Pokec Veteránsky obchod - diskusia

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené

DeletedUser10852

Hosť
Linteo ma pravdu.... az na ten bod : Podľa mňa je to hlúposť, ak by niekto skončil vyslovene kvôli tomu, že v nejakej hre dobrodružstva mal začiatočníka. A hlavne niekto, kto je akože "profík" a venoval hre veľa času. To mi nesedí.

keby do hry dostanes novacika ktory sa nevie pohnut a vypne to a toto ti uroby viac x tak aj ty by si to prestal hrat keby to hras... mna to tiez na dlhy cas odradilo....
 

Deleted User - 4

Hosť
No tak ja by som si dal určite pauzu od dobrodružstiev, ale že by som kvôli niekomu takému skončil s celou hrou? Keď som jej venoval toľko času, že som akože profík? Ale tak záleží od povahy...
 

DeletedUser6745

Hosť
K 1. sa nevyjadrujem, to nemá význam. Akurát si mi nemusel mazať ten screen, čo som ti tam dal ako dôkaz...

Povedal som, že sa na tie návrhy pozrú, nie, že ich do hry aj pridajú.

Názor samozrejme mať môžeš aj keď dobrodružstvá nehrávaš. Ale každý kto ich hráva (denne) a vidí tú vetu o niekoľkých hodinách by tým nebol 2x nadšený.

Podľa teba to možno je hlúposť, ale či chceš či nie takých ľudí je tu dosť. Potvrdzuje to aj krieg ako vidíš...

Priamo mňa sa možno netýkajú, ale aj ja sa z času na čas odpojím v predsieni. A predstava, že kvôli jednému opusteniu mám čakať niekoľko hodín je dosť chorá.

Ak chceš nápad ako to vyriešiť, tak som ti pred nedávnom písal tiket kde som spomínal aj filter na dobrodružstvá. Filter, v ktorom si určíš hráčov, s ktorými nechceš hrať v jednom teame a bolo by po probléme (samorejme len tych ktorých nechceš, lebo keby to bolo aj tak s ktorými chceš, tak by si tam každý navolil len tých najsilnejších). Ďaľšia možnosť je robiť uzatvorené (súkromné) dobrodružstvá, kde sa hráči v počte 6-10 medzi sebou dohodnú a budú hrať len oni (náhodne ich premieša do teamov tak ako teraz).


A ten tvoj druhý komentár, že by si si dal od dobrodružstiev pauzu nemá chybu :D Totiž keby to pomohlo tak som za, len ide o to, že nech to hráš kedykoľvek, stále sú tam nejakí nováčikovia a poradiť si od teba nechá vždy tak 10%. Takže to je v podstate oddialenie problému, ktorý sa vlastne nijako nevyriešil. Takže áno hráči si dali pauzu, ale úplne, že nato kašlú a je to škoda, pretože tí čo to vedia odchádzajú a tí čo to nevedia prichádzajú.
 
Stále píšete len o nováčikoch, ale pravda je aj taká že to hráči opúštajú z dôvodu silného súpera, pritom v hre o nič veľké nejde, len ak o pošramotené ego z prehry. Zopár starých hráčov to nemá problém zabaliť už po prvých kolách, ak sa im nepodarí zafarbiť mlyn....ale to je o inom.
Linteo navrhol tie prísne pravidlá z dôvodu, aby sa nikto neodpájal a hralo sa, niekedy to hráči tak často rušia , že tá hra už mohla byť odo hratá.

Nejaká separácia a filtrácie hráčov môžu mať za následok málo hier pre nováčikov a postupný úpadok dobra.
Dobro je práve skvelé v tom, že každá hra môže byť iná a nováčikovia to vedia pekne zamotať, hlavne ak sú na druhej strane :), ale to sa vtedy profíci neodpájajú :D
 
