareagoval neadekvátne, a začal si úplne zbytočne, bez akejkoľvek provokácie, osobne útočiť, len preto, že máš na danú vec iný názor..

Kvôli jednému príspevku, kvôli ktorému, ako si napísal, ti stúpol krvný tlak, tu teraz vypisuješ, ako keby sa to zámerné odpájanie a tresty týkali priamo teba a validita môjho názoru záležala len od toho, či hrám dobrodružstvá, o čom rozhoduješ iba ty, viď tvoje vyjadrenia vyššie.
 
Hore