Zdravím,

na začiatok by som len chcel povedať, že xenino tu povedal dosť vecí a súhlasím s nim.
Chcel by som dodať hlavne k tým začiatočníkom: bolo tu povedané, že potom píšu na support, že im hráči nadávajú a urážajú ich. Poviem len toľko, že človek keď má odohrané možno aj cez 3k hier tak už je zvyknutý na určitú kvalitu hrania a ľudí čo s ním hrajú.
Veľmi často sa stáva a hlavne poslednú dobu, že dobro začalo hrať veľa nových hráčov so správaním ako keby to bol niekoho multiúčet. Kazenie hry, odpojenie sa priamo v hre a podobne. Potom tu sú ďalší novačikovia, ktorým keď človek niečo povie alebo im poradí tak buď nepovedia ani slovo alebo ešte majú vo zvyku človeka čo im poradí vyslovene urážať a nadávať mu, lebo majú pocit, že sa človek nad nimi povyšuje. Takže potom sa ani nečudujem, že je prístup ľudí taký, že keď vidia niekoho nového a robí napriek a kazí tu hru, tak že mu budú nadávať.
Bolo tu povedané aj moje "meno" poviem k tomu len toľko, že dobro som prestal hrať hlavne pre ľudí so správaním ako keby mali "multák" Odpájanie sa z hry, kazili to naschvál a podobne ... Ešte akoby to bolo včera si pamätám na éru keď začal hrať dobro hráč magpeter. Ten chalan si nedával schopky, v hre bol afk, kazil hru .. upozorňoval sa na to support, aj sme ho nahlasovali a on doteraz akoby nič. Ďalej kazí hru a nikomu to nevadí. Doteraz aspoň z počutia od kamarátov z hry viem, že sa stále nájdu ľudia jemu podobného charakteru a vidím to aj sám keď začnem hrávať dobro párkrát do dňa cez eventy. A nemajú za to žiadny poriadny trest.
Keď ide už o samotné dobro tak by som sa rád priklonil k návrhu "filtra" kde by si človek vlastne mohol vybrať z ľudí, ktorí budú jeho spoluhráči.
Taktieź by do dobrodružstviev mohlo prísť vyhľadávanie dobra pre určité levely. Napríklad keby dá čakať hru hráč s levelom 120 tak aby mu našlo hru v rozmedzí levelov od 100 po 130 a tak podobne. Myslím, že týmto by sa dalo predísť zbytočným urážkam hráčov medzi sebou. Keď hráčom s vysokým levelom bude kaziť hru začiatočník...
Zasa na druhú stranu aby som teraz nevyznel tak, že tu len nadávam na ľudí čo majú maličký level chcem povedať hlavne to, že je to o prístupe hráčov ako sa k tomu hraniu dobra vôbec postavia. Či si vezmú rady a chcú sa zlepšovať alebo len budú tvrdohlavo stále hrať "svoju hru" a kaziť to tým, ktorí už majú niečo odohraté.
Takže aby sme sa nemotali len okolo ľudí čo začali hrávať dobro hneď od maličkého levelu, tak by som chcel navrhnúť zmenu vo vyhľadávaní dobra. Hlavne to úrovňové obmedzenie, lebo aj mne sa stáva/stávalo, že som dostal do teamu človeka s úrovňou 10 a inak sme všetci boli nad 130 a podobne. Takéto prípady sa častokrát stávali. Aj to, že môj súper nemal v teame ani jedného hráča nad level 100 a my sme mali v teame všetci nad 130 level. Potom tí ľudia z tej hry nič nemajú a odpájajú sa.
Ešte som nestihol tento príspevok ani dopísať a našlo mi takúto hru http://prntscr.com/etciz6 takže hlavne týmto by som chcel poukázať na to, aby sa to vyhľadávanie dalo obmedziť aj na level. Viac k tomu asi nemám čo dodať.

S pozdravom Reis
 

Deleted User - 4

Hosť
K 1. sa nevyjadrujem, to nemá význam. Akurát si mi nemusel mazať ten screen, čo som ti tam dal ako dôkaz...
Tvoj "dôkaz" obsahoval vulgarizmus. Radšej som ťa mal zablokovať za porušenie pravidiel fóra? Nabudúce to teda urobím.

A ak to nemá význam sa vyjadriť, tak prečo si sa k tomu vyjadril? Informácia o tom, že sa k tomu nevyjadruješ. lebo to nemá význam, je vyjadrenie. Ak by si sa skutočne nechcel vyjadriť, tak nenapíšeš vôbec nič.

Toto je zase to isté, veď ty si jednoducho len nevieš/nechceš priznať svoje chyby, keď si sám svojimi vyjadreniami odporuješ, ako v tom príspevku na začiatku tejto diskusie o treste pre hráčov, čo zámerne opustia hru, aby ju pokazili druhým, tvoje vyjadrenia o zbytočnej diskusii a následnej o tom, že diskusia nie je zbytočná, či o lamách a manťákoch, atď.
Pre teba je teda predstava toho, že dostaneš prísnejší trest za to, ak si niekomu naschvál pokazil hru, chorá. Dobre, to je tvoj názor. Pokojne si ho maj. Ja nemám potrebu ťa presviedčať o opaku, ako máš ty mňa. Hráči, čo si prečítali o tom, že sa niekedy odpojíš už v predsieni, napr. ako tuto píšeš, aby si sa pomstil KriegSSoldierovi, lebo on ti robil to isté (https://forum.the-west.sk/index.php?threads/nekonečný-príbeh-v2-0-dobrodružstvá.23314/page-2#post-332083) si zase spravia alebo už spravili svoj názor.
Píšeš, že každý by s tým nebol nadšený, ak by sa sprísnili tresty za zámerné odpojenie, no ako to môžeš vedieť? Ja si myslím a vychádzam pritom z ticketov, ktoré ľudia napíšu na hernú podporu, že by to teda uvítali, pretože aj napr. dnes som dostal taký ticket, kde sa hráč sťažoval na to, že mu niekto sabotoval dobrodružstvo.
Krieg tu nepísal o veľmi veľa hráčoch, ktorí opustili hru, ako si písal ty, ale o sebe, že ho také niečo odradilo na nejaký čas. On nepotvrdil tvoje tvrdenie, že mnoho hráčov opustilo West, kvôli tomu, že mali začiatočníkov v dobrodružstvách. A teraz tu píše Reisende, ktorého si ty spomenul, ten jeden z mnohých, čo opustili West kvôli začiatočníkom v dobrodružstvách, ten ktorého si sem dal screenshot s jeho vulgárnym vyjadrením. To tiež odporuje tomu, že opustil West, keď tu teraz je. Okrem toho on píše, že to bolo kvôli hráčom so správaním multiúčtu. Ľudia končia s Westom z rôznych dôvodov a pochybujem, že ty si vedieš štatistiku a poznáš každého dôvod a preto to tvrdíš. Niečo iné by bolo, ak by si napísal, že sa domnievaš.. To už by bol rozdiel. Ak niekto skončí práve z tohto dôvodu, je to jeho vec, no mňa to teda veľmi prekvapuje, ak je to zrovna ten. Ako som napísal, ja by som si dal pauzu od toho a určite by som neskončil s celou hrou len preto, že som mal začiatočníka v dobrodružstve, čo nevedel, čo robiť, zvlášť, ak som jej venoval už nejaký čas. Záleží ale od povahy. Podstatné je, že dôvody konca majú zaujímať InnoGames, diskusia o tom medzi nami nepovedie k ničomu.
xenino, ako si čítam tie tvoje príspevky, tvoj problém, ktorý teraz máš je v tom, že si podľa mňa myslíš, že toto je nejaký súboj medzi tebou a mnou, že ma musíš teraz o niečom presvedčiť, o nejakej svojej pravde. Nie si prvý, čo ho má.. Preto som ti napísal, že ma nemusíš presviedčať. Napr. ako píšeš o mnoho hráčoch, čo opúšťajú West, o každom, čo by nebol nadšený, ale to nemáš ničím podložené, to sú tvoje domnienky a nie fakty. Alebo môj názor/návrh nebol platný lebo dobrodružstvá nehrávam, resp. ty si ma ich nikdy nevidel hrať a preto sa asi k tomu nemám čo vyjadrovať, lebo to môžu len hráči, čo hrávajú, tvoj citát "A iste hráči to hrajú, nehovorím, že nie, tak nech sa vyjadrujú, ale kedy si dobrodružstvo hral ty?" Ale ak napíšem, že ich hrávam, tak už je to v poriadku, samozrejme teda, ak je to pravda, lebo by som si mohol aj vymýšľať, že tie dobrodružstvá hrávam. Ty si na tie otázky ani neodpovedal. Ale aby si vedel, ja na to ani nečakám odpoveď, lebo si myslím, že si predsa len vedel niečo z toho pochopiť. A keď už si pri tom, pochop aj to, že ja to môžem začať robiť aj tak, ako to robia niektorí kolegovia a nepísať tu vôbec nič, nereagovať na teba alebo aj vôbec na nikoho a len písať oznámenia, miesto toho, aby ma tu niekto začal posudzovať podľa toho, či hrám dobrodružstvá (podľa teba ich očividne nehrám), či neadekvátne reagoval na úplne obyčajný príspevok o trestoch pre hráčov, čo zámerne opustia dobrodružstvo, v ktorom som spomenul aj motiváciu pre hráčov, aby ich neopúšťali, lebo by napr. po desiatich hrách dostali bonusové veteránske body a tému venovanú o veteránskom obchode pozmenil na niečo úplne iné. Ak je to tvoj cieľ, aby som na teba už viac nereagoval, tak pokojne pokračuj v štýle, ako doteraz. Ak nie, tak sa už skús baviť k veci, bez tých očividných snáh dokázať za každú cenu svoju pravdu a zbytočnom vyjadrení o nevyjadrovaní sa a podobne...

Reisende, čo sa týka sabotovania dobrodružstiev, to nie je pravda, že to nikomu nevadí, napr. našej hernej podpore to vadí a konkrétne ja chápem tej frustrácii z takých hráčov. Ja už som viackrát o tom písal do InnoGames v mojich reportoch. Ale žiaľ, pravda je to, že doteraz v pravidlách hry nie je žiadna taká stať, za ktorú by sme mohli takých hráčov potrestať. Tj. nemôžeme ich trestať, ak sa rozhodnú druhému pokaziť hru v dobrodružstve, napr. tak, že sa zámerne odpoja alebo neplnia cieľ hry, napr. že neobsadia salón, atď. Jedna vec je to, že to nie je v pravidlách, ktoré si my nemôžeme pozmeniť, ako si uzmyslíme, lebo o tom rozhoduje InnoGames a druhá je o tom, ako by sa to vlastne kontrolovalo. Kto by určoval, či váš spoluhráč v dobrodružstve hrá tak, ako má? A ak by sa to dalo skontrolovať, tak aký trest by mal dostať za to, že nespravil v hre to, čo sa od neho očakávalo? Tu sa už o tom niečo popísalo: https://forum.the-west.sk/index.php?threads/nekonečný-príbeh-v2-0-dobrodružstvá.23314/

Niečo ohľadom toho ale záleží aj od vás hráčov. Aká môže byť táto herná komunita, ak sa začiatočníkom nepomáha? Ak sú tu vulgarizmy na skoro dennom poriadku? Alebo aj spomeniem iné veci, ako napr. okrádanie na trhu, rôzne podvody pri tombolách.. Možno si myslíte, že to spolu ani nesúvisí.. Vy ste ako herná komunita nevytvorili žiadny morálny alebo etický kódex herného správania, podľa ktorého by ste sa riadili a na ktorý by ste mohli nasmerovať každého hráča, ktorý spraví niečo také, čo by v hre nemalo byť. Neviete správne odsúdiť takých hráčov, či im vôbec vysvetliť, že to čo robia, nepatrí do hry. Neviete ich správne herne potrestať alebo o nich slušne informovať ostatných, o tom, čo spravili, či už sa to týka zámerného odpájania sa alebo aj kradnutia na trhu. Maximálne čo sa udeje, je to, že si ponadávate a vy, a nie oni!, nakoniec znechutene odídete z hry. Jasné, niekedy to nie je možné...

Niektoré nápady, ktoré som si prečítal sú dobré, napr. to tréningové dobrodružstvo. Ale na to ani netreba vývojárov hry. Sami sa môžete dohodnúť na nejakom čase, že sa zídete takí hráči, čo potrebujú niečo vysvetliť a takí, čo im chcú pomôcť a zahráte si. Prípadne sa dohodnete s hernou podporou, ak by sa tam objavili takí, čo by robili naschvál zle a my by sme ich poriešili. Napadlo to niekoho? Alebo čo takto napísať nejaké návody pre začiatočníkov na fórum, do nápovedy? Pomôžete druhým a pomôžete aj sebe... Ja by som taký návod rád aj spropagoval, aby si ho mohli prečítať hráči.. Tie filtre, alebo vyhľadávanie podľa úrovní, inak povedané, mali by vylepšiť matchmaking, prepošlem to ďalej, ale nemyslím si, že sa tým smerom budú uberať, napr. z dôvodu počtu hráčov. To by sa dalo ale vyriešiť možno aj tak, že slabší tím dostane nejaké extra body pri prehre, ako pozitívnu motiváciu hrať aj v takom prípade.

A teraz len tak úplne offtopic, máme tu celý voľný server (Nevadu), ktorý by sa dal celkom dobre využiť na všeličo, na ktorom by sa mohli konať rôzne herné udalosti alebo herné súťaže/turnaje od výmyslu sveta (v rámci možností), keby mal niekto záujem niečo zaujímavé vymyslieť...
 
AK by dobro fungovalo tak ze sa budu stretávať len silný hráči, a budete mat často proti sebe hráča ako je momentálne Krieg, vďaka zásahom čo dáva, tak potom vás to prestane baviť.
Uvedomte si že vaše víťazstvo je založené aj na vybavení a schopností vašich protihráčov.

Linteo, ten tutorial by nebol špatný, a mohol by to byť aj nejaký Quest v hre, a posunul by som to až do momentu, že normálne dobro môže hráč odohrať až po realizácii tutoriálu (niečo také ako na začiatku hry, kde ťa presne vedie na čo máš kliknúť)

ešte jedna vec, čo by sa šikla, nejaké štatistiky odohraných dobro., počet celkových, prehratých, vyhratých (ak sú, tak som ich zatiaľ nenašiel)

Ešte som nestihol tento príspevok ani dopísať a našlo mi takúto hru http://prntscr.com/etciz6 takže hlavne týmto by som chcel poukázať na to, aby sa to vyhľadávanie dalo obmedziť aj na level. Viac k tomu asi nemám čo dodať.

Reisende to dobro vám ale hodilo tak ako je pravdepodobne z nedostatku hráčov, ak by to tvorilo dobro na základe levelov, tak by ste si nezahrali vôbec.

A čo sa týka prestania hrať dobro, po odohraní 3K dobro sa ani nečudujem dať si prestávku, ono to už časom začne riadne kapať na karbit :D
 
Naposledy upravené :

DeletedUser11307

Hosť
Osobne si myslím, že pokiaľ dotyčný povie na začiatku, že to nevie hrať alebo si nie je istý, vždy sa mu normálne poradilo kam a čo má ísť robiť...... samozrejme bez vulgarizmov.

Tak isto si myslím, že je velmi kruté dostať po prvom opustení predsiene niekoľkohodín pauzu...

Čo ak sa naskytne situácia, že niekto si úmyselne nezadá schopky pretože nechce hrať a úmyselne čaká nato aby to niekto leavol namiesto neho aby nemusel čakať niekoľko minút/hodín ako to chcete presadiť.

Po druhé ani ja nemám chuť stále hrávať hry s hráčmi, ktorí úmyselne robia zle..... ten kto to hráva pravidelne by dokázal menovať takých hráčov..

Ale myslím si, že by sa mali postihy po opustení predsiene pritvrdiť lebo stále sa nájdu hráči, ktorí to robia velmi často len aby si našli ten najvhodnejší tím.

Ale určite mi nepríde správne ak niekto po prvom leavnutí dostane hodinový zákaz sa pripojiť...... možno ak by sa to opakovalo tak áno ale niekedy sa proste nedá hrať ak si niekto nedá schopky a podobne.
 

Deleted User - 4

Hosť
Čo ak sa naskytne situácia, že niekto si úmyselne nezadá schopky pretože nechce hrať a úmyselne čaká nato aby to niekto leavol namiesto neho aby nemusel čakať niekoľko minút/hodín ako to chcete presadiť.
.
Ale to nie je pravda, že to chceme presadiť, kde to vidíš v mojom príspevku? Vôbec som tu ja nič také nepísal, že to niekde chcem ja alebo niekto presadiť u vývojárov hry a že to tak určite v hre musí byť..
Ja som to len napísal ako svoj názor, úplne obyčajný komentár a drámu tu už z toho začal robiť niekto iný. Ja sem niečo napíšem a niekto zareaguje tak, že ja tie dobrodružstvá ani nehrám, veď ma ich nikdy nevidel hrať, tak ten platný názor (dokým ho on neschváli) na ne mať ani nemôžem. Keby som sa ja teraz začal baviť s vami týmto štýlom, čo by ste povedali?

Tak isto si myslím, že je velmi kruté dostať po prvom opustení predsiene niekoľkohodín pauzu...

Veď by to nemusela byť niekoľkohodinová pauza. Napíš pokojne svoj názor. Aký čas by to malo byť podľa teba?

ešte jedna vec, čo by sa šikla, nejaké štatistiky odohraných dobro., počet celkových, prehratých, vyhratých (ak sú, tak som ich zatiaľ nenašiel)
Už som to Inno navrhoval (inak už na začiatku, keď ich pridávali), štatistika by bola dobrá vec. Tam by sa mohlo pridať aj to, že koľko krát sa hráč odpojil. Ostatní by aspoň videli.
 

DeletedUser7653

Hosť
Nechodím pravidelně na fórum, ale tentokrát se prostě vyjádřit musím. Dobro jsem se jednu dobu snažil hrát aktivně, protože jsem to bral jako zpestření. Ze začátku jsem dostával pravidelně vynadáno, kolikrát i vulgárně. Chápu, že to spoustu nováčků odradí, nicméně já jsem vytrval a hlavně s pomocí hráče llaneopt se jakž takž naučil hrát. Pak ale začala éra xenina a jemu podobných, kteří do hry jdou jen v případě jisté výhry. Výsledkem je pak nekonečné čekání na nic. Tenhle přístup mi dobro znechutil tak, že jsem ho komplet vytěsnil.
Je pravda, že je prá hráčů, kteří chodí na dobro jen kazit hru, ale ti by se ve spolupráci s podporou dali nějak pořešit, ale opouštění dobro je mnohem větší problém, který znechucuje tuhle herní variantu většímu množství lidí.
Proto bych byl pro zpřísnění trestů. Např. za den na hráče jeden leav, ten by se využil na eliminaci magpeterů a jiných. Za každý další by to chtělo spíš ztrátu VB, než šasový postih. Taky se mi líbí nápad s pozitivní motivací pro hráče, kteří odehrají prohrané dobro. Třeba za odehrání všech kol nějaká malá odměna i s menším množstvím bodů. I nápad tutoriálových dobro se mi líbí, aby se "profíci" nemuseli opírat do nováčků.
Dobro podle levelů je sice super nápad, ale vzhledem k umírajícímu westu dost neproveditelný.
A ke Xeninovi: Jeho absolutní nedostatek sebereflexe a respektu k ostatním je známý všem, kteří s ním měli co dočinění. V tomhle případě potrefená husa nejvíc kejhá, protože jeho by postih za leavování hodně zasáhl. Navíc si představ Linteo, že tohle máš na chatu každý den, i přes jeho sliby, že skončí..
 

DeletedUser11307

Hosť
Čakaciu dobu a postih z toho keď niekto leavne dobrodružstvo nechám na Tebe a na luďoch, ktorí o tom rozhodujú.
Mne skôr ide o to, aby neboli potrestaní tí, ktorý občas odídu ale len tí, ktorí sústavne vymýšlajú, hľadajú vhodné tímy a špekulujú.....
Keď niekto sústavne takto špekuluje im by som dal postih..
Proste pár krát leavnuť a dosť !! potom nech sa im to obnoví po niekoľko normálne odohraných dobrodružstvách.
(môj názor na toto ako si si prial) :)
 

DeletedUser6745

Hosť
Jura, silný súper je ďalší problém. Tu nejde o nejaké ego z prehry, ale o to, že tam človek zabije 15 minút zbytočne a nič z toho. Chcelo by to delenie podľa filtra alebo tak ako to navrhoval rei podľa levelov. I keď poznám zopár levelov 150 čo to skúšali viackrát hrať, ale nemali o tom ani šajnu (a nemali ani vybavenie ani dobré zbrane). Čo je ďalší problém, pretože keď sú proti sebe 2 levely 150 to ešte neznamená, že sú si rovnocennými súpermi (aj keď to vedia hrať), pretože 1 má luk tlingitov a ten druhý odpadlíkovu pušku na leveli 1. Ale toto je chyba vývojárov, pretože tie tlingit zbrane naozaj prepískli. neviem či sa im nato sťažovali hráči alebo či si to uvedomili sami, ale každé ďaľšie zbrane (z víťaznej série z tomboly) čo tu boli sú slabšie ako tie tlingitie. Čo sa odpadlíkovej pušky týka tak to je zbraň, ktorá má v hre najvyššie rozmedzie poškodenia (zo zbraní čo sa dajú získať „zadarmo“), ale už dávno nie je postačujúca čo sa týka jej bonusov, ktoré dáva. Ako príklad môžem uviesť napríklad havraní luk, ktorý dáva dvojnásobok. Možno by bolo na čase, keby vývojári zvážili úpravu bonusov odpadlíkovej pušky (teda ak má stále ostať najsilnejšou puškou v hre, ktorá je „zadarmo“).
Áno ja viem, Linteov návrh má logiku, lenže je to veľmi prísne až neprimerane. Mne sa viackrát stalo, že mi našlo hru (boli sme silnejší), ale musel som ísť niečo riešiť tak som sa radšej odpojil v predsieni aby som v hre len tak nestál a nekazil to ostatným. Ale po polhodine som už bol pripravený hrať, ale takto by som musel ešte čakať niekoľko hodín.
Nováčikovia to vedia pekne zamotať? Fúú, poznám kopu hráčov čo by ti povedali, že to nevedia zamotať, ale že to vedia poriadne... ani to nenapíšem, lebo by ma Linteo zablokoval.

Linteo, zaujímavé, že keď toto niekto napíše v hre a ja to nahlásim, tak to nikdy neuznáte (neviem či preto, že uznávate iba celé nadávky a nie skratky, ale proste to neuznáte). Lenže keď to ja napíšem sem (dokonca toho nie som ani autorom, iba som poslal screen) tak mi to zmažeš a môžem byť ešte rád, že si ma nezablokoval. Okrem toho neviem ako je to teraz, ale neboli kedysi nejaké žlté a červené karty? A až potom blokovanie?
Vysvetli mi ako niekomu môžem pokaziť hru, keď sa odpojím v predsieni? Pre boha veď tá hra sa ešte ani nezčala tak ako som ju pokazil? Druhá vec je keď sa odpojíš počas hry, to je naozaj svinstvo.
Ku kriegovi ti poviem len toľko, že keď mi niečo spraví 6x a potom si zmyslí, že teraz ideme vyhrať a žiada aby som hral normálne (i keď 6 predošlých hier som ho žiadal o to isté a on sa mi ešte vysmial) je nehoráznosť. On si asi myslí, že hráči budú hrať tak ako on píska.
Tak ten tiket je veľmi pekný príklad toho, čo by sa dialo (v oveľa väčšej miere ako sa to deje teraz) predstav si, že hráč nechce z nejakého dôvodu hrať, ale keď si uváži, že bude čakať niekoľko hodín radšej sa zapojí do hry a následne sa odpojí. Vtedy ju naozaj pokazí ostatným.
Ty vychádzaš z tiketov a ja vychádzam z praxe. Pretože ja to vidím a sledujem kto hrával a kto už nehráva. A tak ako ja tak aj Reisende by sme ti tu mohli vymenovať X hráčov, ktorí prestali hrať práve kvôli tomu (čo mi aj napísali keď som sa ich nato pýtal, že prečo už nehrajú). Ale aby som to uviedol na pravú mieru asi sme sa nepochopili. Ja som myslel, že prestali hrávať konkrétne dobrodružstvá a nie West ako taký.
So správaním multiúčtu - či to už bol multiúčet alebo len tak hral, je to v podstate to isté, lebo kazil hru...
Súboj medzi nami dvoma? :D Tak toto by ma nenapadlo. Ja som mierumilovný človek a nemám potrebu s kýmkoľvek bojovať. Neviem ako to berieš ty, ale ja to beriem ako diskusiu.
Určite ťa nijako neposudzujem, to by som si nedovolil. Neviem akých máš kolegov, ale je dosť smutné ak nereagujú na hráčov a dávajú iba oznámenia. Ale tak ak chceš tak to sprav aj ty, je to tvoje rozhodnutie.
S tou pozitívnou motiváciou po odohraní napríklad 10 hier by som súhlasil, len zase aj to sa dá zneužiť. Ako som už tuším spomínal napríklad hráč lorci. On sa nikdy neodpojí a hrá, lenže pobehuje po mape ako šialený, na chat vôbec nereaguje a každý kto ho má v teame má istú prehru.

„Niektoré nápady, ktoré som si prečítal sú dobré, napr. to tréningové dobrodružstvo. Ale na to ani netreba vývojárov hry. Sami sa môžete dohodnúť na nejakom čase, že sa zídete takí hráči, čo potrebujú niečo vysvetliť a takí, čo im chcú pomôcť a zahráte si. Prípadne sa dohodnete s hernou podporou, ak by sa tam objavili takí, čo by robili naschvál zle a my by sme ich poriešili.“ - Smiem vedieť ako by ste ich poriešili? Predpokladám, že tak ako teraz keď vám niekto napíše, že hráči sabotujú. Že to nie je v pravidlách a nemôžete s tým nič urobiť.

S tými návodmi nepomôžeš nikomu. CZ team si dal dokonca tú námahu a spravil rovno video na youtube
ktoré síce neuvádza všetky detaily a možné situácie v hre, ale slúži to naozaj ako dobrá pomôcka pre začiatočníkov až po mierne pokročilých. Ja sám som sa z neho naučil základy. Vieš koľkokrát som toto video dával nováčikom? Pozrie si ho asi tak 1 z 10. Ale ak to video chceš spropagovať tak to by som ti bol vďačný.

Keď spomínaš tú Nevadu, mal by som 1 návrh. Čo tak turnaj teamov v dobrodružstvách? Samozrejme najprv by boli nejaké kvalifikačné kolá a tí najlepší hráči z celého SK serveru by potom boli v teamoch a išli by proti sebe na turnaji.

Wotik, to čo tvrdíš bolo možno kedysi, keď som si chcel vylepšiť odpadlíkovu pušku. Ale teraz leavujem len veľmi málo. Mňa by to zasiahlo len minimálne, pretože odkedy som si vylepšil pušku a kúpil sadu bratov wrightovcov sú to práve ostatní hráči, ktorí leavujú keď som proti nim. Napriek tomu si ale myslím, že by bolo kruté aj pre nich aby čakali niekoľko hodín. Každému (z času na čas aj mne) sa predsa stane, že mu nájde hru, ale proste nechce hrať. Či už z nejakého dôvodu nemôže alebo sa mu proste nechce a kvôli tomu by mal čakať pár hodín?

Dobrosko, plne súhlasím s tvojím posledným príspevkom. Lebo je rozdiel sústavne vymýšľať a špekulovať a je rozdiel keď fakt niekomu treba odísť. Sám by som to lepšie nenapísal :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser11071

Hosť
Pekný podvečer,
rád by som sa informoval ohľadom vecí týkajúcich sa dobrodružstiev.

Chcem sa opýtať, že či by sa nemohli pridať časom do SHOPu alebo veteránskeho obchodu nejaké itemy, ktoré by tvorili bonus ako celok napríklad 3 kusy. Konkrétne hovorím o veciach čo by pridali jednotlivé kusy + niekoľko bonusu do útoku. Mne je to jedno či by to bolo sedlo, zviera, klobúk, nohavice, či iné časti oblečenia. Takže každý kus by pridal niekoľko útok povedzme a bonus tých troch vecí alebo viac, či menej by dal povedzme dokopy spolu + tak isto nejaký ten útok, poprípade obranu ale ja osobne by som bol radšej ak by sa pridalo niečo na útok, keďže to je na zvýšenie šance zásahu a na zvýšenie poškodenia zasiahnutého protivníka. Ak by niekto nevedel o čom to tu píšem tak mám na mysli veci ako sú bratia wrightovci - tu je ich bonus http://prntscr.com/etmv89 .. Bonus s 2 predmetmi je to +2 útok a s 3 predmetmi dokonca až +7 útok. Neviem či som sám, kto by ocenil takúto príjemnu zmenu do dobrodružstiev ale tak bolo by to vyrovnané voči hráčom čo nemajú ani nič z odpadlíkovej súpravy a pod. No určite by uvítali (podľa mňa) takúto zmenu niektorí hráči aj ktorí šetria nuggety či už pomocou denných prihlásení, alebo pomocou čarovnej nuggetovej tašky, lebo niekto šetrí na takéto vecí čo si s určitosťou zakúpi. Nepredstavujem si takéto veci za veteránske body, či dlhopisy ale jednoznačne len za nuggety (či už našetrené alebo kúpené). Je mi jasné, že to nepríde povedzme do 2 týždňov, či 2 mesiacov ale milá herná podpora, budem rád ak nad tým začnete uvažovať a zamyslite sa nad tým či by to bolo dobré a či naopak by to prinieslo nejakú tú škodu v dobrodružstvách (síce to si ja nemyslím). Podľa možností, rozpošlite tento môj návrh ďalej do InnoGames prosím vás a spätnú väzbu vopred ďakujem... Taktiež chcem poprosiť iných hráčov dobrodružstiev čo si o tom myslia.

S pozdravom,

MoRf4r :sombrero:
 
MoRf4r určite by to bolo dobré, tá súprava bratov je super. Diplom je z úlohy, ale neviem kde sa dá, ak je to ešte možné splašiť to lietadlo a bicykel.
Odpadlík je dobrý a ak ho hráči nemajú musia viacej hrať, prípadne si ho môžu kúpiť od iných (okrem nepredajných), ale tá obrana, ktorú dáva je na obtiaž.

Možno by to nemuselo byť tak jednoduché a priame čo sa týka nových itemov len na útok, ale nejaká skladačka z náhodne získaných komponentov, čo by mohla byť vlastne nová funkcia pre west, z hocičoho z hocijakých vecí ktoré rozoberiem na komponenty, vyrobím niečo iné a v podstate jedinečné :) (ale to som sa nechal uniesť :))

Ale na začiatok by bolo určite dobré sprístupniť aj pre ostatných aspoň ten bicykel a lietadlo bratov.

MoRf4r, konečne niekto k danej téme :ahaok:
 
Naposledy upravené :

DeletedUser11071

Hosť
JURA ja nevravím, že nech dajú to isté ale nech niečo podobné aspoň na toľko +útok čo dáva bonus tých bratov wrightovcov set.. ako som spomínal nemyslím oblečenie ale lietadlo čiže "zviera" diplom čiže "sedlo" a bicykel resp. náhrdelník.. Ja by som to veľmi ocenil a určite by som nebol jediný šťastný hráč dobrodružstiev ak to pridajú tak určite sa nájde kopec hráčov čo do toho kľudne investujú aj nejaké to euro, predsa len každý chce byť silnejší :lovec: a mohli by si tie veci zakúpiť aj menšie levely a potom ak by trošku naberali skúsenosti tak neskôr by sa postavili v pohode podľa mňa zoči voči aj vyšším levelom ako sú oni sami, lebo pravdepodobne tak skoro level 150 nepozdvihnú... Každopádne JURA ďakujem aspoň za tvoju reakciu a snáď sa na môj návrh ešte ktosi vyjadrí a dúfam že ma podporí. Komu sa môj návrh nepáči tak nech vysvetli, že prečo.

Milý Linteo, neviem kedy si nájdeš čas ale ocenil by som ak by si to posunul ďalej a pouvažoval nad tým aj ty.. predsa len niečo by si z toho mal, nie?

Či veľmi to tu aktivitou nehorí? :)

Howgh! :howgh:
 
Hore